- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 серпня 2016 р.
за № 1099/29229
Про затвердження Інструкції про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року
№ 18 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських", з метою впорядкування виплати винагороди військовослужбовцям в особливий період або під час проведення антитерористичної операції, дотримання принципів соціальної справедливості в реалізації права кожного військовослужбовця незалежно від військового звання та займаної посади на матеріальне стимулювання за виконання завдань, пов'язаних з підвищеним ризиком для життя, відповідно до їх складності та тривалості, припинення випадків невиправданих виплат особовому складу, який перебуває у районі проведення антитерористичної операції і виконує завдання небойового характеру,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, що додається.
2. Командирам (начальникам) військових частин (навчальних закладів, установ, організацій) Державної спеціальної служби транспорту виплату винагороди здійснювати в межах видатків на грошове забезпечення, затверджених у кошторисах на відповідний рік.
3. Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту забезпечити:
подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства інфраструктури України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року
№ 18 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських".
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: Міністр соціальної політики України Заступник Міністра фінансів України |
А. Рева С. Марченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
18.07.2016 № 243
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 серпня 2016 р.
за № 1099/29229
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає механізм та умови виплати винагороди військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту (далі - військовослужбовці) за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи в антитерористичній операції (далі - АТО), інших заходах в умовах особливого періоду.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
військова частина - об'єднані загони, загони, окремі загони, підрозділи охорони, органи забезпечення, навчальний центр, заклади, установи та інші структурні підрозділи Державної спеціальної служби транспорту;
командир - командир, начальник, керівник;
техніка - озброєння та військова, бойова (спеціальна, спеціалізована) техніка;
штаб АТО - оперативний штаб з управління антитерористичною операцією.
3. Виплата винагороди здійснюється військовослужбовцям за місцем проходження служби на підставі наказів командирів військових частин, а командирам військових частин - на підставі наказів командирів вищого рівня.
Розміри винагороди у наказах зазначаються в гривнях.
4. До наказів про виплату винагороди включаються також військовослужбовці, які під час виконання окремих завдань загинули, захоплені в полон або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні, до дня виключення їх зі списків особового складу військової частини.
При цьому винагорода виплачується таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.
5. Винагорода виплачується в межах асигнувань, передбачених у кошторисі військової частини на грошове забезпечення військовослужбовців.
II. Винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи в АТО, інших заходах в умовах особливого періоду
1. Виплата винагороди військовослужбовцям здійснюється за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду в розмірах на місяць, визначених у додатку 1.
2. Винагорода виплачується пропорційно часу участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду, який обраховується з дня фактичного початку участі військовослужбовців у цих заходах до дня завершення такої участі, про що зазначається у відповідних наказах командирів.
Розмір винагороди визначається залежно від місць виконання завдань на підставі:
витягу із наказу штабу АТО або штабу оперативно-тактичного угруповання про включення (виключення) військовослужбовця до складу (зі складу) сил та засобів, що беруть безпосередню участь в АТО, - для військовослужбовців, які виконують завдання в межах визначеного району проведення воєнного конфлікту (АТО);
витягу із наказу штабу АТО або штабу оперативно-тактичного угруповання про включення (виключення) військовослужбовця до складу (зі складу) сил та засобів, що беруть безпосередню участь в АТО, та додатково витягу з бойового розпорядження органів військового управління (штабу АТО, штабів оперативно-тактичних угруповань) про періоди виконання цих завдань - для військовослужбовців, які виконували завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони;
переліку військових частин та/або їх підрозділів, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони або в інших місцях дислокації в межах визначеного району проведення воєнного конфлікту (АТО).
3. Винагорода виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних та поведінкових розладів.
При цьому винагорода виплачується в розмірах, що встановлені військовослужбовцю на день отримання поранення (контузії, травми, каліцтва), виявлення психічних та поведінкових розладів.
4. Безпосередня участь у відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об'єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, що прирівнюється до безпосередньої участі у бойових діях, підтверджується:
журналом бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки);
бойовим донесенням (підсумковим, терміновим та позатерміновим), рапортом керівника підрозділу, який виконував завдання;
бойовим наказом (бойовим розпорядженням) для виконання поставлених завдань щодо охорони об'єктів (несення служби на блокпостах, звільнення захоплених об'єктів тощо), письмовим наказом командира військової частини, яка виконувала завдання;
постовою відомістю під час охорони об'єкта (блокпоста, базового табору, складу озброєння, польового парку тощо), де визначено особовий склад, який залучається до охорони, час, місце, порядок виконання завдань, книгою служби нарядів та подій, що відбувалися.
5. Підставою для безпосередньої участі військовослужбовців у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні в районі проведення АТО є розпорядчі документи штабу АТО (штабу оперативно-тактичного угруповання).
До здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні можуть залучатися військові частини за рішенням штабу АТО (штабу оперативно-тактичного угруповання).
Наказ про виплату винагороди видається за місцем проходження служби військовослужбовців.
IIІ. Збільшення розміру винагороди
1. Розмір винагороди, обрахований відповідно до пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, збільшується за:
успішне виконання бойового завдання в складі військової частини (підрозділу, групи);
безпосередню участь у бойових діях;
знищення (захоплення) техніки противника.
Суми, на які збільшено розмір винагороди, можуть виплачуватись за кожною із зазначених підстав одночасно.
2. За успішне виконання бойового завдання на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) розмір винагороди одноразово збільшується військовослужбовцям військових частин (підрозділів) за дні, коли вони успішно виконали бойове завдання в складі військової частини (підрозділу), що визначено розпорядчим документом штабу АТО або штабу оперативно-тактичного угруповання (додаток 2), та виплачується на військову частину (підрозділ).
Для оцінки результату успішності виконання бойового завдання командир військової частини (підрозділу) подає до штабу АТО підтвердні документи (документи, завірені копії та витяги з них) з пропозиціями щодо розміру винагороди кожному військовослужбовцю в межах загальної суми її збільшення.
Після розгляду отриманих підтвердних документів штаб АТО видає наказ про успішність виконання бойового завдання, на підставі якого військовою частиною за місцем проходження військовослужбовцем служби видається наказ про виплату суми збільшення розміру винагороди за дні виконання завдання.
3. За безпосередню участь у бойових діях військовослужбовцям військових частин розмір винагороди збільшується на 1000 гривень за кожну добу такої участі.
Безпосередня участь у бойових діях визначається у разі:
виконання військовою частиною бойових завдань під час ведення рейдових (штурмових) дій, відбиття штурмових дій противника в умовах безпосереднього взаємного вогневого контакту;
ведення оперативної (військової, спеціальної) розвідки на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) або в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;
відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.
................Перейти до повного тексту