- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у м. Києві
Лист
19.04.2017 № 2738/Б/26-15-13-02-15 |
Відповідно до п. 52.1 ст.
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі –
Податковий кодекс), за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст.
52 Податкового кодексу).
Статтями
6 та
19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Зауважимо, що контролюючі органи здійснюють свою діяльність в межах функцій, визначених статтею
19-1 Податкового кодексу.
Правові засади здійснення підприємницької діяльності в Україні визначено
Господарським кодексом України (далі –
Господарський кодекс), пунктом 1 статті
45 якого встановлено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом (п. 1 ст.
58 Господарського кодексу).
Адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті
14 Податкового кодексу, незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
................Перейти до повного тексту