1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.12.2017 № 840
Про затвердження Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців ДФС, її територіальних органів та спеціалізованих департаментів ДФС
На підставі Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців ДФС, її територіальних органів та спеціалізованих департаментів ДФС (далі - Порядок), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів ДФС, головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС, митниць ДФС, Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС та Інформаційно-довідкового департаменту ДФС забезпечити виконання вимог цього Порядку.
3. Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем (Чмерук М.О.) забезпечити внесення цього наказу до Репозиторія звітної і статистичної інформації Державної фіскальної служби України відповідно до наказу ДФС від 07.10.2014 № 168.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови М.В. Продан
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДФС
12.12.2017 № 840
ПОРЯДОК
проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців ДФС, її територіальних органів та спеціалізованих департаментів ДФС
1. Загальні положення
1.1. Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців ДФС, її територіальних органів та спеціалізованих департаментів ДФС (далі - Порядок) визначає правові та організаційні засади оцінювання результатів службової діяльності державних службовців ДФС та її територіальних органів, які займають посади, віднесені до категорій посад державної служби "Б" та "В" (далі - оцінювання).
Проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців ДФС, які займають посади, віднесені до посад державної служби категорії "А", здійснюється суб'єктом призначення у порядку, визначеному чинним законодавством.
1.2. Метою оцінювання є визначення якості виконання державними службовцями ДФС, її територіальних органів та спеціалізованих департаментів ДФС (далі - органи ДФС) поставлених завдань, а також прийняття рішення щодо їх преміювання, планування службової кар'єри, визначення потреби у професійному навчанні.
1.3. Оцінювання проводиться з дотриманням принципів об'єктивності, достовірності, доступності та прозорості, взаємодії та поваги до гідності.
1.4. Учасниками процесу оцінювання є:
державні службовці органу ДФС, які займають посади державної служби категорії "Б" або "В";
безпосередній керівник державного службовця органу ДФС, який займає посаду державної служби категорії "Б" або "В";
керівник самостійного структурного підрозділу (у разі наявності), в якому працює державний службовець органу ДФС, який займає посаду державної служби категорії "Б" або "В" (або особа, яка виконує його обов'язки);
керівник відповідного органу ДФС (або особа, яка виконує його обов'язки);
Департамент кадрової політики та роботи з персоналом ДФС, підрозділ по роботі з персоналом відповідного органу ДФС (далі - підрозділ по роботі з персоналом відповідного органу ДФС).
1.5. Оцінювання проводиться, якщо на момент прийняття наказу (розпорядження) про його проведення державні службовці органів ДФС працювали на займаній посаді у звітному році з визначеними їм завданнями не менше як 6 місяців.
1.6. Оцінювання не проводиться, якщо на дату прийняття наказу (розпорядження) про його проведення державні службовці органів ДФС перебувають у трудових відносинах, але фактично не провадять службової діяльності у зв'язку з:
перебуванням у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, без збереження заробітної плати відповідно до пунктів 3 та 18 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки" ;
призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняттям на військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду.
1.7. Про проведення оцінювання керівником органу ДФС видається наказ (розпорядження), у якому зазначаються:
список державних службовців, які займають посади державної служби, віднесені до категорії "Б" або "В", оцінювання результатів службової діяльності яких проводиться;
строк проведення оцінювання;
доручення, необхідні для організаційного забезпечення проведення оцінювання (за потреби).
Строк проведення оцінювання визначається з урахуванням того, що результати службової діяльності безпосередніх керівників оцінюються після затвердження результатів службової діяльності підпорядкованих їм державних службовців.
1.8. Оцінювання проводиться на підставі ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців органу ДФС (далі - ключові показники), визначених з урахуванням їх посадових обов'язків, а також дотримання ними загальних правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції.
1.9. Оцінювання проводиться щороку у жовтні - грудні за період з 1 січня поточного року або з дати визначення завдань і ключових показників до дати прийняття наказу (розпорядження) про проведення оцінювання.
Організаційне забезпечення проведення оцінювання покладається на підрозділ по роботі з персоналом відповідного органу ДФС.
Підрозділ по роботі з персоналом відповідного органу ДФС, в якому працює державний службовець, який підлягає оцінюванню:
надає консультативну допомогу учасникам оцінювання;
здійснює заходи щодо організації процесу оцінювання, у тому числі готує проект наказу (розпорядження) про проведення оцінювання та про затвердження результатів оцінювання із списком державних службовців органу ДФС, оцінка яких проводиться, та їх результатами;
на підставі такого наказу (розпорядження) надає службову записку із списком державних службовців органу ДФС, які підлягають преміюванню, підрозділу фінансування, бухгалтерського обліку та звітності для підготовки проекту наказу про преміювання за результатами щорічного оцінювання службової діяльності державних службовців.
1.10. Державний службовець органу ДФС:
бере участь у визначенні своїх завдань і ключових показників, а також у їх періодичному перегляді;
аналізує виконання визначених завдань і ключових показників;
ознайомлюється із визначеними завданнями і ключовими показниками;
бере участь в оціночній співбесіді;
ознайомлюється з результатами оцінювання.
1.11. Оцінювання проводиться поетапно:
визначення та перегляд завдань і ключових показників;
оціночна співбесіда (крім випадків, передбачених цим Порядком);
визначення результатів оцінювання та їх затвердження.
2. Визначення та перегляд завдань і ключових показників для державних службовців органів ДФС
2.1. Визначення завдань і ключових показників для кожного державного службовця органу ДФС проводиться у грудні року, що передує звітному, або протягом п'яти робочих днів після призначення (переведення) на посаду.
У разі відсутності державного службовця у зв'язку з відпусткою, відрядженням чи його тимчасовою непрацездатністю, а також у випадках, визначених пунктом 1.6 цього Порядку, такі завдання і ключові показники визначаються протягом п'яти робочих днів з дня його виходу на роботу.
2.2. Завдання, ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців органів ДФС, які займають посаду державної служби категорії "Б" або "В", визначаються з урахуванням стратегічних завдань органів ДФС, річного плану роботи відповідного органу ДФС, завдань, функцій та обов'язків, визначених у положенні про відповідний орган ДФС, положенні про відповідний структурний підрозділ та посадовій інструкції.
2.3. Завдання, ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців органів ДФС, які займають посаду державної служби категорії "Б" або "В", повинні відображати кінцевий результат, на досягнення якого спрямовано службову діяльність державного службовця органу ДФС, вимірюватися в кількісному та/або якісному вираженні (додаток 1).
2.4. Керівникам самостійних структурних підрозділів органів ДФС, керівникам територіальних органів ДФС та спеціалізованих департаментів ДФС встановлюється 5 завдань на період, що підлягає оцінюванню. Іншим державним службовцям - від 3-х до 5-ти завдань.
2.5. Завдання і ключові показники визначаються:
для керівників самостійних структурних підрозділів органів ДФС, керівників територіальних органів ДФС та спеціалізованих департаментів ДФС - Головою ДФС (або особою, яка виконує його обов'язки);
для заступників керівників територіальних органів ДФС та спеціалізованих департаментів ДФС, керівників самостійних структурних підрозділів таких органів - керівником відповідного територіального органу ДФС або спеціалізованого департаменту ДФС (або особою, яка виконує його обов'язки);
для державних службовців органів ДФС, які займають інші посади державної служби категорій "Б" та "В", - безпосереднім керівником та керівником структурного підрозділу вищого рівня, до складу якого входить несамостійний структурний підрозділ (у разі наявності), за погодженням з керівником самостійного структурного підрозділу (або особами, які виконують їх обов'язки), якщо він не є безпосереднім керівником такого державного службовця.
2.6. Завдання погоджуються безпосереднім керівником після їх обговорення з державним службовцем органу ДФС.
2.7. Оригінал завдань і ключових показників зберігається у підрозділі по роботі з персоналом відповідного органу ДФС, в якому працює державний службовець органу ДФС, що підлягає оцінюванню, а копії залишаються у такого державного службовця та його безпосереднього керівника.
2.8. У разі внесення змін до документів, на підставі яких були розроблені та затверджені завдання і ключові показники, такі завдання і ключові показники можуть переглядатися щокварталу суб'єктом призначення разом з державним службовцем органу ДФС.
Безпосередній керівник такого державного службовця органу ДФС проводить моніторинг виконання ним визначених завдань і ключових показників, за результатами моніторингу у разі потреби здійснює разом з державним службовцем перегляд завдань і ключових показників у порядку, передбаченому пунктами 2.1 - 2.6 цього Порядку.
2.9. У разі відсутності або тимчасової відсутності безпосереднього керівника державного службовця органу ДФС функції, визначені у пункті 2.8 цього Порядку, виконує керівник несамостійного структурного підрозділу, до складу якого входить підрозділ, у якому працює державний службовець, що підлягає оцінюванню, або керівник самостійного структурного підрозділу.
3. Оціночна співбесіда
3.1. Оціночна співбесіда проводиться на основі надання пояснень державним службовцем органу ДФС щодо інформації про виконання завдань і ключових показників, потреби у професійному навчанні та внесення пропозицій стосовно завдань і ключових показників на наступний період, який підлягає оцінюванню, для визначення якості виконання поставлених державному службовцю завдань, планування його кар'єри.
3.2. У разі коли у визначений строк проведення оцінювання державний службовець органу ДФС відсутній на роботі (відрядження, тимчасова непрацездатність, відпустка), безпосередній керівник проводить оцінювання без оціночної співбесіди в установлений строк або за заявою такого державного службовця оцінювання проводиться раніше.
4. Визначення результатів оцінювання та їх затвердження
4.1. Державний службовець органу ДФС, який займає посаду державної служби категорії "Б" або "В", зазначає результати своєї діяльності у Висновку щодо результатів оцінювання за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку в частині опису досягнутих результатів у розрізі кожного визначеного завдання та строку його фактичного виконання.
4.2. За результатами оцінювання виставляється негативна, позитивна або відмінна оцінка з її обґрунтуванням на основі розрахунку середнього бала за виконання кожного визначеного завдання і досягнення ключових показників, що виставляється з урахуванням критеріїв виставлення балів, передбачених додатком 3 до цього Порядку.
Безпосередній керівник державного службовця органу ДФС виставляє та обґрунтовує відповідний бал за виконання кожного визначеного завдання і досягнення ключового показника.
4.3. Результати оцінювання затверджуються наказом (розпорядженням) суб'єкта призначення.
4.4. У разі отримання державним службовцем органу ДФС негативної оцінки не раніше ніж через три місяці проводиться повторне оцінювання результатів його службової діяльності.
4.5. У разі отримання державним службовцем органу ДФС двох негативних оцінок підряд за результатами оцінювання службової діяльності такий державний службовець звільняється із служби відповідно до пункту 3 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу".
4.6. Із результатами оцінювання підрозділ по роботі з персоналом відповідного органу ДФС протягом трьох календарних днів ознайомлює державного службовця під підпис.
Висновок щодо результатів оцінювання долучається до особової справи державного службовця органу ДФС.
4.7. Державний службовець органу ДФС має право висловити зауваження щодо оцінювання результатів його службової діяльності, які долучаються до його особової справи.
4.8. За результатами оцінювання державні службовці органу ДФС, які займають посаду державної служби категорії "Б" або "В", разом із підрозділом по роботі з персоналом відповідного органу ДФС складають індивідуальні програми підвищення рівня професійної компетентності за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку, які:
для керівників самостійних структурних підрозділів ДФС, керівників територіальних органів ДФС та спеціалізованих департаментів ДФС затверджує Голова ДФС (або особа, яка виконує його обов'язки);
для заступників керівників територіальних органів ДФС та спеціалізованих департаментів ДФС, керівників самостійних структурних підрозділів таких органів затверджує керівник відповідного територіального органу ДФС або спеціалізованого департаменту ДФС (або особа, яка виконує його обов'язки);
для державних службовців органів ДФС, які займають інші посади державної служби категорій "Б" та "В", погоджує безпосередній керівник та/або керівник несамостійного структурного підрозділу, до складу якого входить підрозділ, у якому працює державний службовець, що підлягає оцінюванню (у разі наявності), та затверджує керівник самостійного структурного підрозділу (або особа, яка виконує його обов'язки), якщо він не є безпосереднім керівником такого державного службовця.
5. Оскарження результатів оцінювання
5.1. Висновок щодо результатів оцінювання з негативною оцінкою може бути оскаржений державним службовцем органу ДФС.
5.2. Оскарження результатів оцінювання здійснюється відповідно до статті 11 Закону України "Про державну службу" .
У скарзі державний службовець зазначає зауваження до балів за виконання того чи іншого завдання та наводить факти, які спростовують критерії, що відповідають вказаному балу.
5.3. Висновок за результатами оцінювання скасовується керівником відповідного органу ДФС або судом. Не підлягає скасуванню висновок про затвердження результатів оцінювання, якщо допущені процедурні порушення не впливають на висновок за результатами оцінювання.
5.4. У разі прийняття рішення про скасування висновку щодо результатів оцінювання, процедура оцінювання проводиться відповідно до цього Порядку у двомісячний строк після прийняття такого рішення.
Директор Департаменту
кадрової політики
та роботи з персоналом


Т.П. Пажитнова
Додаток 1
до Порядку
(пункт 2.3)
ПОГОДЖУЮ
_____________________________
(посада)
________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
"___" ______________ _____ р.
ЗАВДАННЯ,
ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців органів ДФС, які займають посаду державної служби категорії "Б" або "В"
Назва органу ДФС
Прізвище, ім'я, по батькові
Посада Б В
(категорія посади)
Найменування структурного підрозділу
Найменування структурного підрозділу вищого рівня, до складу якого входить несамостійний структурний підрозділ
Найменування самостійного структурного підрозділу
Завдання: первинне переглянуте за результатами I кв. II кв. III кв.
№ п/п Завдання (визначається безпосереднім керівником спільно з державним службовцем) Показники результативності, ефективності та якості* Строк виконання Завдання змінено
(так/ні)
1
2
3
4
5
__________
* зазначаються кількісні та/або якісні показники, яким повинен відповідати результат виконання завдання, визначені з урахуванням посадових обов'язків державного службовця, та за якими оцінюватимуться результати його службової діяльності (строк, кількість, відсоток, кількість допустимих відхилень, умови, що свідчать про якість тощо)

................
Перейти до повного тексту