- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
Головного управління ДФС у Чернігівській області
Лист
20.04.2017 № 1464/10/25-01-12-01-09 |
ГУ ДФС у Чернігівській області, розглянуло запит платника податків на отримання податкової консультації щодо правильності заповнення обов’язкових реквізитів у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних та, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), повідомляє.
Відповідно до п. 201.1 ст.
201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений
ПКУ термін з зазначенням у податковій накладній обов'язкових реквізитів.
Відповідно до підпункту "е" пункту 201.1 статті
201 ПКУ одними із обов’язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній є опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг. При цьому ці обов’язкові реквізити мають відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг.
Відповідно до п. 187.1 ст.
187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку або дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Враховуючи зазначене, та відповідно до пункту 201.7 ст.
201 ПКУ та п. 18
Порядку №1307 податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
При цьому, податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатуру товарів/послуг продавця, одиниці виміру товару/послуги, кількість, ціну поставки одиниці товару/послуги) тим, що вказані в первинних документах та в частині, яка оплачена контрагентом-покупцем або яка фактично виконана постачальником послуг.
Тобто, у графі 2 податкової накладної "Номенклатура товарів/послуг продавця" вказуються дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме повинний бути відображений перелік наданих послуг.
До графи 6 "Кількість (об'єм, обсяг)" податкової накладної вносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг. У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається "1". У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або у разі отримання суми попередньої оплати у частковому розмірі договірної вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.
................Перейти до повного тексту