- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
29.12.2016 № 22758/5/99-99-15-02-02-16 |
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму поточних трансфертів, отриманих з місцевого бюджету за рішенням міської ради на поточні заходи, передбачені Програмою соціально-економічного розвитку м. Маріуполя у розділі "Розвиток житлово-комунального господарства" для проведення їх комунальними підприємствами, порядок нарахування амортизації на основні засоби та порядку визначення комунальними підприємствами податкових зобов’язань за операціями з отримання бюджетних коштів за кодом бюджетної класифікації 2610 та включення ними до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у зв’язку з придбанням за рахунок таких коштів товарів/послуг необоротних активів та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму поточних трансфертів, отриманих з місцевого бюджету за рішенням міської ради на поточні заходи, передбачені Програмою соціально-економічного розвитку м. Маріуполя у розділі "Розвиток житлово-комунального господарства" для проведення їх комунальними підприємствами, порядок нарахування амортизації на основні засоби.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.
Розділом ІІІ "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці у вигляді поточних трансфертів, отриманих з місцевого бюджету за рішенням міської ради на поточні заходи, передбачені Програмою соціально-економічного розвитку м. Маріуполя у розділі "Розвиток житлово-комунального господарства" для проведення їх комунальними підприємствами.
Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
Слід зазначити, що нарахування амортизації основних засобів та необоротних активів здійснюється за правилами бухгалтерського обліку.
Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст.
138 Кодексу.
Відповідно до п. 138.1 ст.
138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та згідно з п. 138.2 ст.
138 Кодексу зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 цієї статті.
Розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст.
14 розділу I, підпунктами 138.3.2 – 138.3.4 п. 138.3 ст.
138 Кодексу. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, крім "виробничого" методу (п.п. 138.3.1 п. 138.3 ст.
138 Кодексу).
Відповідно до п.п. 138.3.2 п. 138.3 ст.
138 Кодексу не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування, зокрема витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт, а також на реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів.
Термін "невиробничі основні засоби" означає основні засоби, які не використовуються в господарській діяльності платника податку.
Групи основних засобів і мінімально допустимі строки їх корисного використання з ціллю амортизації встановлено п.п. 138.3.3 п. 138.3 ст.
138 Кодексу.
У разі коли строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів в бухгалтерському обліку менше ніж мінімально допустимі строки амортизації основних засобів та інших необоротних активів, то для розрахунку амортизації використовуються строки, встановлені цим підпунктом.
У разі коли строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів в бухгалтерському обліку дорівнюють або є більшими, ніж ті, що встановлені цим підпунктом, то для розрахунку амортизації використовуються строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів, встановлені в бухгалтерському обліку.
Згідно з п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст.
14 Кодексу основні засоби – матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
Отже, відповідно до вимог п.п.138.3.2 п.138.3 ст.
138 Кодексу для цілей оподаткування амортизація основних засобів нараховується у разі їх використання у господарської діяльності платника податку.
Крім того, згідно з п. 11 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу при розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст.
138 Кодексу балансова вартість основних засобів та нематеріальних активів станом на 1 січня 2015 року має дорівнювати балансовій вартості таких активів, що визначена станом на 31 грудня 2014 року відповідно до статей
144 –
146 та
148 розділу III
Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року.
................Перейти до повного тексту