1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.06.2017 N 496/ІПК/15-32-14-06-07
Головне управління ДФС в Одеській області на Ваш запит на отримання податкової консультацій від [...] року (вх. N [...]), про надання письмової податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм законодавства в сфері регулювання порядку здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО, надаємо відповіді на Ваші запитання.
1. Чи буде порушенням вимог Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" приймання продавцем від покупця готівкових коштів в неповному розмірі суми покупки, як часткової оплати вартості товару згідно укладеного з таким покупцем договору купівлі-продажу на умовах розстрочення оплати, з оформленням кожної фактичної розрахункової операції за товар по такому договору купівлі-продажу на умовах розстрочення через попередньо запрограмований відповідним чином РРО, з видачею покупцю фіскального касового чеку на відповідну суму кожного платежу за договором купівлі-продажу на умовах розстрочення оплати (відповідно до вище описаного в цьому запиті порядку)?
Основним нормативно-правовим актом, який визначає правові засади застосування суб'єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок регламентуються вимогами Закону України від 06.07.95 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" (далі - Закон N 265).
Згідно зі ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону N 265), видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону N 265).
Статтею 2 Закону N 265 передбачено, що розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
У зв'язку з вищевикладеним у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем суб'єкти господарювання зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму прийнятих від покупця готівкових коштів через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та відповідають вимогам Закону N 265.
2. Яку інформацію повинен зазначати продавець в таких обов'язкових реквізитах фіскального касового чеку на товари, як кількість та вартість придбаного товару, чи прийманні готівкових коштів в разі здійснення продажу товару згідно договору купівлі-продажу на умовах розстрочення оплати товару, зокрема у фіскальному чеку при прийманні першої частини платежу, а також у фіскальних чеках при прийманні наступних та/або остаточного платежів за договором купівлі-продажу на умовах розстрочення оплати товару?
Згідно наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 N 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)" (далі - Положення), дане Положення розроблено відповідно до Закону N 265. Цим Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб'єктами господарювання для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг, а також комерційними агентами банків та небанківськими фінансовими установами при прийманні готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів, та розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

................
Перейти до повного тексту