- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Закарпатській області
Лист
Головне управління ДФС у Закарпатській області на виконання вимог ст.
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі –
ПКУ) розглянуло в межах своєї компетенції запит про надання індивідуальної письмової консультації щодо оподаткування доходів платника єдиного податку у вигляді цільової благодійної допомоги, яку було витрачено на придбання товарів, які використовувалися в межах діяльності, не зазначеної у свідоцтві такого платника єдиного податку, та повідомляє наступне.
Відповідно до ст.
42 Господарського кодексу України (далі –
ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Пунктом 291.3 ст.
291 ПКУ визначено, що фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 р.XIV
ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п.297.1 ст.
297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл.1 р.ХІV
ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п.291.2 ст.
291 ПКУ).
Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст.
292 ПКУ доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.
292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
У разі, якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими
ПКУ для платників податку - фізичних осіб (п.177.6. ст.
177 ПКУ).
Відповідно до п. 299.7 ст.
299 ПКУ до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника єдиного податку, зокрема, види господарської діяльності.
Згідно з п.п. 298.3.1 п. 298.3 ст.
298 ПКУ платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, мають надати заяву, до якої, зокрема включаються відомості про зміну видів господарської діяльності.
Разом з цим, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених
ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (п.п. 7 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст.
298 ПКУ).
При цьому, п. 293.4 ст.
293 ПКУ встановлено, що у разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої та другої груп у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи (п.п. 2 п. 293.4 ст.
293 ПКУ);
................Перейти до повного тексту