1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.07.2016 № 722
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 серпня 2016 р.
за № 1186/29316
Про затвердження Положення про вахтовий метод проходження служби (виконання роботи) особами рядового і начальницького складу та працівниками органів та підрозділів цивільного захисту в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення
Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" , Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052, Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593, та з метою забезпечення діяльності осіб рядового і начальницького складу та працівників органів та підрозділів цивільного захисту, які виконують службові обов'язки (працюють) у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про вахтовий метод проходження служби (виконання роботи) особами рядового і начальницького складу та працівниками органів та підрозділів цивільного захисту в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, що додається.
2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу Міністерства внутрішніх справ України (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби України з надзвичайних ситуацій Чечоткіна М.О.
Міністр А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного агентства України
з управління зоною відчуження
Заступник Міністра
соціальної політики України
Міністр екології
та природних ресурсів України
Заступник Голови
Спільного представницького органу
об'єднань профспілок
Перший заступник Голови
спільного представницького органу
сторони роботодавців
на національному рівні


В. Петрук

В.В. Мущинін

О. Семерак


А.І. Широков



О. Мірошниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
27.07.2016 № 722
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 серпня 2016 р.
за № 1186/29316
ПОЛОЖЕННЯ
про вахтовий метод проходження служби (виконання роботи) особами рядового і начальницького складу та працівниками органів та підрозділів цивільного захисту в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення
І. Загальні положення
1. Дія цього Положення поширюється на осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників органів та підрозділів цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу та працівники) і визначає правові та організаційні засади застосування вахтового методу проходження служби (виконання роботи) в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
вахта - час виконання службових обов'язків (роботи) і міжзмінного відпочинку;
вахтовий метод - особлива форма проходження служби (виконання роботи) особами рядового і начальницького складу та працівниками, які направляються в зону відчуження або зону безумовного (обов'язкового) відселення, коли щоденне повернення до місця постійного проживання неможливе;
вахтовий персонал - особи рядового і начальницького складу та працівники, які перебувають у штатах територіальних органів ДСНС, яких за їх згодою та за умови, що вони не мають медичних протипоказань щодо перебування в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, направлено для виконання службових обов'язків (роботи) до таких зон;
вахтовий підрозділ - підрозділ, підпорядкований територіальному органу ДСНС, на який покладено виконання завдань за призначенням у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення.
Інші терміни вживаються в значеннях, визначених у Законі України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" .
3. Тривалість вахти встановлюється строком до 30 діб. За письмовим рішенням Голови ДСНС або особи, яка виконує його обов'язки, за погодженням з профспілковою організацією, тривалість вахти може бути збільшена до двох місяців.
4. Рішення про застосування вахтового методу проходження служби (виконання роботи) в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення приймається Головою ДСНС або особою, яка виконує його обов'язки, за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) ДСНС.
Штатна чисельність вахтового персоналу, пожежно-технічне оснащення вахтових підрозділів визначаються ДСНС за пропозицією територіальних органів ДСНС.
5. Місцем виконання службових обов'язків (роботи) особами рядового і начальницького складу та працівниками при вахтовому методі вважаються включені до дислокації об'єкти (дільниці), які розміщено в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення.
6. Вахтовий персонал у період його перебування на вахті забезпечується проживанням у спеціально обладнаних для цього жилих приміщеннях з дотриманням вимог будівельних і санітарно-гігієнічних норм.
7. Проживання осіб рядового і начальницького складу та працівників у період міжвахтового відпочинку у вахтових містечках та в інших місцях зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення забороняється.
8. Питання, пов'язані із застосуванням вахтового методу проходження служби (виконання роботи), не обумовлені цим Положенням, вирішуються відповідно до чинного законодавства.
ІІ. Організаційно-кадрові питання
1. Вахтовий підрозділ укомплектовують особами рядового і начальницького складу та працівниками, яких направляють для виконання службових обов'язків (роботи) в зону відчуження і зону безумовного (обов'язкового) відселення на підставі поданого ними рапорту (заяви) та за умови, що вони не мають медичних протипоказань щодо перебування в цих зонах.
2. Направлення осіб рядового і начальницького складу та працівників на вахту відбувається шляхом видання відповідного наказу територіального органу ДСНС, яким установлюється тривалість вахти і визначається перелік осіб рядового і начальницького складу та працівників, які направляються на вахту. Таке направлення не є службовим відрядженням.
3. Забороняється направляти для виконання службових обов'язків (роботи) в зону відчуження і зону безумовного (обов'язкового) відселення осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також осіб, які мають медичні протипоказання щодо виконання службових обов'язків (роботи) в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення.
4. Особи рядового і начальницького складу та працівники, які проходять службу (працюють) вахтовим методом у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, зобов'язані щороку за направленням підрозділу персоналу територіального органу ДСНС проходити періодичні медичні огляди.
Не можуть бути направлені для подальшого виконання службових обов'язків (роботи) вахтовим методом у зону відчуження і зону безумовного (обов'язкового) відселення особи рядового і начальницького складу та працівники в разі виявлення в них медичних протипоказань або отримання максимально допустимих доз радіаційного опромінення та з інших поважних причин (вагітність, наявність у жінки дітей віком до трьох років).
5. Особи рядового і начальницького складу та працівники, які проходять службу (працюють) вахтовим методом у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, у разі встановлення захворювання, причина виникнення якого пов'язана з впливом радіаційного фактора, переводяться до інших підрозділів територіального органу ДСНС, з якого вони направлялися для виконання службових обов'язків (роботи) в зазначеній зоні, на посади, не нижчі від тих, що вони обіймають.
6. Особи рядового і начальницького складу та працівники до направлення для виконання службових обов'язків (роботи) в зону відчуження і зону безумовного (обов'язкового) відселення повинні бути ознайомлені під підпис з умовами проходження служби (виконання роботи) вахтовим методом, заходами безпеки, своїми правами та обов'язками, а також соціальними гарантіями.
7. Перед направленням для виконання службових обов'язків (роботи) в зону відчуження і зону безумовного (обов'язкового) відселення керівником вахтового підрозділу проводиться інструктаж вахтового персоналу щодо дотримання вимог безпеки під час проходження служби (виконання роботи) вахтовим методом.

................
Перейти до повного тексту