- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
26.06.2017 N 817/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо коригування фінансового результату до оподаткування на проценти за позикою, отриманою від пов’язаної особи - нерезидента, та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Для платника податку, у якого сума боргових зобов’язань, визначених в п. 140.1 ст.
140 Кодексу, що виникли за операціями з пов’язаними особами - нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 раза (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж в 10 разів), фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухгалтерському обліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями, що виникли за операціями з пов’язаними особами - нерезидентами, над 50 відсотками суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів.
Сума боргових зобов’язань, що виникли за операціями з пов’язаними особами - нерезидентами, та власного капіталу для цілей цього пункту визначається як середнє арифметичне значень боргових зобов’язань, що виникли за операціями з пов’язаними особами - нерезидентами, та власного капіталу на початок та кінець звітного податкового періоду з урахуванням процентів, зазначених у п. 140.3 ст.
140 Кодексу (п. 140.2 ст.
140 Кодексу).
Під борговими зобов’язаннями для цілей даного пункту слід розуміти зобов’язанні за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, операціями РЕПО, зобов’язання за договорами фінансового лізингу та іншими запозиченнями незалежно від їх юридичного оформлення (п. 140.1 ст.
140 Кодексу).
Відповідно до п. 20 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення"
Кодексу витрати на сплату процентів, які відповідали вимогам п. 141.1 ст.
141 розділу III
Кодексу у редакції, чинній до 01 січня 2015 року, але не віднесені до складу витрат виробництва (обігу) згідно з положеннями п. 141.2 ст.
141 розділу III
Кодексу у редакції, чинній до 01 січня 2015 року, підлягають врахуванню при визначенні фінансового результату до оподаткування майбутніх звітних податкових періодів з 1 січня 2015 року з урахуванням обмеження, передбаченого п. 140.3 ст.
140 розділу III
Кодексу.
................Перейти до повного тексту