- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Консультації
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
13.05.2017 N 167/6/99-99-15-03-03-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства і надає індивідуальну податкову консультацію зі змістовними відповідями на питання, наведені у зверненні Товариства.
Як зазначено у зверненні, Товариство зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального та здійснює виробництво бензолу сирого кам'яновугільного (код 2707 10 90 00 згідно з УКТ ЗЕД). Разом з цим воно здійснює придбанню пального (бензину, дизпалива тощо) для використання у власній господарські дияльності.
Щодо необхідності складання Товариством, акцизних накладних на витрачені у власній господарській діяльності обсяги придбаного пального (бензину, дизпалива тощо)
Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст.
212 Кодексу (п. 231.4 ст.
231 Кодексу).
За допомогою запровадженої системи електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) ведеться автоматизований облік у розрізі платників податку обсягів реалізованого пального, в тому числі обсягів пального, використаного для власного споживання, та сум сплаченого акцизного податку і цих обсягів.
СЕАРП дає можливість контролювати в автоматичному режимі здійснення платником податку операцій обігу та реаліяції пального всередині країни, а введена акцизна накладна є обов'язковим електронним документом, який складається при всіх операціях реалізації пального на внутрішньому ринку та реєструється у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН).
Статтею
231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН.
Відповідно до п. 231.1 ст.
231 Кодексу платник акцизного податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
При цьому платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального,- зокрема використаного для власного споживання (абзац другий п. 231 ст.
231 Кодексу).
Отже, Товариство як зареєстрований платник акцизного податку з реалізації пального на всі обсяги реалізованого (витраченого) пального, у т.ч. використаного для власних виробничих потреб, зобов'язане складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та зареєструвати її в ЄРАН.
Такий облік отриманого та реалізованого (витраченого) пального ведеться з метою виявлення об'єкта оподаткування акцизним податком, а саме: обсягів перевищення реалізованого (витраченого) пального над отриманим.
При цьому якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, то у Товариства не виникатиме об'єкта оподаткування відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст.
213 Кодексу.
................Перейти до повного тексту