1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.02.2016 № 38
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 березня 2016 р.
за № 381/28511
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 431 від 15.02.2024 )
Про затвердження Порядку затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей
Відповідно до частини першої статті 7, статей 26, 27 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей, що додається.
2. Департаменту тваринництва забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.

Міністр

О.М. Павленко
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної
регуляторної служби України

Заступник Голови
Державної ветеринарної
та фітосанітарної служби України

Перший заступник Голови
Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів

Міністр охорони здоров'я України



К.М. Ляпіна



О.М. Вержиховський




В.І. Лапа

О. Квіташвілі
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
10.02.2016 № 38
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 березня 2016 р.
за № 381/28511
ПОРЯДОК
затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру затвердження потужностей операторів ринку, які мають намір здійснювати експорт харчових продуктів, із зазначенням дозволених до експорту видів харчових продуктів, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей.
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
1.3. Для цілей цього Порядку термін "територіальний орган" означає територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
1.4. Оператор ринку харчових продуктів (далі – оператор ринку), який має намір здійснювати експорт харчових продуктів до країн, які вимагають підтвердження центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів (далі – компетентний орган), відповідності процесу виробництва та/або обігу харчових продуктів вимогам законодавства країни призначення, зобов'язаний пройти процедуру затвердження експортних потужностей, встановлену цим Порядком.
1.5. Не потребують затвердження відповідно до цього Порядку потужності операторів ринку, які на дату набрання чинності цим Порядком є затвердженими експортними потужностями (об'єктами).
Інформація про такі потужності вноситься до реєстру затверджених експортних потужностей (далі – Реєстр) компетентним органом протягом 3 місяців з дати набрання чинності цим Порядком. Внесення змін до Реєстру про дані потужності, а також виключення їх з Реєстру здійснюється на загальних умовах, встановлених цим Порядком.
1.6. Потужність оператора ринку, експлуатація якої вимагає отримання експлуатаційного дозволу, затверджується як експортна потужність не раніше отримання оператором ринку такого дозволу. Потужність оператора ринку, яка підлягає державній реєстрації, затверджується як експортна потужність не раніше проведення такої реєстрації.
1.7. Затвердженню підлягає кожна окрема експортна потужність оператора ринку.
1.8. Адресою експортної потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (місце проживання) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.
ІІ. Подання запиту про затвердження експортної потужності
2.1. Для затвердження експортної потужності оператор ринку подає територіальному органу за місцем розташування потужності запит про затвердження експортної потужності, який повинен містити:
найменування або прізвище, ім'я, по батькові оператора ринку;
код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи), або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) оператора ринку;
реєстраційний номер (для потужності, експлуатація якої вимагає отримання експлуатаційного дозволу) або особистий реєстраційний номер (для потужності, яка підлягає державній реєстрації);
назву експортної потужності;
адресу експортної потужності;
адресу електронної пошти та номер засобу зв'язку оператора ринку;
вид господарської діяльності, що провадиться з використанням експортної потужності;
назву виду харчових продуктів, які планується експортувати;
асортиментний перелік харчових продуктів, які планується експортувати;
перелік постачальників сировини, що використовується для виробництва харчового продукту, який планується експортувати, а також інших операторів ринку, що залучені до виробництва та/або обігу такого харчового продукту;
назви країн (країни) призначення.
2.2. Запит про затвердження експортної потужності засвідчується підписом оператора ринку або уповноваженої ним особи.
2.3. Заявник відповідальний за достовірність інформації, зазначеної ним в запиті про затвердження експортної потужності.
ІІІ. Затвердження експортної потужності
3.1. Затвердження експортної потужності здійснюється безоплатно.
3.2. Протягом 20 календарних днів після отримання від оператора ринку або уповноваженої особи запиту про затвердження експортної потужності територіальний орган повідомляє заявникові дату початку інспектування експортної потужності.
3.3. Під час інспектування територіальний орган перевіряє відповідність експортної потужності вимогам країни призначення.
3.4. Якщо однією з вимог країни призначення є інспектування потужності оператора ринку компетентним органом країни призначення, оператор ринку зобов'язаний надати такому органу доступ до потужності та інформації (документів), необхідних для перевірки відповідності потужності вимогам країни призначення.
3.5. Компетентний орган не пізніше 30 робочих днів з дати початку інспектування потужності зобов'язаний видати наказ про затвердження даної потужності для експорту із зазначенням дозволених до експорту харчових продуктів, крім випадків, коли однією з вимог країни призначення є інспектування потужності її компетентним органом.
Рішення про відмову у затвердженні потужності як експортної, що містить обґрунтування причин такої відмови, оформляється наказом територіального органу компетентного органу не пізніше 15 робочих днів з дати початку інспектування та надсилається оператору ринку впродовж 5 робочих днів з дати його прийняття, крім випадків, коли таке рішення приймається компетентним органом країни призначення.
3.6. Компетентний орган присвоює затвердженій експортній потужності реєстраційний номер, що складається з таких елементів, які розділяються дефісом:
1) реєстраційний номер відповідної потужності згідно з реєстром операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, або особистий реєстраційний номер відповідної потужності згідно з державним реєстром потужностей операторів ринку;
2) літера "e".
Приклади реєстраційних номерів затвердженої експортної потужності:
а-UA-10-10-01-VІІІ-FFPP-е;
r-UA-10-10-01-е.
3.7. Інформація про затвердження експортної потужності, а також про її реєстраційний номер розміщується на офіційному веб-сайті компетентного органу протягом 10 робочих днів після прийняття відповідного рішення.
3.8. Компетентний орган затверджує потужність як експортну на підставі:
надання заявником документів, визначених пунктом 2.1 розділу ІІ цього Порядку;
допущення оператором ринку компетентного органу або компетентного органу країни призначення до інспектування експортної потужності;

................
Перейти до повного тексту