1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 30.05.2017 р. N 414/6/99-99-01-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо порядку застосування положень податкового законодавства, чинного у період до 1 січня 2015 року, для цілей визначення об'єкта оподаткування резидента України - платника податку на прибуток, який згідно з ліцензійною угодою сплачує роялті на користь резидента США, та, керуючись ст. ст. 52, 53Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) та постановою Окружного адміністративного суду міста Києва, повідомляє.
Згідно з пп. 140.1.2 п. 140 ст. 140 "Особливості визнання витрат подвійного призначення" розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року, до складу витрат, які враховувались для визначення об'єкта оподаткування платників податку на прибуток, відносились "витрати з нарахування роялті".
Водночас зазначеною нормою було встановлено, що " до складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді на користь:
1) нерезидента (крім нарахувань на користь постійного представництва нерезидента, яке підлягає оподаткуванню згідно з пунктом 160.8, нарахувань, що здійснюються суб'єктами господарювання у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", та нарахувань за надання права на користування авторським, суміжним правом на кінематографічні фільми іноземного виробництва, музичні та літературні твори) в обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням податку на додану вартість та акцизного податку) за рік, що передує звітному, а для банків - у обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу від операційної діяльності (за вирахуванням податку на додану вартість) за рік, що передує звітному, а також у випадках, якщо виконується будь-яка з умов:
а) особа, на користь якої нараховуються роялті, є нерезидентом, що має офшорний статус з урахуванням пункту 161.3 статті 161 цього Кодексу;
б) особа, на користь якої нараховується плата за такі послуги, не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) такої плати за послуги за виключенням випадків, коли бенефіціар (фактичний власник) надав право отримувати таку винагороду іншим особам;
в) роялті виплачуються щодо об'єктів, права інтелектуальної власності щодо яких вперше виникли у резидента України;
г) особа, на користь якої нараховуються роялті, не підлягає оподаткуванню у відношенні роялті в державі, резидентом якої вона є".

................
Перейти до повного тексту