- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 2015 р.
за № 1141/27586
Про затвердження Положення про екзаменаційні комісії вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів
Відповідно до частини четвертої
статті 13 Закону України "Про вищу освіту" та з метою вдосконалення організації державної атестації випускників, які навчаються у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про екзаменаційні комісії вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України генерал-полковник |
С.Т. Полторак |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра освіти і науки України |
І.Р. Совсун |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства оборони України
09.09.2015 № 472
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 2015 р.
за № 1141/27586
ПОЛОЖЕННЯ
про екзаменаційні комісії вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів
І. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до
Закону України "Про вищу освіту".
2. У цьому Положенні використовуються такі терміни та визначення:
атестація здобувачів вищої освіти - встановлення відповідності засвоєних курсантами (слухачами, студентами) вищої освіти рівня та обсягу знань, умінь, інших компетентностей вимогам стандартів вищої військової освіти;
екзаменаційна комісія (далі - ЕК) - комісія, що створюється для проведення атестації здобувачів вищої освіти.
3. Атестація курсантів (слухачів, студентів) проводиться після закінчення теоретичного та практичного навчання за освітньою (освітньо-професійною чи освітньо-науковою) програмою підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти.
До атестації допускаються курсанти (слухачі, студенти), які в повному обсязі успішно виконали освітню (освітньо-професійну чи освітньо-наукову) програму підготовки фахівців відповідного рівня вищої освіти за конкретною спеціальністю (спеціалізацією).
Метою атестації курсанта (слухача, студента), який закінчує підготовку, є визначення фактичної відповідності якості його підготовки вимогам до військових фахівців з вищою військовою освітою згідно з вимогами стандарту вищої освіти за спеціальністю (спеціалізацією).
4. Атестація курсантів (слухачів, студентів) є показником діяльності ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з виконання державного замовлення на підготовку військових фахівців для Збройних Сил України та інших військових формувань.
Виконання атестаційних робіт і підготовка до комплексних екзаменів є заключними етапами навчання курсантів (слухачів, студентів) і мають на меті систематизування, закріплення і розширення теоретичних знань, практичних вмінь та навичок, визначення спроможності випускників до їх застосування у вирішенні професійних завдань.
Підготовка до атестації здійснюється курсантами (слухачами, студентами) самостійно під керівництвом відповідної кафедри (факультету), при цьому їм надаються робочі місця, обладнання, необхідні для підготовки, виконання розрахунково-графічних робіт, креслень, проведення експериментів, оформлення робіт (проектів), а також створюються умови для публікації результатів досліджень.
Списки курсантів (слухачів, студентів), допущених до атестації, оголошуються наказом керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) і подаються до ЕК.
Атестація курсантів (слухачів, студентів) за всіма акредитованими освітніми програмами підготовки військових фахівців і формами навчання (очною, заочною) у кожному окремому ВВНЗ (ВНП ВНЗ) здійснюється однією ЕК.
Строки проведення і терміни проведення атестації визначаються навчальними планами. Строк повноважень ЕК становить один календарний рік.
Після завершення атестації рішенням ЕК курсантам (слухачам, студентам) присуджується відповідний ступінь вищої освіти (молодший бакалавр, бакалавр, магістр), присвоюється відповідна кваліфікація і видається відповідний документ про вищу освіту.
Формування, організацію роботи і контроль за діяльністю ЕК здійснює Департамент військової освіти та науки Міністерства оборони України.
5. Завданнями ЕК є:
комплексна перевірка, оцінка теоретичної та практичної фахової підготовки здобувачів вищої освіти, встановлення її відповідності стандартам вищої освіти;
визначення фактичної відповідності якості підготовки курсантів (слухачів, студентів) вимогам до військових фахівців з вищою освітою згідно з вимогами стандарту вищої освіти за спеціальністю (спеціалізацією);
прийняття рішення про присудження курсантам (слухачам, студентам), які успішно виконали освітню (освітньо-професійну чи освітньо-наукову) програму підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти, пройшли атестацію (захистили атестаційну роботу, склали комплексні екзамени), відповідного ступеня вищої освіти і присвоєння кваліфікації та видачу документа про вищу освіту (диплома, диплома з відзнакою), а також нагородження золотими медалями "За високі досягнення у навчанні" та занесення прізвищ з ініціалами на Дошку пошани ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
надання пропозицій щодо подальшого вдосконалення освітнього процесу, поліпшення якості підготовки військових фахівців у ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
6. Нормативними формами атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ), що визначаються відповідними стандартами вищої освіти за спеціальністю (спеціалізацією) та навчальним планом, є: захист атестаційної (кваліфікаційної, дипломної, магістерської) роботи (проекту), комплексний екзамен або їх поєднання.
На початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти освітньо-професійною програмою передбачається проведення комплексного екзамену.
На першому (бакалаврському) рівні вищої освіти освітньо-професійною програмою передбачається проведення комплексного екзамену та (або) захисту кваліфікаційної роботи.
На другому (магістерському) рівні вищої освіти передбачаються проведення комплексного екзамену та захист магістерської (дипломної) роботи (проекту). Освітньо-науковою програмою передбачаються проведення комплексного екзамену та захист магістерської роботи.
Кваліфікаційна робота є науково-теоретичним, системотехнічним або експериментальним дослідженням одного з актуальних завдань напряму підготовки спеціальності (спеціалізації) курсанта (студента).
Дипломна робота є теоретично-експериментальним дослідженням актуального завдання зі спеціальності (спеціалізації) підготовки курсанта (слухача, студента) або вирішенням певного інженерного завдання з теоретичним обґрунтуванням, проведенням проектно-конструкторських розробок і експериментальних досліджень.
Дипломна робота (проект) оформлюється у вигляді пояснювальної (розрахунково-пояснювальної) записки (текстуальної частини) з додатком розрахунково-графічних матеріалів, креслень, таблиць, малюнків тощо.
Дипломний проект - це вирішення курсантом (слухачем, студентом) певного інженерного (професійного) завдання з теоретичним обґрунтуванням, проведенням проектно-конструкторських розробок і експерементальних досліджень. Він оформляється у вигляді текстуальної частини з додатком розрахунково-графічних матеріалів, креслень, таблиць, малюнків тощо.
Магістерська робота має дослідницький характер, базується на наукових дослідженнях, що проводилися випускником під час навчання у ВВНЗ (ВНП ВНЗ), спрямовується на вирішення практичних завдань та забезпечує не тільки закріплення отриманої системи знань та вмінь, а й формування необхідних методологічних основ і методичних навичок інноваційної діяльності в предметній галузі спеціальності.
До магістерської роботи обов’язково додаються матеріали, що характеризують наукову (творчу) і практичну цінність виконаної роботи, - друковані статті, методичні розробки, виступи на семінарах (конференціях) тощо.
7. Атестаційна робота - самостійна творча робота курсанта (слухача, студента), призначена для оцінки рівня його науково-теоретичної та практичної підготовки, головним змістом якої є розв’язання актуальної наукової, науково-технічної, службової, науково-методичної або навчально-методичної проблеми (завдання). Зазначена робота пов’язана з аналізом (синтезом), теоретичною розробкою актуальних питань, моделюванням (фізичним або математичним), дослідженням процесів, об’єктів, систем у відповідній галузі науки.
Тематика атестаційних робіт формується на кафедрах за участю посадових осіб органів військового управління, структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, яким підпорядковані ВВНЗ (ВНП ВНЗ) або в інтересах яких здійснюється підготовка військових фахівців. Курсантам (слухачам, студентам) надається право пропонувати свою тему атестаційної роботи за умови обґрунтування доцільності її розроблення.
Перелік тем атестаційних робіт погоджується із замовником на підготовку військових фахівців і затверджується керівником (начальником) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Зі складних військово-наукових, військово-технічних, військово-економічних та інших проблем можуть розроблятися комплексні дипломні роботи (проекти) та магістерські роботи, які виконуються декількома курсантами (слухачами, студентами) однієї або різних спеціальностей.
Завдання на виконання атестаційних робіт видаються курсантам (слухачам, студентам) за три місяці до початку їх розроблення, визначеного робочим навчальним планом.
Наказом керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) за поданням керівників (начальників) кафедр кожному курсанту (слухачу, студенту) призначається керівник кваліфікаційної, дипломної роботи (проекту), магістерської роботи з числа керівного складу, науково-педагогічних або наукових працівників ВВНЗ (ВНП ВНЗ). Для керівництва комплексними дипломними роботами (проектами) та магістерськими роботами можуть призначатися декілька керівників (наукових керівників).
Для якісного розроблення атестаційних робіт, підготовки їх до захисту кожним курсантом (слухачем, студентом) за допомогою призначеного керівника (наукового керівника) атестаційної роботи складається індивідуальний план роботи, який затверджується керівником (начальником) кафедри.
Виконана атестаційна робота з відгуком керівника (наукового керівника) подається на рецензування.
Склад рецензентів визначається за поданням відповідних кафедр і оголошується наказом керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) не пізніше ніж за два тижні до початку атестації. Рецензент не може бути співробітником кафедри, від якої призначений науковий керівник.
Рішенням керівника (начальника) відповідної кафедри до захисту атестаційних робіт допускаються курсанти (слухачі, студенти), які одержали за виконану роботу позитивні відгуки керівників (наукових керівників) та рецензії рецензентів.
У разі якщо керівник (начальник) кафедри не вважає за можливе допустити курсанта (слухача, студента) до захисту, це питання розглядається на засіданні кафедри за участю курсанта (слухача, студента) та його керівника (наукового керівника). Негативне рішення керівника (начальника) кафедри подається для розгляду вченою радою ВВНЗ (ВНП ВНЗ), рекомендації якої затверджуються керівником (начальником) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Захист атестаційної роботи характеризує рівень теоретичної підготовленості курсанта (слухача, студента), його здатності до систематизації наукової інформації, аналізу актуальних проблем за відповідним напрямом підготовки, розроблення на цій підставі практичних рекомендацій для діяльності військ (сил).
Для визначення оцінки знань під час захисту атестаційних робіт у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) розробляються методичні рекомендації щодо захисту кваліфікаційної роботи, дипломної роботи (проекту) або магістерської роботи, в яких визначають: форму проведення захису атестаційної роботи, єдині вимоги до оцінки знань, вмінь і навичок курсантів (слухачів, студентів), критерії оцінки атестаційної роботи тощо.
Методичні рекомендації щодо захисту атестаційних робіт розробляються відповідними кафедрами, на яких проводиться захист атестаційних робіт, під керівництвом навчального відділу (частини, відділення, навчально-методичного чи науково-методичного центрів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) для усіх спеціальностей (спеціалізацій) підготовки військових фахівців, підписуються керівником (начальником) кафедри розробника, погоджуються заступником керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з навчальної (навчальної та наукової) роботи, ухвалюються вченою радою ВВНЗ (ВНП ВНЗ) та затверджуються керівником (начальником) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Методичні рекомендації щодо захисту атестаційних робіт доводяться до відома курсантів (слухачів, студентів) за семестр до початку атестації випускників.
8. Комплексний екзамен проводиться з метою перевірки відповідності якості підготовки курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) вимогам стандартів вищої освіти за спеціальністю (спеціалізацією). При цьому перевіряються як теоретичні знання, так і рівень сформованих професійних умінь та навичок відповідно до вимог стандартів вищої освіти.
Комплексний екзамен з роздільною перевіркою рівня теоретичних знань і практичної підготовленості курсантів (слухачів, студентів) проводиться протягом одного-двох днів. У цьому разі додатковий час на підготовку до другого дня екзамену не виділяється.
Кількість комплексних екзаменів визначається освітньою (освітньо-професійною чи освітньо-науковою) програмою підготовки фахівців та навчальним планом.
Курсанти льотного профілю складають екзамен з льотної підготовки одразу після завершення програми льотного навчання.
Комплексний екзамен проводиться за програмою, що містить у собі найбільш вагомі, узагальнені питання декількох програм навчальних дисциплін професійної (професійно-орієнтованої) підготовки, відповідної спеціальності (спеціалізації).
Програма комплексного екзамену включає:
цільову настанову та зміст програми, що розкривають питання відповідних програм навчальних дисциплін професійної (професійно-орієнтованої) підготовки відповідної спеціальності (спеціалізації);
форму проведення (усна, письмова, протягом одного або двох днів, поєднання усної та письмової відповідей, відповіді за білетами та комплексними контрольними завданнями тощо);
єдині вимоги до оцінки знань, вмінь і навичок курсантів (слухачів, студентів).
Програма комплексного екзамену розробляється відповідними кафедрами під керівництвом навчального відділу (частини, відділення, навчально-методичного чи науково-методичних центрів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) окремо з кожної спеціальності (спеціалізації) підготовки військових фахівців, підписується керівниками (начальниками) кафедр, погоджується заступником керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з навчальної (навчальної та наукової) роботи та затверджується керівником (начальником) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Програма комплексного екзамену доводиться до відома курсантів (слухачів, студентів) за семестр до початку атестації випускників.
9. Розклад комплексних екзаменів і захисту атестаційних робіт складається навчальним відділом (частиною, відділенням, навчально-методичним чи науково-методичним центрами) ВВНЗ (ВНП ВНЗ), підписується керівником (начальником) навчального відділу (частини, відділення, навчально-методичного чи науково-методичного центру), погоджується заступником керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з навчальної (навчальної та наукової) роботи, затверджується його керівником і доводиться до відома курсантів (слухачів, студентів) не пізніше ніж за місяць до початку атестації.
У розкладі повинно передбачатися 5 днів для підготовки до кожного комплексного екзамену, крім випускного екзамену з фізичної або льотної підготовки, час на підготовку до яких не надається.
10. На одному засіданні ЕК можна планувати захист: кваліфікаційних робіт - до 10; дипломних робіт (проектів) - до 6; магістерських робіт - до 5. При усній формі проведення комплексного екзамену на одному засіданні ЕК проводиться атестація не більше 15 курсантів (слухачів, студентів).
У разі великої кількості курсантів (слухачів, студентів) для складання комплексного екзамену в навчальній групі, в якій проводиться атестація, вона поділяється на відповідну кількість навчальних підгруп.
Тривалість проведення екзаменів і захисту атестаційних робіт не повинна перевищувати 6 академічних годин на день.
11. Для проведення атестації здобувачів вищої освіти вищих навчальних закладів, що мають у своєму складі військові навчальні підрозділи (кафедри, факультети військової підготовки) та здійснюють навчання невеликої чисельності військових фахівців, створюються підкомісії у складі ЕК вищого навчального закладу для приймання комплексних екзаменів і захисту атестаційних робіт.
12. Для атестації здобувачів вищої освіти ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з числа студентів створюється окрема ЕК.
ІІ. Порядок комплектування складу екзаменаційних комісій
1. До складу ЕК входять: голова та його заступник (заступники), секретар, голови підкомісій та інші члени ЕК. Екзаменаційна комісія складається з підкомісій, до складу кожної з яких входять голова підкомісії та 2-3 члени.
2. Голова ЕК та його заступник (заступники) призначаються наказом Міністерства оборони України.
Голова ЕК призначається з числа керівників структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та інших органів військового управління, які є замовниками на підготовку військових фахівців.
Головою ЕК у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського призначається один із заступників начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України.
Заступники голови ЕК призначаються з числа представників структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та інших органів військового управління, які є замовниками на підготовку військових фахівців, а також з представників Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України та керівного складу ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Одна і та сама посадова особа призначається головою ЕК або заступником голови ЕК не більше трьох років поспіль.
3. Секретар ЕК, голови підкомісій та члени ЕК (з інших органів військового управління, військових частин, установ та організацій) для проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ), підпорядкованих Міністру оборони України, призначаються наказом заступника Міністра оборони України.
Секретар ЕК, голови підкомісій та члени ЕК (з інших органів військового управління, військових частин, установ та організацій) для проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ), підпорядкованих органам військового управління, призначаються наказом Генерального штабу Збройних Сил України.
Секретар ЕК, голови підкомісій та члени ЕК для проведення атестації здобувачів вищої освіти Воєнно-дипломатичної академії імені Євгенія Березняка призначаються наказом командира військової частини А0515.
Члени ЕК, які є співробітниками ВВНЗ (ВНП ВНЗ), де проводиться атестація курсантів (слухачів, студентів), призначаються наказом керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
4. Голови підкомісій ЕК призначаються з числа посадових осіб структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та органів військового управління, які є замовниками на підготовку військових фахівців, а також представників оперативних командувань та військових частин, які займають посади не нижче заступника командира (начальника служби) військової частини та є фахівцями з відповідної спеціальності (спеціалізації) підготовки.
5. Членами підкомісій ЕК призначаються вчені та висококваліфіковані фахівці з числа науково-педагогічних (педагогічних) працівників випускових кафедр та інших кафедр ВВНЗ (ВНП ВНЗ), які здійснюють підготовку військових фахівців з відповідної або спорідненої спеціальності, а також з наукових співробітників, фахівців з відповідних галузей знань.
Чисельність науково-педагогічних (педагогічних) працівників, які залучаються до роботи у складі підкомісій ЕК з інших ВВНЗ (ВНП ВНЗ), та представників замовника на підготовку військових фахівців повинна бути не менше 30 % від загальної чисельності членів підкомісій.
6. Секретарем ЕК призначається начальник навчального відділу (відділення, навчально-методичного центру, науково-методичного центру, навчальної частини) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) або його заступник.
7. Пропозиції щодо кандидатур голів ЕК та їх заступників, що погоджені з відповідними замовниками на підготовку військових фахівців, подаються щороку до 15 березня до Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України керівниками органів військового управління, яким підпорядковані ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
8. Пропозиції щодо включення до складу ЕК голів підкомісій, секретаря та членів ЕК (з інших органів військового управління, військових частин, установ та організацій) для проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ), підпорядкованих Міністру оборони України, подаються щороку до 01 квітня до Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України органами військового управління, яким підпорядковані ВВНЗ (ВНП ВНЗ), за погодженням з відповідними замовниками підготовки військових фахівців.
9. Пропозиції щодо включення до складу ЕК посадових осіб підкомісій, секретаря та членів ЕК (з інших органів військового управління, військових частин, установ та організацій) для проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ), підпорядкованих органам військового управління, подаються щороку до 01 квітня до Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України органами військового управління, яким підпорядковані ВВНЗ (ВНП ВНЗ), за погодженням з відповідними замовниками підготовки військових фахівців.
10. Загальна кількість підкомісій ЕК та їх персональний склад встановлюються залежно від кількості освітніх (освітньо-професійних чи освітньо-наукових) програм підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти та чисельності курсантів (слухачів, студентів), які проходять атестацію у ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
11. Підкомісія ЕК приймає комплексні екзамени та захист атестаційних робіт курсантів (слухачів, студентів), які проходили підготовку за однією освітньою (освітньо-професійною чи освітньо-науковою) програмою підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти.
При невеликій чисельності курсантів (слухачів, студентів), які проходили підготовку за відповідною спеціальністю (спеціалізацією), створюються спільні підкомісії для декількох споріднених спеціальностей (спеціалізацій).
12. З метою виконання завдань з оформлення документів підкомісій та організації їх зберігання наказом керівника (начальника) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) призначаються секретарі підкомісій, які не входять до складу ЕК.
13. Голова ЕК відповідає за дотримання вимог щодо порядку проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Голова ЕК зобов’язаний:
знати вимоги нормативно-правових актів та документів з організації освітнього процесу у ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
ознайомитися зі звітом про результати роботи ЕК попереднього року та діяльністю ВВНЗ (ВНП ВНЗ) щодо усунення недоліків і реалізації пропозицій ЕК;
ознайомитися з вимогами нормативно-правових актів щодо атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ): формою проведення комплексних екзаменів та захису атестаційних робіт, єдиними вимогами до оцінювання знань, вмінь і навичок курсантів (слухачів, студентів), критеріями оцінювання атестаційних робіт тощо;
довести до членів ЕК основні завдання та вимоги щодо атестації курсантів (слухачів, студентів), критерії оцінювання якості підготовки курсантів (слухачів, студентів), розпорядок роботи ЕК, розклад комплексних екзаменів і захисту атестаційних робіт, особливості організації та проведення екзаменів та/або захисту атестаційних робіт;
забезпечити роботу ЕК відповідно до затвердженого розпорядку та розкладу комплексних екзаменів і захисту атестаційних робіт;
керувати роботою ЕК;
брати участь у роботі підкомісій, у тому числі й обов’язково в роботі тих, що проводять атестацію курсантів (слухачів, студентів), які є кандидатами на нагородження золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні";
заслуховувати доповіді голів підкомісій про підсумки складання комплексних екзаменів та захисту атестаційних робіт;
контролювати роботу секретаря ЕК щодо підготовки необхідних документів до початку роботи комісії та оформлення протоколів;
приймати рішення щодо присудження курсантам (слухачам, студентам), які успішно пройшли атестацію, відповідних ступенів вищої освіти, присвоєння кваліфікації, видачі їм дипломів або дипломів з відзнакою, нагородження золотими медалями "За високі досягнення у навчанні" та занесення на Дошку пошани ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
розглядати заяви або скарги курсантів (слухачів, студентів) з питань складання екзаменів, захисту атестаційних робіт та приймати відповідні рішення;
затверджувати звіт про результати роботи ЕК та рішення ЕК після їх обговорення.
14. Заступник голови ЕК відповідає за чітку організацію роботи ЕК, дотримання вимог щодо порядку проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Заступник голови ЕК зобов’язаний:
керувати за дорученням голови ЕК роботою ЕК;
знати вимоги нормативно-правових актів та документів з організації освітнього процесу у ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
організовувати роботу ЕК з перевірки та оцінювання теоретичних знань та практичної підготовленості курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з метою встановлення їх відповідності вимогам освітніх (освітньо-професійних чи освітньо-наукових) програм підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти, а також навчальних планів і програм навчальних дисциплін ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
ознайомитися з вимогами нормативно-правових актів щодо атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ): формою проведення комплексних екзаменів та захису атестаційних робіт, єдиними вимогами до оцінювання знань, вмінь і навичок курсантів (слухачів, студентів), критеріями оцінювання атестаційних робіт тощо;
контролювати виконання розпорядку роботи ЕК, розкладу комплексних екзаменів і захисту атестаційних робіт;
за дорученням голови ЕК брати участь у роботі підкомісій ЕК;
керувати роботою з підготовки проекту рішення ЕК та звіту про проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
15. Голова підкомісії ЕК відповідає за об’єктивне оцінювання якості підготовленості випускників, дотримання вимог щодо порядку проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Голова підкомісії ЕК зобов’язаний:
керувати роботою підкомісії ЕК;
знати вимоги нормативно-правових актів та документів з організації освітнього процесу у ВВНЗ (ВНП ВНЗ), зміст освітніх (освітньо-професійних чи освітньо-наукових) програм підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти, навчального плану та програм навчальних дисциплін зі спеціальності (спеціалізації), за якою здійснюється атестація курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
знати вимоги нормативно-правових актів щодо атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ): форм проведення комплексного екзамену та захисту атестаційної роботи, єдиних вимог до оцінювання знань, вмінь і навичок курсантів (слухачів, студентів), критеріїв оцінювання атестаційної роботи тощо;
особисто оцінювати знання та вміння курсантів (слухачів, студентів) у межах, визначених відповідними стандартами вищої освіти, та згідно з вимогами нормативно-правових актів щодо атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
бути присутнім на проведенні екзаменів або захисту атестаційних робіт, на засіданнях підкомісії під час обговорення результатів екзаменів та виставлення оцінок, вирішення питань про присвоєння відповідного ступеня вищої освіти та кваліфікації, прийняття рішення про видачу дипломів;
готувати пропозиції щодо подальшого вдосконалення освітнього процесу та поліпшення якості підготовки військових фахівців у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) за відповідними спеціальностями (спеціалізаціями) підготовки військових фахівців;
забезпечувати охорону державної таємниці та захист іншої інформації з обмеженим доступом під час складання комплексних екзаменів, захисту атестаційних робіт курсантами (слухачами, студентами) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
16. Секретар ЕК відповідає за чітке та своєчасне виконання доручень голови ЕК і заступника голови ЕК щодо організації роботи комісії.
Секретар ЕК зобов’язаний:
знати вимоги нормативно-правових актів та документів з організації освітнього процесу у ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
за дорученням голови ЕК контролювати своєчасність виконання заходів плану роботи ЕК;
організовувати та забезпечувати проведення організаційного та підсумкового засідань ЕК;
своєчасно доводити до голів підкомісій ЕК розпорядження голови ЕК;
керувати роботою секретарів підкомісій ЕК;
контролювати виконання розкладу комплексних екзаменів і захисту атестаційних робіт;
готувати проект рішення ЕК та звіт про проведення атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
узагальнювати пропозиції щодо подальшого вдосконалення освітнього процесу та поліпшення якості підготовки військових фахівців у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) за відповідними спеціальностями (спеціалізаціями), що надаються головами підкомісій.
17. Член ЕК відповідає за об’єктивне оцінювання якості підготовленості курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
Член ЕК зобов’язаний:
знати вимоги нормативних документів з організації освітнього процесу у ВВНЗ (ВНП ВНЗ), зміст освітньої (освітньо-професійної чи освітньо-наукової) програми підготовки військових фахівців відповідного рівня вищої освіти, навчального плану та програм навчальних дисциплін зі спеціальності (спеціалізації), з яких здійснюється атестація курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
ознайомитися з вимогами нормативно-правових актів щодо атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ): формою проведення комплексного екзамену та захисту атестаційної роботи, єдиними вимогами до оцінювання знань і навичок курсантів (слухачів, студентів), критеріями оцінювання атестаційної роботи тощо;
особисто об’єктивно оцінювати знання та вміння курсантів (слухачів, студентів) у межах, визначених стандартами вищої освіти, та згідно з вимогами нормативно-правових актів щодо атестації курсантів (слухачів, студентів) ВВНЗ (ВНП ВНЗ);
бути присутнім на проведенні екзаменів або захисту атестаційних робіт, на засіданнях підкомісії під час обговорення результатів екзаменів та виставлення оцінок, вирішення питань про присвоєння відповідного ступеня вищої освіти та кваліфікації, прийняття рішення про видачу дипломів;
готувати пропозиції щодо подальшого вдосконалення освітнього процесу та поліпшення якості підготовки військових фахівців у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) за відповідною спеціальністю (спеціалізацією) підготовки військових фахівців;
забезпечувати захист інформації з обмеженим доступом під час складання комплексних екзаменів, захисту атестаційних робіт курсантами (слухачами, студентами) ВВНЗ (ВНП ВНЗ).
................Перейти до повного тексту