- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 серпня 2017 р.
за № 1042/30910
Про затвердження Інструкції про службові відрядження поліцейських у межах України
Відповідно до
Закону України "Про Національну поліцію",
Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, пункту 13
постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів", постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року
№ 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції Державної фіскальної служби, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту",
Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31 березня 1998 року за № 218/2658, та з метою визначення особливостей направлення в службові відрядження поліцейських НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про службові відрядження поліцейських у межах України, що додається.
2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Національної поліції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Голова первинної профспілкової організації працівників Центрального органу управління Національної поліції України Голова Об'єднаної профспілкової організації Міністерства внутрішніх справ України Т.в.о. Голови Національної поліції України Заступник Міністра фінансів України |
Д.П. Зубков Л.А. Кирилюк І.М. Купранець А. Граділь |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
02.08.2017 № 672
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 серпня 2017 р.
за № 1042/30910
ІНСТРУКЦІЯ
про службові відрядження поліцейських у межах України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає особливості направлення у службові відрядження поліцейських структурних підрозділів апарату центрального органу управління поліції, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції та головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях, м. Києві, у тому числі їх територіальних (відокремлених) підрозділів (управлінь, відділів, відділень поліції), а також підприємств, закладів та установ, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи (підрозділи) поліції), у межах України.
2. Службовим відрядженням вважається поїздка поліцейського за наказом, підписаним керівником органу поліції або особою, яка виконує його обов’язки, його першим заступником або заступниками відповідно до їх компетенції, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового завдання поза місцем його постійної служби.
3. Основними завданнями службових відряджень є:
вивчення і перевірка стану службової діяльності органів (підрозділів) поліції;
надання практичної допомоги в службовій діяльності органів (підрозділів) поліції;
проведення оперативно-профілактичних заходів;
участь у проведенні слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій у конкретному кримінальному провадженні;
проведення службових розслідувань;
вирішення проблемних питань діяльності органів (підрозділів) поліції;
участь у проведенні нарад, конференцій, семінарів та інших заходів;
вивчення та поширення передового досвіду, новітніх форм і методів роботи;
навчання працівників органів (підрозділів) поліції;
виконання додаткових повноважень поліції.
( Пункт 3 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 504 від 23.07.2024 )
4. Основними організаційними формами службових відряджень є:
групові виїзди - спільні службові відрядження працівників органів (підрозділів) поліції;
одиночні виїзди - службові відрядження одного поліцейського для вивчення окремих напрямів або проблемних питань діяльності органу (підрозділу) поліції.
5. Залежно від підстав виїзду службові відрядження поділяються на:
планові - здійснюються відповідно до планів основних заходів органів (підрозділів) поліції;
позапланові - проводяться з метою виконання завдань керівництва органів поліції, не визначених в планах основних заходів органів поліції;
оперативні - здійснюються в разі необхідності оперативного реагування на надзвичайні події, вирішення раптово виниклих проблем, що потребують негайного розгляду, надання допомоги або прийняття відповідних управлінських рішень.
6. За час службового відрядження, у тому числі за час перебування в дорозі, за поліцейським зберігається належне йому за встановленими нормами грошове забезпечення.
7. Направлення у службові відрядження поліцейських - вагітних жінок і тих, які мають дітей віком до чотирнадцяти років чи дитину-інваліда, без їх згоди не допускається.
II. Направлення поліцейських у службові відрядження
1. При направленні поліцейського в службове відрядження видається наказ, підписаний керівником органу (підрозділу) поліції або особою, яка виконує його обов’язки, його першим заступником або заступником відповідно до розподілу обов’язків (функціональних обов’язків).
У наказі зазначаються пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти), найменування органу (підрозділу) поліції, органу військового управління, куди відряджається поліцейський, строк та мета відрядження.
Зміна строків відрядження або пунктів призначення здійснюється шляхом видання нового наказу.
У разі направлення поліцейських для проведення оперативно-розшукових заходів, залучення до складу органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій), який здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки), у наказі можуть не зазначатися пункт призначення, найменування органу (підрозділу) поліції, куди відряджається поліцейський. Водночас ці відомості зазначаються в завданні, витяг з якого чи копія якого додається до звіту про використані кошти / електронні гроші, видані на відрядження або під звіт (далі - звіт про використання коштів).
Службові відрядження керівників територіальних органів поліції здійснюються в установленому цією Інструкцією порядку після погодження Головою Національної поліції України або особою, яка виконує його обов’язки, рапорту з обґрунтуванням доцільності відрядження, пропозиціями стосовно особи, на яку буде покладено тимчасове виконання обов’язків керівника територіального органу поліції, з оформленням відповідних наказів Національної поліції України.
2. Строк перебування поліцейського у відрядженні визначається керівником, але не може перевищувати 30 календарних днів з урахуванням часу перебування в дорозі, за винятком випадків, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року
№ 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (далі - постанова КМУ № 98), та випадків, передбачених пунктами4 та 6 цього розділу.
( Абзац перший пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 394 від 18.05.2020 )
З дозволу керівника органу поліції або особи, яка виконує його обов’язки, ураховується затримка у відрядженні з причин, що не залежать від відрядженого поліцейського, за наявності підтвердних документів. При цьому загальний строк відрядження не може перевищувати 60 календарних днів.
Рішення керівника органу поліції або особи, яка виконує його обов’язки, про продовження строку службового відрядження поліцейського оформляються наказом.
3. Поліцейським, направленим у службові відрядження, за кожний день перебування у відрядженні в межах строків, передбачених пунктом 2 цього розділу, виплачуються добові в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.
4. Строк службового відрядження поліцейських, які в особливий період направляються в межах України в райони воєнних (бойових) дій для участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, а також здійснення заходів із забезпечення правопорядку на деокупованих територіях та на державному кордоні, не повинен перевищувати період здійснення таких заходів.
5. Строк службового відрядження поліцейського, направленого для лікування та реабілітації через поранення (контузію, травму або каліцтво), отримане під час безпосередньої участі в операції Об'єднаних сил та/або забезпеченні її проведення (проведення заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності), та осіб, які супроводжують такого поліцейського, не повинен перевищувати строку лікування та реабілітації.
................Перейти до повного тексту