- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 жовтня 2016 р.
за № 1340/29470
Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу"
Відповідно до статті
7 Закону України "Про музеї та музейну справу" та підпункту 11 пункту 4
Положення про Міністерство освіти і науки України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), з метою виховання у дітей та молоді любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, сприяння збереженню історичної пам'яті, удосконалення змісту, форм і засобів музейної роботи у навчальних закладах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу", що додається.
2. Департаменту професійної освіти (Кучинський М.С.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
21.09.2016 № 1129
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 жовтня 2016 р.
за № 1340/29470
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу"
І. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок організації та проведення Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу" (далі - конкурс).
2. Конкурс проводиться з метою виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, природного довкілля; розвитку музейної справи в загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах (далі - навчальні заклади).
3. Основними завданнями конкурсу є:
залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої, пошуково- дослідницької та екскурсійної роботи;
поглиблення знань учнів про історико-культурну спадщину народу, про події та історичні постаті, що мали вплив на суспільні, політичні процеси та економічний розвиток краю чи України;
формування наукових основ і практичних навичок дослідження та збереження історико-культурної спадщини, вивчення стану природних об'єктів рідного краю, природоохоронної діяльності тощо;
поглиблення знань щодо методів і форм музейної роботи, засобів популяризації музейних колекцій;
підвищення загальноосвітнього рівня учнів, оволодіння вміннями працювати з першоджерелами, іншими історичними документами, обробляти, аналізувати та представляти інформацію;
використання в навчально-виховному процесі матеріалу, зібраного під час походів, краєзнавчих експедицій та екскурсій; популяризація краєзнавчих знань;
підтримка обдарованої молоді та створення умов для її розвитку.
4. Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для учнів навчальних закладів.
II. Учасники конкурсу
У конкурсі беруть участь учні (вихованці) загальноосвітніх навчальних закладів, вихованці (учні, слухачі) позашкільних навчальних закладів, учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів (далі - учасники), які є екскурсоводами музеїв навчальних закладів.
ІІІ. Організатори конкурсу
1. Загальне керівництво конкурсом здійснює Міністерство освіти і науки України, організаційне та методичне забезпечення проведення конкурсу здійснює Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (далі - УДЦТКУМ).
2. Співорганізаторами конкурсу можуть бути Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний музей історії України, Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара", інші музеї (за згодою).
3. Інформація про проведення конкурсу розміщується на веб-сайті УДЦТКУМ, у засобах масової інформації не пізніше ніж за один місяць до його початку.
ІV. Порядок і строки проведення конкурсу
1. Конкурс проводиться щороку у два тури:
I тур - в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з 01 листопада до 01 лютого;
II тур - з 15 лютого по 20 березня (протягом 2-4 днів).
Місце проведення ІІ туру конкурсу визначається УДЦТКУМ щороку, про що повідомляються органи управління освітою Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій не пізніше ніж за один місяць до його початку.
2. У конкурсі можуть брати участь учасники, які представляють музеї таких профілів:
історичні;
військово-історичні;
історії освіти;
історії навчальних закладів;
краєзнавчі;
археологічні;
літературні;
мистецькі;
етнографічні;
технічні;
галузеві;
природничі;
історії населених пунктів;
інших профілів.
................Перейти до повного тексту