1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.12.2015 № 1004/1113/1556
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 грудня 2015 р.
за № 1590/28035
Про затвердження Порядку визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності
На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 року № 1271 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності" (із змінами)
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, що додається.
2. Міністерству культури України забезпечити:
1) подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку;
2) розміщення наказу на офіційному веб-сайті Міністерства культури України.
3. Керівникам державних та комунальних закладів культури встановити перелік платних послуг, що надаються закладами культури, із зазначенням часу, місця, способу та порядку надання кожної з послуг, розрахунку їх вартості та особи, відповідальної за їх надання.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури і мистецтв України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 21 грудня 1999 року № 732/306/152 "Про затвердження Порядку надання платних послуг закладами культури і мистецтв", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 грудня 1999 року за № 923/4216.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників міністрів відповідно до розподілу обов'язків.
Віце-прем'єр-міністр України –
Міністр культури України
В. Кириленко
Міністр фінансів України Н. Яресько
Міністр економічного розвитку
і торгівлі України
А. Абромавичус
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
регуляторної служби України

К.М. Ляпіна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури України,
Міністерства фінансів України,
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
01.12.2015 № 1004/1113/1556
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 грудня 2015 р.
за № 1590/28035
ПОРЯДОК
визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 року № 1271 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності".
2. Цей Порядок встановлює механізм визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності (далі – заклади культури), юридичним та фізичним особам (далі – замовник), згідно з переліком платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 року № 1271 (далі – Перелік).
При наданні платних послуг у сфері культури застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють культурну діяльність.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
замовник – фізична чи юридична особа, яка на підставі договору (письмової заяви, звернення тощо), розрахункового документа (касовий чек, товарний чек, квиток, талон, квитанція тощо), що засвідчує вартість понесених у зв'язку з наданням платної послуги витрат, замовляє платну послугу у закладі культури для себе або іншої особи, беручи на себе фінансові зобов'язання щодо її оплати;
індекс інфляції – визначений у встановленому законодавством порядку офіційний індекс інфляції;
послуга – термін вживається у значенні, визначеному Законом України "Про захист прав споживачів" .
4. Заклад культури зобов'язаний:
безкоштовно надавати замовнику повну, доступну та достовірну інформацію щодо порядку та умов надання конкретної платної послуги, її вартості, порядку та строку оплати;
оприлюднювати інформацію про вартість послуг, яка діє на дату надання послуги, із застосуванням інформаційних засобів (реклама, інформаційна дошка, веб-сайт закладу тощо).
5. Платні послуги надаються закладами культури:
за письмовою заявою замовника, в якій зазначаються строк надання платної послуги, вид платної послуги згідно з Переліком, а також: для фізичних осіб – прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання; для юридичних осіб – найменування юридичної особи та її місцезнаходження;
відповідно до договору, розрахункового документа (касовий чек, товарний чек, квиток, талон, квитанція тощо), що засвідчує вартість понесених у зв'язку з наданням платної послуги витрат;
за фактом оплати надання платної послуги у порядку, визначеному законодавством.
У разі якщо відповідно до чинних нормативно-правових актів замовник має право здійснювати оплату послуги частинами, у відповідному договорі зазначаються всі суми та строки сплати.
Оплата послуг може здійснюватися в безготівковій формі шляхом попередньої оплати через банк або відділення поштового зв'язку. Підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку або відділення поштового зв'язку про перерахування коштів.
Заклади культури ведуть облік наданих платних послуг.
Повернення коштів за ненадані платні послуги здійснюється закладом культури за письмовою заявою замовника на підставі пред'явленого ним платіжного документа (квитанція, платіжне доручення тощо).
6. Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на:
спеціальні реєстраційні рахунки, призначені для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ, відкриті в органах Державної казначейської служби України (далі – органи Казначейства) закладам культури, які є розпорядниками коштів державного бюджету, та використовуються відповідно до бюджетного законодавства;
спеціальні реєстраційні рахунки, призначені для зарахування до спеціального фонду відповідних бюджетів власних надходжень бюджетних установ, відкриті в органах Казначейства закладам культури, які є розпорядниками коштів місцевого бюджету, та використовуються відповідно до бюджетного законодавства;
рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах Казначейства, та використовуються для виконання цілей, передбачених статутами (положеннями) закладів культури, які не є бюджетними установами.
7. Матеріальні цінності, майно закладу культури, придбане або створене за рахунок коштів, отриманих від платних послуг, належать закладу культури на правах, визначених чинним законодавством, та використовуються ним для виконання своїх цілей і завдань, визначених статутами (положеннями).
ІІ. Визначення вартості платних послуг
1. Встановлення вартості платної послуги здійснюється на базі економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних з її наданням.
Розмір плати за надання конкретної послуги визначається на підставі її вартості, що розраховується на весь строк її надання та у повному обсязі.
Собівартість платної послуги розраховується на підставі норми часу для надання такої послуги та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу.
Заклади культури самостійно визначають калькуляційну одиницю за кожною платною послугою, щодо якої здійснюється розрахунок вартості.
Зміна вартості платної послуги може здійснюватися у зв'язку із зміною умов її надання, що не залежить від господарської діяльності закладу.
Заклади культури можуть надавати платні послуги на пільгових умовах, передбачених законодавством (дітям дошкільного віку, учням, студентам, пенсіонерам, інвалідам).
Вартість платних послуг визначається окремо за кожним видом послуг, які надаються закладами культури, і складається з витрат, безпосередньо пов'язаних з їх наданням.
2. Складовими вартості платної послуги є:
витрати на оплату праці працівників, які безпосередньо надають послуги;
нарахування на оплату праці відповідно до законодавства;
безпосередні витрати та оплата послуг інших організацій, товари чи послуги яких використовуються при наданні платних послуг;
капітальні витрати;
індексація заробітної плати, інші витрати відповідно до чинного законодавства.
Вартість платної послуги розраховується на основі економічно обґрунтованих витрат, включно зі сплатою податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідно до Податкового кодексу України та з урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку і має бути не менше розміру понесених витрат.

................
Перейти до повного тексту