1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
19.09.2017 № 3783
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 2017 р.
за № 1270/31138
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 2363 від 21.11.2019 )
Про затвердження Порядку застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходу впливу у вигляді накладення штрафу за порушення залученими кредиторами - фінансовими установами (крім банків) положень Закону України "Про фінансову реструктуризацію"
Відповідно до пунктів 1 та 10 частини першої статті 28 та пункту 10 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" , частини четвертої статті 30 Закону України "Про фінансову реструктуризацію" , підпункту 7 пункту 3, підпунктів 4 та 40 пункту 4, пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Порядок застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходу впливу у вигляді накладення штрафу за порушення залученими кредиторами - фінансовими установами (крім банків) положень Закону України "Про фінансову реструктуризацію", що додається.
2. Департаменту консолідованого нагляду та методології на ринках фінансових послуг подати це розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення цього розпорядження після його державної реєстрації.
4. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування і втрачає чинність одночасно з втратою чинності Закону України "Про фінансову реструктуризацію" .
5. Усі процедури накладення штрафу та оскарження рішення Нацкомфінпослуг щодо накладення штрафу, розпочаті протягом дії цього Порядку, продовжуються до їх завершення відповідно до вимог цього Порядку.
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Ястреба Д.А.
Голова І. Пашко
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
регуляторної служби України


К. Ляпіна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків
фінансових послуг
19.09.2017 № 3783
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 2017 р.
за № 1270/31138
ПОРЯДОК
застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходу впливу у вигляді накладення штрафу за порушення залученими кредиторами - фінансовими установами (крім банків) положень Закону України "Про фінансову реструктуризацію"
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблений відповідно до Закону України "Про фінансову реструктуризацію" .
Метою цього Порядку є визначення механізму провадження у справах про порушення положень Закону України "Про фінансову реструктуризацію" (далі - Закон), прийняття рішень Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування заходу впливу у вигляді накладення штрафу (далі - накладення штрафу) та їх оскарження.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
посадові особи Нацкомфінпослуг - державні службовці апарату Нацкомфінпослуг;
уповноважені особи Нацкомфінпослуг - Голова Нацкомфінпослуг, керівники структурних підрозділів за напрямами здійснення нагляду за окремими ринками фінансових послуг.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у статті 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" , статті 1 Закону України "Про фінансову реструктуризацію" та законах України з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг.
3. Накладення штрафу уповноваженими особами Нацкомфінпослуг здійснюється відповідно до умов, визначених цим Порядком.
4. Уповноважені особи Нацкомфінпослуг накладають штраф на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення вимог Закону, враховуючи наслідки порушення та застосування такого заходу впливу.
5. Нацкомфінпослуг, уповноважені та посадові особи Нацкомфінпослуг в межах своїх повноважень зобов’язані в кожному випадку виявлення порушення вимог Закону вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту такого порушення, всебічно, повно та об’єктивно дослідити обставини справи про правопорушення, а також своєчасно прийняти рішення за справою про правопорушення та накласти штраф.
6. Рішення у справі про правопорушення повинно бути законним та обґрунтованим.
Рішення повинно ґрунтуватись лише на тих доказах, які були досліджені під час розгляду справи про правопорушення.
Доказами у справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані в установленому законом порядку, що свідчать про наявність чи відсутність порушення положень Закону, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
7. Розгляд справ про правопорушення здійснюється виключно уповноваженими особами Нацкомфінпослуг у межах своїх повноважень.
8. У разі виявлення порушень положень Закону, розгляд яких не належить до повноважень Нацкомфінпослуг, Нацкомфінпослуг надсилає відповідні матеріали до органів державної влади, до повноважень яких належить вирішення такої справи про правопорушення.
9. Документи, що надсилаються фінансовій установі на виконання вимог цього Порядку, надсилаються за місцезнаходженням фінансової установи відповідно до інформації, яка міститься в Державному реєстрі фінансових установ.
ІІ. Провадження у справі про правопорушення
1. Виявлені посадовими особами Нацкомфінпослуг факти порушення положень Закону викладаються в акті про правопорушення із зазначенням доказів (документів, даних та інформації), що підтверджують факт вчинення порушення, з посиланням на відповідну норму Закону.
2. Днем початку провадження у справі про правопорушення є дата складання посадовою особою Нацкомфінпослуг акта про правопорушення.
3. Справу про правопорушення не може бути порушено, а наявна в провадженні справа про правопорушення підлягає закриттю в разі:
якщо не доведено факт вчинення фінансовою установою порушення положень Закону;
якщо вирішення справи про правопорушення не належить до компетенції Нацкомфінпослуг;
якщо з дня вчинення порушення минуло три роки;
припинення фінансової установи, щодо якої порушено справу про правопорушення;
наявності за одним і тим самим фактом іншої справи про правопорушення;
якщо за тим самим фактом порушення є постанова Нацкомфінпослуг про накладення штрафу;
визнання такою, що втратила чинність, або визнання судом незаконною чи такою, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, повністю або в окремій частині норми Закону, яку порушено;
прийняття на дату розгляду справи про правопорушення рішення Нацкомфінпослуг про виключення інформації про фінансову установу з Державного реєстру фінансових установ або з відповідних реєстрів та переліків, що ведуться Нацкомфінпослуг;
порушення строку для прийняття рішення про накладення штрафу.
4. Провадження у справі про правопорушення може бути зупинено, якщо:
справу про правопорушення неможливо розглянути до вирішення пов’язаної з нею справи, що розглядається в суді, - до набрання рішенням суду в такій справі законної сили;
призначається або проводиться експертиза (на час проведення експертизи);
необхідно отримати додаткові докази у справі про правопорушення.
Час зупинення розгляду справи про правопорушення не зараховується до строку розгляду цієї справи про правопорушення.
ІІІ. Порядок складання та оформлення акта про правопорушення
1. Підставою для початку провадження у справі про правопорушення та складання відповідного акта є отримання Нацкомфінпослуг інформації від боржника про вчинення щодо нього фінансовою установою правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною другою статті 30 Закону.
2. Нацкомфінпослуг протягом п’яти робочих днів після отримання такої інформації звертається до фінансової установи з письмовою вимогою про надання протягом 10 робочих днів вичерпного пакета документів за справою.
3. Після отримання від фінансової установи всіх витребуваних документів за справою посадова особа Нацкомфінпослуг протягом 15 робочих днів складає акт про правопорушення.
Акт про правопорушення складається та підписується в двох примірниках.
Акт про правопорушення повинен містити:
дату та номер;
прізвище, ім’я та по батькові, посаду посадової особи Нацкомфінпослуг, яка склала акт про правопорушення;

................
Перейти до повного тексту