1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 липня 2016 р. № 457
Київ
Про затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 356 від 10.05.2018 )
Відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 41
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2016 р. № 457
ПОРЯДОК
розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України
1. Цей Порядок визначає процедуру розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України (далі - петиція).
2. Петиція - особлива форма колективного звернення громадян до Кабінету Міністрів України, яке подається та розглядається відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" (далі - Закон) та цього Порядку.
3. Громадяни можуть звернутися з петиціями до Кабінету Міністрів України з питань, що належать до його компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України "Про Кабінет Міністрів України" , іншими законами.
Не можуть вважатися петиціями заяви і скарги, порядок подання та розгляду яких встановлено кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, господарсько-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, Законами України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про доступ до судових рішень", Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України "Про запобігання корупції" , а також порядок подання та розгляду яких по суті визначено Законом.
4. Громадяни можуть звернутися з петиціями до Кабінету Міністрів України безпосередньо через офіційний веб-сайт Кабінету Міністрів України (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади) (далі - Урядовий портал) або через веб-сайт громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів громадян на підтримку петиції (далі - громадське об'єднання).
5. Автор (ініціатор) петиції або громадське об'єднання заповнюють спеціальну форму на Урядовому порталі та розміщують текст петиції.
Під час заповнення форми автор (ініціатор) петиції зазначає прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання, контактний телефон, а також адресу електронної пошти.
Громадське об'єднання, яке здійснило збір підписів громадян на підтримку петиції, під час заповнення форми зазначає своє найменування, відомості про державну реєстрацію громадського об'єднання, місцезнаходження, а також прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання керівника (особи, уповноваженої представляти громадське об'єднання).
Автор (ініціатор) петиції повинен ідентифікуватися на Урядовому порталі або веб-сайті громадського об’єднання за допомогою засобів електронної ідентифікації, що підпадають під схему електронної ідентифікації, затверджену Кабінетом Міністрів України.
( Абзац четвертий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 356 від 10.05.2018 )
Неправдиві відомості, подані автором (ініціатором) петиції, громадським об'єднанням, є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення.
6. У петиції повинні бути викладені суть звернення та пропозиції. У заголовку петиції зазначається її короткий зміст.
Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
7. Петиція оприлюднюється на Урядовому порталі протягом двох робочих днів з дня надіслання її автором (ініціатором).
Дата оприлюднення петиції на Урядовому порталі, веб-сайті громадського об'єднання є датою початку збору підписів громадян на її підтримку.
8. Громадянин, який бажає представити свою позицію щодо петиції, заповнює спеціальну форму, яка розміщена на Урядовому порталі або веб-сайті громадського об'єднання.
Під час заповнення форми громадянин зазначає своє прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, адресу електронної пошти та активує позначку "Підтримую".
Громадянин, який бажає представити свою позицію щодо петиції, повинен ідентифікуватися на Урядовому порталі або веб-сайті громадського об’єднання за допомогою засобів електронної ідентифікації, що підпадають під схему електронної ідентифікації, затверджену Кабінетом Міністрів України.
( Абзац третій пункту 8 в редакції Постанови КМ № 356 від 10.05.2018 )
9. У разі невідповідності петиції вимогам, зазначеним у пунктах 3 і 6 цього Порядку, вона не оприлюднюється або може бути виключена з режиму оприлюднення, про що не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня її надіслання чи виявлення невідповідності петиції зазначеним вимогам повідомляється автор (ініціатор) петиції з наданням відповідних роз'яснень.
Не оприлюднюється і не розглядається петиція, яка містить нецензурну лексику та лайливі вислови, про що у дводенний строк з дня її надіслання повідомляється автор (ініціатор) петиції.

................
Перейти до повного тексту