1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.06.2017 N 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит на отримання податкової консультації Товариства стосовно визначення виробника підакцизних товарів при здійсненні операцій змішування різних марок скраплених вуглеводневих газів і можливості використання при цьому положень пп. 217.6 ст. 217 Кодексу та повідомляє.
Як зазначено у запиті, Товариство здійснює ввезення на митну територію України та оптову торгівлю скрапленими вуглеводневими газами. При цьому Товариство планує під час зберігання їх в резервуарах сторонніх газонаповнювальних станцій (ГНС) замовляти у власника ГНС послуги зі змішування різних марок газів на потужностях цих ГНС, в результаті чого буде отримуватися марка скрапленого вуглеводневого газу з іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Слід зазначити, що інформації, викладеної у запиті Товариства, недостатньо для того, щоб надати остаточні відповіді на запитання Товариства. Наявність копій договорів з ГНС, на підставі яких планується здійснювати змішування різних марок підакцизних скраплених вуглеводневих газів, а також наведення детального опису суті здійснюваних операцій дасть змогу надати більш повну та ґрунтовну індивідуальну податкову консультацію.
Разом з цим у випадку, якщо Товариство як замовник передає іншому суб’єкту господарювання (сторонній ГНС - виробнику) сировину (скраплені вуглеводневі гази різних марок) для виробництва іншої готової продукції (скрапленого вуглеводневого газу з іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), з подальшим переданням або поверненням такої продукції Товариству (власникові), зазначаємо таке.
Відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.
Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (пп. 14.1.41 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів (пп. 14.1.28-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту