1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 грудня 2016 р. № 1031
Київ
Про затвердження Порядку видачі, скасування, тимчасового зупинення дії та форми свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 916 від 06.11.2019 № 489 від 19.05.2021 № 1309 від 15.11.2024 )
Відповідно до статті 18-2 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок видачі, скасування, тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора);
форму свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора).
2. Установити, що державні інспектори територіальних органів Державної інспекції сільського господарства, які до 30 червня 2016 р. здійснювали повноваження із сертифікації у сфері насінництва і розсадництва, відповідають вимогам законодавства у сфері насінництва і розсадництва, що висуваються до аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів), та продовжують виконувати функції із сертифікації насіння і садивного матеріалу на державному підприємстві, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства, мають право на отримання свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) без складання кваліфікаційного іспиту та включення до Реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів).

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 2016 р. № 1031
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 15 листопада 2024 р. № 1309
)
ПОРЯДОК
видачі, скасування, тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора)
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі, скасування, тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
кандидат - фізична особа, яка має намір скласти кваліфікаційний іспит та отримати статус аудитора із сертифікації (агронома-інспектора);
кваліфікаційний іспит - іспит, який проводиться для перевірки та підтвердження наявності у кандидата необхідного рівня теоретичних і практичних знань та умінь у сфері насінництва та розсадництва;
свідоцтво аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) - документ, який визначає кваліфікаційну придатність аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) для проведення визначених у ньому видів робіт із сертифікації насіння і садивного матеріалу;
систематичне грубе порушення аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором) - порушення законодавства у сфері насінництва та розсадництва під час проведення робіт із сертифікації насіння і садивного матеріалу, за результатами якого неможливо здійснити заходи щодо його усунення та яке вчинено два і більше разів протягом одного календарного року;
витяг - документ в електронній формі, що формується за допомогою програмних засобів електронної системи реєстрів у галузі рослинництва "е-рослинництво" (далі - система), який містить інформацію про аудитора із сертифікації (агронома-інспектора), за критеріями пошуку, зазначеними у запиті на його формування, та підтверджує реєстрацію такого аудитора в Реєстрі аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів) (далі - Реєстр).
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про насіння і садивний матеріал", "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про публічні електронні реєстри", "Про адміністративну процедуру", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
3. Для отримання свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) кандидат повинен:
мати повну вищу агрономічну освіту та стаж роботи за спеціальністю не менше одного року;
пройти атестацію шляхом складення кваліфікаційного іспиту, порядок підготовки та проведення якого затверджується Мінагрополітики.
4. Для допуску до складення кваліфікаційного іспиту кандидат подає до Мінагрополітики заяву, яка формується електронними засобами системи, після проходження кандидатом ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу, в якій, крім відомостей про кандидата, зазначається інформація про повну вищу агрономічну освіту та стаж роботи за спеціальністю.
До заяви додаються копія документа про вищу освіту та документ, що підтверджує стаж роботи.
Зазначена заява повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".
5. Заява про допуск до складення кваліфікаційного іспиту реєструється Мінагрополітики в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".
У разі невідповідності заяви або надання в ній інформації не в повному обсязі посадова особа Мінагрополітики приймає рішення про залишення заяви без руху відповідно до статті 43 Закону України "Про адміністративну процедуру".
Кандидат відповідає за достовірність інформації, зазначеної в заяві.
Адміністративне провадження у справі щодо допуску до складення кваліфікаційного іспиту розпочинається з дня подання відповідної заяви Мінагрополітики та здійснюється відповідно до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" з урахуванням особливостей Закону України "Про адміністративну процедуру".
6. Підставами для відмови у допуску до складення кваліфікаційного іспиту є:
виявлення у поданій заяві та документах, що до неї додаються, недостовірної інформації;
відсутність у кандидата повної вищої агрономічної освіти;

................
Перейти до повного тексту