- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
13.01.2017 N 525/6/99-99-15-03-03-15 |
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Агентства щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку і повідомляє.
У зверненні Агентство зазначає, що здійснює діяльність на підставі договору морського агентування, є постійним представником судновласника, діє від його імені і за винагороду надає послуги в галузі торговельного мореплавства. При цьому, серед інших функцій, Агентство здійснює організацію доставки палива та паливно-мастильних матеріалів на судно.
Підпунктом 215.3.4 п. 215.3 ст.
215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів за певними кодами згідно з УКТ ЗЕД, які є пальним.
Відповідно до підпункту 14.1.141-1 п. 14.1 ст.
14 Кодексу пальне - це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст.
215 Кодексу.
Суб’єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст.
14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст.
212 Кодексу є платником акцизного податку.
Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст.
212 Кодексу особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, до початку здійснення реалізації пального.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Реалізацією пального для цілей розділу VI "Акцизний податок" Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у т.ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника (абзац другий пп. 14.1.212 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Особливості оформлення агентської діяльності регламентуються главою 31 "Комерційне посередництво (агентські відносини) у сфері господарювання"
Господарського кодексу України (далі -
ГКУ). У частині, не врегульованій
ГКУ, до агентських відносин застосовуються відповідні положення глави 68
Цивільного кодексу України (далі -
ЦКУ), якими регулюються відносини доручення (ст.
305 ГКУ).
................Перейти до повного тексту