- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Консультації
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.05.2017 N 62/ІПК/26-15-13-02-13 |
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України, розглянуло лист '...' щодо можливості перебування на спрощеній системі оподаткування фізичною особою - підприємцем, платником єдиного податку у разі здійснення діяльності з надання послуг із оплатного зберігання та складування товарів і одночасно, діяльності з надання в оренду приміщень та в межах компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до статті
42 Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Згідно із статтею
42 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року N 436-IV підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Підприємництво здійснюється на основі вільного вибору суб'єктом господарювання - фізичною особою видів господарської діяльності, самостійного формування підприємцем програми діяльності, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону, комерційного розрахунку та власного комерційного ризику, вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
Пунктом 1 ст.
320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV (далі -
Цивільний кодекс) визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Основні положення, що регулюють правовідносини за договором найму (оренди), встановлені у главі 58 "Найм (оренда)"
Цивільного кодексу.
Право користування - це передбачене законодавством повноваження особи одержувати матеріальні, культурні та інші блага від майна, речей відповідно до їх корисних властивостей і господарського призначення, пов'язане із правом володіння. При цьому право користування є одним із повноважень власника і здійснюється у межах, встановлених законом.
Основні положення, що регулюють правовідносини за договором зберігання, встановлені у главі 66 "Зберігання"
Цивільного кодексу.
Відповідно до статті
936 глави 66
Цивільного кодексу України за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності. Крім того, у цій же главі визначено поняття зберігання на товарному складі (параграф 2 глави 66
Цивільного кодексу України).
Відповідно до підпункту 14.1.32 пункту 14.1 статті
14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі -
ПКУ) відповідальне зберігання - господарська операція, що здійснюється платником податків і передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій фізичній чи юридичній особі без права використання у господарському обороті такої особи з подальшим поверненням таких матеріальних цінностей платнику податків без зміни якісних або кількісних характеристик.
................Перейти до повного тексту