1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
10.11.2016 № 1104
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 грудня 2016 р.
за № 1583/29713
Про затвердження Змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств, облігацій міжнародних фінансових організацій та їх обігу
Відповідно до пунктів 1, 3 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" , статей 7, 8, 10-1, 28, 32, 33 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств, облігацій міжнародних фінансових організацій та їх обігу, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27 грудня 2013 року № 2998, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 січня 2014 року за № 171/24948 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Департаменту інформаційних технологій забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
5. Управлінню міжнародної співпраці та комунікацій забезпечити опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку О. Гордієнко.
Голова Комісії Т. Хромаєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
10.11.2016 № 1104
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 грудня 2016 р.
за № 1583/29713
ЗМІНИ
до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств, облігацій міжнародних фінансових організацій та їх обігу ( z0171-14 )
1. У розділі І:
1) пункт 2 після абзацу сьомого доповнити новими абзацами такого змісту:
"фінансова звітність - звітність (для банків - за відповідними формами, що визначені нормативно-правовими актами про складання фінансової звітності банків України, затвердженими постановами Правління Національного банку України, які діяли на відповідні звітні дати; для інших юридичних осіб - фінансова звітність за відповідними формами, що визначені нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України щодо складання фінансової звітності юридичних осіб (крім банків), які діяли на відповідні звітні дати), яка складається зі:
звіту про фінансовий стан на кінець періоду;
звіту про прибутки та збитки та інший сукупний дохід за період;
звіту про зміни у власному капіталі за період;
звіту про рух грошових коштів за період;
приміток до фінансової звітності.";
2) у пункті 4:
абзац другий викласти у такій редакції:
"Облігації можуть вважатися забезпеченими, якщо емітентом укладаються відповідні договори поруки щодо забезпечення виконання зобов’язання стосовно погашення основної суми боргу/погашення основної суми боргу та виплати доходу за облігаціями або якщо емітенту видається гарантія щодо погашення основної суми боргу/погашення основної суми боргу та виплати доходу за облігаціями.";
абзац п’ятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци шостий, сьомий вважати відповідно абзацами п’ятим, шостим;
абзаци п’ятий, шостий викласти в такій редакції:
"Емітент повинен враховувати, що розмір забезпечення, отриманого від поручителя(ів), гаранта(ів), з урахуванням раніше наданих ним порук та/або гарантій, не має перевищувати розміру власного капіталу такого(их) поручителя(ів), гаранта(ів).
Емітент повинен вживати заходів щодо безперервності забезпечення облігацій відповідно до умов проспекту їх емісії, до моменту виконання зобов’язань перед їх власниками у повному обсязі шляхом укладання/переукладання відповідних договорів (отримання гарантії).";
3) абзаци перший, другий підпункту 3 пункту 5 виключити.
У зв’язку з цим абзаци третій-п’ятий вважати відповідно абзацами першим - третім;
4) доповнити розділ новим пунктом 16 такого змісту:
"16. Для реєстрації випуску облігацій підприємств та проспекту їх емісії, облігацій міжнародних фінансових організацій та проспекту їх емісії, змін до проспекту емісії облігацій, звіту про результати розміщення облігацій, зупинення/відновлення обігу облігацій та скасування реєстрації випуску облігацій заявник подає документи, визначені цим Положенням (якщо відомості, що містяться в них, не внесені до відповідних інформаційних баз в достатньому обсязі).".
2. У пункті 1 глави 2 розділу ІІІ:
1) підпункти 6-9 викласти в такій редакції:
"6) фінансову звітність у повному обсязі за звітний період, що передував кварталу, у якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, засвідчену підписами та печатками емітента й аудитора (аудиторської фірми).
Якщо емітент відповідно до законодавства зобов’язаний складати фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, емітент подає фінансову звітність, складену за міжнародними стандартами фінансової звітності;
7) фінансову звітність у повному обсязі за звітний рік, що передував року, у якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, засвідчену підписами та печатками емітента й аудитора (аудиторської фірми).
Якщо емітент відповідно до законодавства зобов’язаний складати фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, емітент подає фінансову звітність, складену за міжнародними стандартами фінансової звітності;
8) висновок (звіт) щодо огляду проміжної фінансової звітності за звітний період, що передував кварталу, у якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій (крім випадку, коли попереднім звітним періодом є рік) та аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора) щодо річної фінансової звітності за звітний рік, що передував року, у якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, складені відповідно до нормативно-правового акта реєструвального органу, що встановлює вимоги до аудиторського висновку, що подається до реєструвального органу у складі документів для реєстрації випуску, випуску та проспекту емісії окремих видів цінних паперів, звіту про результати розміщення цінних паперів (крім цінних паперів інститутів спільного інвестування);
9) нотаріально засвідчені копії договорів, що підтверджують відповідне забезпечення; фінансову звітність поручителя/гаранта у повному обсязі за звітний період, що передував кварталу, у якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, засвідчену підписами та печатками поручителя/гаранта й аудитора (аудиторської фірми)); фінансову звітність поручителя/гаранта за звітний рік, що передував року, у якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, засвідчену підписами та печатками поручителя/гаранта й аудитора (аудиторської фірми); відповідні аудиторські висновки; довідку з переліком раніше наданих порук/гарантій, засвідчену підписом керівника та печаткою поручителя/гаранта (подаються у разі прийняття рішення про розміщення забезпечених облігацій);";
2) підпункт 14 після слів "будівельних робіт" доповнити словами та цифрами "(декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності)".
3. У розділі IV:
1) пункти 5, 6 глави 1 викласти в такій редакції:
"5. Реєструвальний орган забезпечує:
1) не пізніше наступного робочого дня з дати видачі розпорядження про скасування реєстрації випуску облігацій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску облігацій:
оприлюднення відповідного розпорядження на офіційному веб-сайті реєструвального органу;
направлення відповідного розпорядження до Центрального депозитарію цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта реєструвального органу, що встановлює порядок обміну електронними документами реєструвального органу та Центрального депозитарію цінних паперів;
2) протягом трьох робочих днів з дати видачі розпорядження про скасування реєстрації випуску облігацій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) або розпорядження про відмову в скасуванні реєстрації випуску облігацій та анулюванні свідоцтва (тимчасового свідоцтва) направлення відповідного розпорядження емітенту.
У разі видачі розпорядження про скасування реєстрації випуску облігацій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій реєструвальний орган одночасно з таким розпорядженням направляє емітенту довідку про відсутність нескасованих випусків цінних паперів (крім випадку, коли в емітента наявні інші випуски цінних паперів, реєстрація випуску яких не скасована).
6. Реєструвальний орган додатково здійснює опублікування розпорядження про скасування реєстрації випуску облігацій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу протягом п’яти робочих днів з дати видачі відповідного розпорядження.";
2) у главі 2:
пункт 1 після абзацу першого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"За наслідками погашення (дострокового погашення) Центральний депозитарій цінних паперів засвідчує емітенту звіт про наслідки погашення облігацій (звіт про дострокове погашення облігацій) певного випуску підписом уповноваженої особи та печаткою Центрального депозитарію цінних паперів.
Звіт про наслідки погашення (про дострокове погашення) облігацій надається емітентом для засвідчення Центральному депозитарію цінних паперів виключно після виконання зобов’язань за облігаціями перед їх власниками в повному обсязі.".
У зв’язку з цим абзаци другий-сьомий вважати відповідно абзацами четвертим-дев’ятим;
підпункт 2 пункту 5 викласти в такій редакції:
"2) довідку, що містить інформацію стосовно підтвердження факту виконання емітентом зобов’язань перед власниками, зокрема реквізити платіжних документів, актів прийому-передачі тощо;";
3) у главі 4:
підпункти 4, 5 пункту 4 викласти в такій редакції:
"4) оприлюднення реєструвальним органом розпорядження про зупинення обігу облігацій на офіційному веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та його направлення до Центрального депозитарію цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта реєструвального органу, що встановлює порядок обміну електронними документами реєструвального органу та Центрального депозитарію цінних паперів, не пізніше наступного робочого дня з дати видачі відповідного розпорядження;
5) направлення реєструвальним органом розпорядження про зупинення обігу облігацій емітенту протягом 3 робочих днів з дня видачі такого розпорядження;";
підпункт 13 викласти в такій редакції:
"13) після завершення процедури викупу облігацій, пред'явлених для викупу їх власниками, - здійснення операцій у системі депозитарного обліку щодо обслуговування процесу конвертації облігацій;";
у пункті 5:
у підпункті 1 слово та цифри "(додаток 16)" замінити словами та цифрами "та реєстрацію нового випуску (серії) облігацій (додаток 33)";
доповнити пункт новим підпунктом 3 такого змісту:
"3) копію платіжного документа, який підтверджує сплату державного мита відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито", засвідчену підписом керівника і печаткою емітента.";
підпункти 4, 5 пункту 7 викласти в такій редакції:
"4) оприлюднення реєструвальним органом розпорядження про відновлення обігу облігацій на офіційному веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та його направлення до Центрального депозитарію цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта реєструвального органу, що встановлює порядок обміну електронними документами реєструвального органу та Центрального депозитарію цінних паперів, не пізніше наступного робочого дня з дати видачі відповідного розпорядження;
5) направлення реєструвальним органом розпорядження про зупинення обігу облігацій емітенту протягом 3 робочих днів з дня видачі такого розпорядження;".
4. У розділі V:
1) у главі 1:
у пункті 2:
у підпункті 1:
абзац четвертий виключити.
У зв’язку з цим абзаци п’ятий-сьомий вважати відповідно абзацами четвертим - шостим;
абзац п’ятий виключити.
У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом п’ятим;
абзац шостий підпункту 2 виключити.
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом шостим;
підпункти 3-6 викласти в такій редакції:
"3) у разі отримання реєструвальним органом інформації про визнання юридичної особи - емітента облігацій банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури реєструвальний орган здійснює зупинення обігу облігацій шляхом оформлення відповідного розпорядження.
При цьому зупинення обігу облігацій здійснюється у разі отримання:
постанови господарського суду про визнання і відкриття ліквідаційної процедури юридичної особи - емітента облігацій (з відміткою про набрання законної сили у разі прийняття відповідної постанови до 19 січня 2013 року) або її копії, засвідченої судом;
або інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) запису про рішення суду щодо визнання юридичної особи - емітента облігацій банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
4) у разі отримання реєструвальним органом інформації про постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи - емітента облігацій, що не пов'язано з банкрутством, реєструвальний орган здійснює зупинення обігу облігацій шляхом оформлення відповідного розпорядження.
При цьому зупинення обігу облігацій здійснюється у разі отримання:
рішення суду щодо припинення юридичної особи - емітента облігацій, що не пов'язано з його банкрутством, з відміткою про набрання законної сили (у разі відсутності вказаної відмітки - також копії виконавчого документа, засвідченої судом) або його копії, засвідченої судом;
або інформації про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення суду щодо припинення юридичної особи - емітента облігацій, що не пов'язано з його банкрутством;
5) у разі отримання відомостей про початок процесу проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи - емітента облігацій шляхом його ліквідації реєструвальний орган здійснює зупинення обігу облігацій шляхом оформлення відповідного розпорядження (якщо реєстрацію випуску облігацій такого емітента не було скасовано раніше) і забезпечує передачу до Єдиного державного реєстру відомостей про наявність (відсутність) нескасованої реєстрації випуску цінних паперів (з урахуванням наявності в емітента інших випусків цінних паперів, реєстрація випуску яких не скасована);
6) разі отримання реєструвальним органом інформації про емітента облігацій, що припинився шляхом перетворення/приєднання/злиття/поділу, але реєстрація випуску облігацій якого не була скасована в установленому порядку, реєструвальний орган здійснює зупинення обігу облігацій шляхом оформлення відповідного розпорядження.
При цьому зупинення обігу облігацій здійснюється у разі, якщо інформація про відповідне припинення емітента облігацій підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру, або у разі отримання від органів державної статистики відповідної інформації про таке припинення.";
пункти 3-7 викласти в такій редакції:
"3. Уповноважена особа реєструвального органу на підставі отриманих документів (інформації, відомостей), визначених пунктом 2 цієї глави, протягом 15 робочих днів з дати їх надходження до реєструвального органу видає розпорядження про зупинення обігу облігацій (додаток 17).
Розпорядження про зупинення обігу облігацій містить інформацію про дату, з якої забороняється вчинення правочинів, пов’язаних з переходом прав власності на облігації, та обмежується здійснення операцій у системі депозитарного обліку з облігаціями цього випуску (крім спадкування або правонаступництва облігацій, правочинів, які вчиняються на виконання рішення суду, при викупі облігацій їх емітентом).
Датою, з якої забороняється вчинення правочинів, пов’язаних з переходом прав власності на облігації, та обмежується здійснення операцій у системі депозитарного обліку з облігаціями цього випуску, є дата, що настає на другий робочий день з дати видачі розпорядження про зупинення обігу облігацій.
На підставі розпорядження про зупинення обігу облігацій реєструвальним органом вносяться відповідні зміни до Державного реєстру випусків цінних паперів.
4. Протягом 10 робочих днів після прийняття рішення щодо скасування рішення про припинення юридичної особи - емітента облігацій (у разі прийняття відповідного судового рішення - протягом 10 робочих днів після набрання ним законної сили) емітент має подати до реєструвального органу такі документи для відновлення обігу облігацій:
заяву про відновлення обігу облігацій (додаток 28);
копію рішення про скасування рішення про припинення юридичної особи - емітента облігацій, засвідчену підписом керівника і печаткою емітента, при цьому:
у разі прийняття відповідного рішення уповноваженим органом (особою) емітента подається копія такого рішення, оформленого відповідно до законодавства, засвідчена підписом керівника та печаткою емітента;
у разі прийняття відповідного судового рішення подається копія такого рішення з відміткою про набрання законної сили, засвідчена судом, а у разі відсутності вказаної відмітки - також копія виконавчого документа, засвідчена судом;
у разі прийняття відповідної постанови Правління Національного банку України подається копія такої постанови.
5. Уповноважена особа реєструвального органу на підставі отриманих документів, визначених пунктом 4 цієї глави, протягом 15 робочих днів з дати їх надходження до реєструвального органу видає розпорядження про відновлення обігу облігацій (додаток 17).
На підставі розпорядження про відновлення обігу облігацій реєструвальним органом вносяться відповідні зміни до Державного реєстру випусків цінних паперів.
6. Реєструвальний орган забезпечує:
1) не пізніше наступного робочого дня з дати видачі розпорядження про зупинення/відновлення обігу облігацій:
оприлюднення відповідного розпорядження на офіційному веб-сайті реєструвального органу;
направлення відповідного розпорядження до Центрального депозитарію цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта реєструвального органу, що встановлює порядок обміну електронними документами реєструвального органу та Центрального депозитарію цінних паперів;
2) протягом трьох робочих днів з дати видачі розпорядження про зупинення/відновлення обігу облігацій направлення відповідного розпорядження емітенту.
7. Реєструвальний орган додатково здійснює опублікування розпорядження про зупинення/відновлення обігу облігацій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу протягом п’яти робочих днів з дати видачі відповідного розпорядження.";
пункти 8-10 виключити.
2) у главі 2:
у пункті 1:
абзаци десятий-дванадцятий підпункту 2 виключити.
У зв’язку з цим абзац тринадцятий вважати абзацом десятим;
підпункт 3 викласти у такій редакції:
"3) отримання реєструвальним органом інформації про емітента облігацій, що був:
припинений шляхом ліквідації, але реєстрація випуску облігацій якого не була скасована в установленому порядку;
припинений шляхом перетворення, але реєстрація випуску облігацій якого не була скасована в установленому порядку, при цьому господарське товариство - правонаступник припинено шляхом ліквідації.
При цьому скасування реєстрації випуску облігацій здійснюється у разі, якщо інформація про відповідне припинення юридичної особи - емітента облігацій підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру, або у разі отримання від органів державної статистики відповідної інформації про таке припинення.";
пункт 2 після слів "випуску облігацій" доповнити словами "та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій";

................
Перейти до повного тексту