- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2017 р.
за № 18/29886
Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці, навчань, інструктажів, перевірки знань співробітників з питань охорони праці у Службі зовнішньої розвідки України
1. Затвердити Положення про організацію роботи з охорони праці, навчань, інструктажів, перевірки знань співробітників з питань охорони праці у Службі зовнішньої розвідки України (далі - Положення), що додається.
2. Юридичному управлінню Служби зовнішньої розвідки України подати цей наказ у встановленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Керівникам структурних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України організувати вивчення Положення та забезпечити виконання його вимог.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Апарату Голови Служби зовнішньої розвідки України.
Т.в.о. Голови Служби |
І. Разінков |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра освіти і науки України - керівник апарату Перший заступник Голови Спільного представницького органу об'єднань профспілок Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні |
Р.В. Греба О.О. Шубін О. Мірошниченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби
зовнішньої розвідки України
20.10.2016 № 304
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2017 р.
за № 18/29886
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію роботи з охорони праці, навчань, інструктажів, перевірки знань співробітників з питань охорони праці у Службі зовнішньої розвідки України
І. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок організації роботи з охорони праці у Службі зовнішньої розвідки України (далі - СЗРУ).
2. Охорона праці є системою правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
3. Пріоритетом в організації роботи з охорони праці є збереження життя і здоров'я військовослужбовців, а також службовців та працівників, які уклали трудові договори із СЗРУ (далі - співробітники).
4. Вимоги цього Положення є обов’язковими для всіх співробітників СЗРУ.
5. Робота з охорони праці у СЗРУ спрямована на забезпечення гарантованих законодавством України про охорону праці прав співробітників і полягає у:
створенні підрозділів охорони праці;
розробці і затвердженні передбачених нормативно-правовими актами з охорони праці посадових (функціональних) обов’язків (посадових інструкцій) для осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань з охорони праці;
організації навчання співробітників з питань охорони праці;
розробці та реалізації організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення умов праці;
впровадженні прогресивних технологій, досягнень науки і техніки, засобів механізації та автоматизації робочого процесу, позитивного досвіду з охорони праці;
забезпеченні своєчасного виявлення та усунення причин, що призводять до нещасних випадків чи професійних захворювань;
проведенні атестації робочих місць, а в разі необхідності - лабораторних досліджень умов праці;
постійному контролі за дотриманням технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами, що використовуються під час робочого процесу, використанням засобів колективного та індивідуального захисту і виконанням робіт відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці;
пропаганді безпечних методів виконання робіт.
6. Під час організації роботи з охорони праці у структурних підрозділах співробітники керуються законами України, нормативно-правовими актами про охорону праці, вимогами стандартів і технічних умов на виготовлення, ремонт, реконструкцію, експлуатацію машин, механізмів та іншого обладнання, військовими статутами Збройних Сил України.
7. Виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
8. Відомчі нормативні акти з охорони праці розробляються з урахуванням вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці і затверджуються Головою СЗРУ. Зміни, що вносяться до відомчих нормативних актів з охорони праці, повинні відповідати чинному законодавству України, вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
9. Голова СЗРУ має право призначати осіб, відповідальних за окремі напрями організації роботи з охорони праці та за стан її виконання.
10. Здійснення відомчого нагляду за охороною праці в СЗРУ покладається на групу технічного і пожежного нагляду та охорони праці Апарату Голови СЗРУ.
11. Співробітники, які організовують роботу з охорони праці, у разі введення в дію нових правил, норм і стандартів з охорони праці повинні вживати заходів щодо своєчасного технічного переобладнання робочих місць, технологічних ліній тощо.
12. На роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, співробітникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Співробітники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо і не передбачених трудовим договором (контрактом) або посадовими (функціональними) обов’язками (посадовими інструкціями), повинні бути забезпечені зазначеними засобами.
13. Компенсація у разі нанесення шкоди здоров’ю співробітника СЗРУ або настання його смерті здійснюється відповідно до чинного законодавства.
ІІ. Обов’язки співробітників СЗРУ з питань охорони праці
1. Співробітники групи технічного і пожежного нагляду та охорони праці Апарату Голови СЗРУ виконують організаційно-методичну і контрольно-профілактичну роботу.
2. Співробітники груп охорони праці та протипожежної безпеки 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру СЗРУ здійснюють контроль з охорони праці у підрозділах відповідно до своїх посадових обов’язків (інструкцій).
3. Начальник підрозділу, на який відповідно до наданих йому повноважень покладаються організація та здійснення матеріально-технічного забезпечення СЗРУ, відповідно до заявок, поданих структурними підрозділами СЗРУ, в межах затверджених кошторисних призначень організовує своєчасне забезпечення матеріалами, майном і устаткуванням, а також проведення заходів з охорони праці, що здійснюються в СЗРУ.
ІІІ. Нормативне забезпечення організації роботи з охорони праці
1. Для організації безпечної роботи на підставі законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці розробляються інструкції з охорони праці, що є нормативними актами, які містять обов'язкові для дотримання співробітниками вимоги з охорони праці при виконанні ними робіт певного виду або за певною професією на робочих місцях, у виробничих приміщеннях або на території об’єктів СЗРУ.
2. Інструкції з охорони праці повинні розроблятись щодо окремих професій або окремих видів робіт згідно з
Порядком опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві, затвердженим наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 21 грудня 1993 року № 132, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 лютого 1994 року за № 20/229, та містити розділи, зазначені у пункті 2.4 глави 2
Положення про розробку інструкцій з охорони праці , затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 07 квітня 1998 року за № 226/2666. Перший аркуш інструкції з охорони праці оформлюється за зразком згідно з додатком 1 до цього Положення.
3. Співробітники, які постійно або періодично застосовують електронно-обчислювальні машини в процесі роботи (служби), керуються у своїй діяльності окремим нормативним актом СЗРУ, що врегульовує питання охорони праці для користувачів персональних електронно-обчислювальних машин.
4. Постійний контроль за додержанням співробітниками вимог інструкцій з охорони праці покладається на визначених Головою СЗРУ осіб.
5. Підрозділи, що входять до складу структурних (територіальних) підрозділів, мають бути забезпечені комплектом інструкцій з охорони праці для використання співробітниками усіх професій і видів робіт, що виконуються у таких підрозділах.
Інструкції з охорони праці видаються безпосередньо співробітникам їх керівниками під час проведення первинного інструктажу або вивішуються на їх робочому місці. Контрольні примірники інструкцій зберігаються в підрозділі охорони праці.
6. Перегляд інструкцій з охорони праці проводиться у підрозділі, що розробив інструкцію, у разі:
зміни законодавства України про охорону праці;
аварії або нещасного випадку з метою недопущення подібних випадків у майбутньому;
впровадження нових технологій, зміни технологічного процесу або умов праці, а також впровадження нових видів обладнання, машин, механізмів, матеріалів, апаратури, пристроїв та інструментів, переходу на інші види енергії тощо.
IV. Організація навчання, проведення інструктажу та перевірки знань з питань охорони праці
2. Співробітники СЗРУ повинні проходити інструктажі з питань охорони праці, надання першої домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також щодо правил поведінки та дій у разі виникнення аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.
3. За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці (далі - інструктажі) діляться на:
1) вступний інструктаж - проводиться:
з усіма співробітниками, які приймаються на військову (державну) службу, постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
з працівниками інших організацій, які беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для СЗРУ.
Вступний інструктаж проводить начальник (співробітник) підрозділу охорони праці в кабінеті охорони праці або у спеціально обладнаному для цього приміщенні з використанням сучасних технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників за програмою, розробленою підрозділом охорони праці з урахуванням особливостей СЗРУ.
................Перейти до повного тексту