- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2016 р.
за № 395/28525
Про затвердження Інструкції про пропускний та внутрішньооб’єктовий режим на території Державної казначейської служби України
З метою вдосконалення пропускного та внутрішньооб’єктового режиму на території Державної казначейської служби України та відповідно до
Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 215
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про пропускний та внутрішньооб’єктовий режим на території Державної казначейської служби України, що додається.
2. Мобілізаційному відділу Міністерства фінансів України (Бевзюк В.П.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної казначейської служби України Слюз Т.Я.
ПОГОДЖЕНО: В.о. Голови Державної казначейської служби України |
В.П. Дуда |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
22.02.2016 № 173
(у редакції наказу Міністерства
фінансів України
від 22 квітня 2019 року
№ 164)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2016 р.
за № 395/28525
ІНСТРУКЦІЯ
про пропускний та внутрішньооб’єктовий режим на території Державної казначейської служби України
I. Загальні положення
1. Цю Інструкцію розроблено з метою визначення вимог до порядку охорони, організації пропускного режиму, порядку доступу до службових і режимних приміщень, приміщень з обмеженим доступом, адміністративних будівель і території Державної казначейської служби України, що розміщені за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 6 та 6а, та підтримання громадського порядку в Казначействі і збереження матеріальних цінностей.
З метою поліпшення організації роботи працівників самостійних структурних підрозділів Казначейства, забезпечення надійної схоронності майна й обладнання в адміністративних будівлях і на території Казначейства, упередження витоку інформації запроваджуються пропускний та внутрішньооб’єктовий режими.
2. Основними завданнями пропускного та внутрішньооб’єктового режимів є встановлення такого порядку, який унеможливлюватиме безконтрольний вхід/вихід до/з приміщень та на/з територію(ї) Казначейства (далі -вхід/вихід до/з Казначейства) працівників Казначейства, представників розпорядників коштів, інших підприємств, установ і організацій, рахунки яких відкрито в Казначействі та з якими укладено договір на розрахунково-касове обслуговування (далі - клієнти), і відвідувачів та несанкціоноване винесення/внесення та вивезення/ввезення матеріальних цінностей.
3. Виконання встановлених правил пропускного та внутрішньооб’єктового режиму, розпорядку робочого дня є обов’язковим для працівників апарату Казначейства, територіальних органів Казначейства, клієнтів, відвідувачів та організацій, діяльність яких передбачає надання послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування Казначейства відповідно до укладених договорів.
4. Вхід/вихід до/з Казначейства здійснюється через центральний вхід з вулиці Бастіонної. В’їзд/виїзд до/з Казначейства здійснюється через відкотні ворота.
5. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року
№ 971 "Про затвердження переліку органів державної влади, що підлягають безоплатній охороні Національною гвардією" Національна гвардія України (далі - Нацгвардія) здійснює охорону Казначейства.
6. Для забезпечення входу до Казначейства використовуються електронні перепустки. Контроль за обліком перепусток здійснює черговий бюро перепусток. Контроль дотримання порядку використання перепусток здійснюють чергові Нацгвардії.
7. У приміщеннях та на території Казначейства розміщено системи відеоспостереження та контролю доступу.
II. Організація охорони, пропускного режиму
1. Організація цілодобової охорони службових і режимних приміщень, приміщень з обмеженим доступом, адміністративних будівель і території Казначейства, дотримання режимних заходів з питань забезпечення охорони та пропускного режиму здійснюються черговими Нацгвардії з використанням пульта централізованої охорони, наявних інженерно-технічних засобів охорони та зв’язку.
Охорона будівель, території та майна Казначейства здійснюється шляхом безперервного та безперебійного візуального нагляду та використання системи відеоспостереження.
Систему відеоспостереження встановлено в коридорах, фойє та кабінетах № 201/1, № 204/1, № 304/1.
2. Контроль за дотриманням пропускного режиму в будівлях Казначейства здійснюється Управлінням організаційних та технічних заходів безпеки.
3. Пропускний режим на об’єкті у робочі дні забезпечується черговими Нацгвардії згідно з графіком чергувань та черговим бюро перепусток.
4. Пропускний режим на об’єкті у неробочі дні та неробочий час забезпечується черговими Нацгвардії згідно з графіком чергувань та на підставі письмового дозволу Голови Казначейства або заступників Голови Казначейства.
5. З урахуванням оперативної обстановки щодо охорони об’єкта вживаються заходи з нейтралізації можливих загроз силами Нацгвардії і за потреби - з використанням засобів зв’язку та засобів сповіщення пультів охорони черговими Нацгвардії залучаються додаткові сили й засоби.
6. Вхід/вихід до/з Казначейства здійснюється через центральний вхід з вулиці Бастіонної, який обладнано трьома пропускними пунктами з відповідними технічними засобами контролю.
Перший пропускний пункт обладнано зовнішнім повнозростовим турнікетом із засобами зв’язку (відеофон). Проходження цього пункту здійснюється з використанням перепустки, за допомогою відеофону або з дозволу чергового Нацгвардії.
Другий пропускний пункт обладнано внутрішніми турнікетами, засобами зв’язку (телефон) та металошукачами. Проходження цього пункту здійснюється з використанням постійної або тимчасової перепустки.
До другого пропускного пункту не допускаються громадяни:
з ознаками алкогольного або наркотичного сп’яніння;
у вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль або не відповідає загальноприйнятим вимогам пристойності;
із забороненими речами;
з тваринами (крім службових собак Управління державної охорони України).
Третій пропускний пункт обладнано внутрішнім повнозростовим турнікетом. Проходження цього пункту здійснюється з використанням постійної або тимчасової перепустки та лише після огляду, в тому числі з використанням металошукачів. Огляд не проводиться щодо осіб, які мають постійні перепустки, тимчасові перепустки першого і другого типу, та осіб, зазначених у пунктах 7, 8 розділу III цієї Інструкції.
7. Предмети і речовини, заборонені до пронесення на територію Казначейства:
вогнепальна зброя (в тому числі бойова, мисливська, спортивна);
валізи, господарські сумки та пакети великих розмірів (понад 60 x 40 x 20 см);
газові балончики, спеціальні засоби, отруйні, радіаційні легкозаймисті речовини або займисті тверді речовини, небезпечні для життя і здоров’я предмети;
колючі та ріжучі предмети;
рідини, що не мають фабричного маркування і пакування;
кіно-, фото-, аудіо- та відеотехніка, звукопідсилювальнатехніка, крім випадків, встановлених цією Інструкцією.
У разі виявлення заборонених предметів і речовин черговий Нацгвардії діє відповідно до законодавствата здійснює заходи щодо супроводження особи, в якої було виявлено заборонені предмети і речовини, за межі об’єкта захисту Казначейства.
8. У фойє Казначейства обладнано камери схову.
9. З метою організації охорони об’єкта чергові Нацгвардії здійснюють заходи щодо перевірки всього автотранспорту, який в’їжджає не територію Казначейства.
III. Пропускний режим
1. Доступ до адміністративних будівель та на територію Казначейства для працівників, відвідувачів і клієнтів здійснюється в робочі дні.
2. Для осіб, які є клієнтами кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної казначейської служби України (Управління (Центру) сертифікації ключів Державної казначейської служби України) або бажають отримати кваліфіковані довірчі послуги, вхід без перепустки - з 09:30 до 17:00, напередодні святкових та вихідних днів - з 09:30 до 15:45. Вхід до адміністративної будівлі, де розміщено відокремлений пункт реєстрації кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної казначейської служби України (далі - ВПР), здійснюється через контрольно-пропускний пункт 2 (далі - КПП 2) у присутності працівника Управління (Центру) сертифікації ключів (адміністратора реєстрації).
3. Доступ до адміністративних будівель та вхід/в’їзд на територію Казначейства цілодобово, у святкові, неробочі та вихідні дні мають право Голова Казначейства, заступники Голови Казначейства, начальник та заступник начальника Управління організаційних та технічних заходів безпеки, завідувач та працівники Сектору режимно-секретної роботи, начальник та заступник начальника Управління діловодства, начальник та заступник начальника Управління персоналу, начальник та заступник начальника Відділу адміністративно-господарської роботи та директор і заступники директора Департаменту інформаційних технологій.
4. Доступ до адміністративних будівель та вхід/в’їзд на територію Казначейства у вихідні та святкові дні - з 08:00 до 20:00 для керівників самостійних структурних підрозділів Казначейства, їхніх заступників та інших працівників оформлюються службовою запискою, погодженою Головою Казначейства або заступниками Голови Казначейства. Службова записка передається до Управління організаційних та технічних заходів безпеки напередодні до 15:30 для внесення у разі погодження службової записки керівництвом Казначейства необхідної інформації до автоматизованої системи контролю доступу.
Графік та порядок чергування у вихідні та святкові дні керівного складу самостійних структурних підрозділів Казначейства затверджуються наказами Казначейства.
5. Вхід відвідувачів до адміністративних будівель та на територію Казначейства у вихідні та святкові дні - з 08:00 до 20:00 здійснюється виключно за погодженням Голови Казначейства або заступників Голови Казначейства.
6. Вхід до адміністративних будівель та на територію Казначейства з відео-, кіно-, фототехнікою, записувальними пристроями відвідувачам, які не є представниками засобів масової інформації (далі - ЗМІ), забороняється.
7. До адміністративних будівель Казначейства пропускаються безперешкодно:
Президент України;
Голова Верховної Ради України;
Прем’єр-міністр України;
Голова Конституційного Суду України;
Голова Верховного Суду;
Перший заступник Голови Верховної Ради України;
Перший віце-прем’єр-міністр України;
Генеральний прокурор України;
віце-прем’єр-міністри України, міністри України;
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
заступники Міністра фінансів України.
8. Безперешкодний вхід до адміністративних будівель Казначейства у робочий час за посвідченням народного депутата України дозволяється народним депутатам України діючого скликання.
Помічники-консультанти народних депутатів України діючого скликання мають право допуску до адміністративних будівель Казначейства у робочий час за службовими посвідченнями помічників-консультантів, які відповідно до законодавства мають право доступу до приміщень державних органів.
9. Вхід до адміністративних будівель Казначейства посадових осіб органів державної влади здійснюється у присутності представника Казначейства з дозволу Голови Казначейства або заступників Голови Казначейства.
10. Черговий Нацгвардії інформує секретаря керівника (перша приймальня) про вхід на територію Казначейства осіб, зазначених у пунктах 7, 8 цього розділу.
11. Вхід і перебування у приміщеннях Казначейства та на його території особам зі зброєю забороняються, за винятком:
фельд’єгерів спеціального зв’язку;
працівників Управління державної охорони України, що здійснюють охорону посадових осіб згідно з чинним законодавством;
чергових Нацгвардії, що здійснюють охорону цінностей, майна та режимних приміщень;
інкасаторів та їхніх охоронців.
На територію Казначейства не допускаються особи, щодо яких не здійснено заходів з контролю безпеки (зовнішній і внутрішній огляд особистих речей та автомобілів з використанням спеціальних технічних засобів) або які відмовилися від здійснення щодо них таких заходів контролю, крім випадків, передбачених цією Інструкцією.
12. Особи, які входять на територію Казначейства та мають постійну або тимчасову перепустку, на вимогу чергового Нацгвардії повинні пред’явити документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, службове посвідчення державного органу). У разі використання перепустки третіми особами така перепустка вилучається черговим Нацгвардії та передається начальнику Управління організаційних та технічних заходів безпеки Казначейства для вжиття відповідних заходів.
13. Забороняється використовувати власну перепустку для забезпечення входу/виходу до/з Казначейства інших осіб.
IV. Види перепусток
1. Вхід/вихід до/з Казначейства здійснюється за перепустками, зразки яких наведено в додатку 1 до цієї Інструкції.
2. Перепустки поділяються на:
постійну;
постійну для проходження першого пропускного пункту;
тимчасову, яка має такі типи:
перший тип;
другий тип;
окрема категорія;
у складі делегації;
за службовими записками.
3. Постійна перепустка:
містить прізвище, ім’я, по батькові особи та її фото;
постійно знаходиться у держателя перепустки.
Постійна перепустка видається:
штатним працівникам апарату Казначейства (час дії перепуски на території Казначейства - з 07:00 до 23:55 у робочі дні);
начальникам головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві і їхнім заступникам (час дії перепуски на території Казначейства - з 09:00 до 20:00 у робочі дні);
співробітникам ПАТ "Укрексімбанк" (час дії перепуски на території Казначейства - з 08:00 до 18:30 у робочі дні);
обслуговуючому персоналу (час дії перепуски на території Казначейства - з 05:00 до 20:00 у робочі дні).
4. Постійна перепустка для проходження першого пропускного пункту:
постійно знаходиться у держателя перепустки (організації);
видається клієнтамдля безперешкодного проходження першого пропускного пункту;
містить реквізити Казначейства;
діє на території Казначейства з 09:30 до 17:30.
5. Тимчасова перепустка:
містить обліковий номер;
при виході з території Казначейства повертається відвідувачами до бюро перепусток;
діє на території Казначейства з 09:30 до 17:30.
V. Порядок видачі перепусток
1. Постійні перепустки видаються:
штатним працівникам Казначейства та начальникам головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві і їхнім заступникам на підставі наказу про призначення;
співробітникам ПАТ "Укрексімбанк" на підставі листа та за погодженням Голови Казначейства або заступників Голови Казначейства;
обслуговуючому персоналу на підставі договору та за погодженням Голови Казначейства або заступників Голови Казначейства.
Постійну перепустку працівники, які звільняються з роботи, повертають до бюро перепусток, про що робиться запис в обхідному листі.За потреби входу на територію осіб, які повернули постійні перепустки (отримання кінцевого розрахунку, трудової книжки), такі особи проходять на територію у порядку, встановленому для відвідувачів.
У разі якщо у працівника з будь-яких причин постійна перепустка відсутня, вхід/вихід до/з Казначейства здійснюється за перепусткою відвідувача з пред’явленням документа, що посвідчує особу.
2. Постійна перепустка для проходження першого пропускного пункту видається клієнтам Казначейства за їхнім письмовим зверненням, в якому зазначено прізвище, ім’я, по батькові отримувача перепустки (з розрахунку двох відвідувачів).
3. Тимчасові перепустки першого та другого типів для клієнтів Казначейства видаються на підставі листів керівників розпорядників коштів (або їхніх заступників) згідно з додатком 2 до цієї Інструкції, на основі яких формується відповідний реєстр клієнтів, що мають право входу на територію Казначейства (далі - Реєстр клієнтів), за погодженням завідувача Сектору режимно-секретної роботи, начальника (заступника начальника) Управління обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів, начальника (заступника начальника) Управління видатків державного бюджету, начальника (заступника начальника) Управління організаційних та технічних заходів безпеки.
................Перейти до повного тексту