1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.06.2017 N 683/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Щодо порядку відображення в СЕАРП обсягів пального
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) щодо відображення в системі електронного адміністрування реалізації пального обсягів ввезеного на митну територію України пального та повідомляє таке.
Товариство зацікавлене в з’ясуванні питань відображення в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) обсягів пального ввезенного на митну територію України до дати реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального та можливості збільшення показників обсягу пального в СЕАРП.
Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу особа, яка реалізує пальне, є платником акцизного податку. Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу).
Згідно з п. 232.1 ст. 232 Кодексу СЕАРП забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, зокрема, обсягів пального, ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.
Стаття 232 Кодексу та Порядок електронного адміністрування реалізації пального, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 113, передбачає, що платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (ЈАНакл), обчислений за такою формулою (п. 232.3 ст. 232 Кодексу):
СумаАНакл = СумаАНаклОтр + СумаАМитн + СумаЗаявкиПоповн - СумаКоригЗаявкиПоповн - СумаАНаклВид - СумаВтрат, де, зокрема:
СумаАМитн - загальний обсяг пального, ввезеного на митну територію України, оформленого належним чином митними деклараціями, з якого сплачено акцизний податок.
ДФС для забезпечення функціонування СЕАРП впроваджено зазначення в митній декларації ознаки щодо особи, для якої відповідні обсяги пального мають бути зараховані в СЕАРП.
Відомості про особу, для якої відповідні обсяги пального мають бути зараховані в СЕАРП, вносяться до митних декларацій типів "ІМХХYY" (де "XX" - код відповідного митного режиму "40" або "41", а "YY" - один з кодів "АА", "ЕА", "ДР", "ДЕ", "ТК", "ТФ", "ТН", "ДТ") шляхом зазначення у графі В МД додатково до відомостей, передбачених Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Мінфіну від 30.05.2012 р. N 651, зареєстрованим у Мін’юсті 14.08.2012 р. за N 1372/21684, у рядку, в якому зазначено відомості про сплату акцизного податку з пального, додатково у квадратних дужках податкового номера.

................
Перейти до повного тексту