- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.07.2015 № 347
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 серпня 2015 р.
за № 935/27380
Про затвердження Положення про розпізнавальні знаки, які наносяться на повітряні судна державної авіації України
Відповідно до частин першої та другої
статті 7 Повітряного кодексу України, з метою упорядкування нанесення розпізнавальних знаків на повітряні судна державної авіації України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про розпізнавальні знаки, які наносяться на повітряні судна державної авіації України, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України генерал-полковник | С.Т. Полторак |
ПОГОДЖЕНО: Міністр внутрішніх справ України Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник | А.Б. Аваков М. Чечоткін В.О. Назаренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
20.07.2015 № 347
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 серпня 2015 р.
за № 935/27380
ПОЛОЖЕННЯ
про розпізнавальні знаки, які наносяться на повітряні судна державної авіації України
( У тексті Положення слова "Уповноважений підрозділ" у всіх відмінках замінено словом "ГУДАУ" згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 131 від 13.03.2023 )
І. Загальні положення
1. Цим Положенням встановлюються види розпізнавальних знаків для повітряних суден державної авіації України та визначається порядок їх нанесення.
2. Дія цього Положення поширюється на:
державні повітряні судна;
експериментальні повітряні судна, призначені для використання в державній авіації України.
3. Терміни, що вживаються в цьому Положенні, мають такі значення:
експлуатуюча організація – військова частина, ремонтне підприємство або організація будь-якої організаційно-правової форми, яка (яке) безпосередньо здійснює експлуатацію державних повітряних суден та відповідає за технічний стан;
розпізнавальні знаки – знаки встановленого зразка, що використовуються в державній авіації України та наносяться на поверхню повітряних суден з метою їх візуального розпізнавання.
Інші терміни, які використовуються в цьому Положенні, вживаються в значеннях, наведених у
Повітряному кодексі України та в інших нормативно-правових актах України з питань діяльності державної авіації України.
4. Польоти в повітряному просторі України державних повітряних суден та експериментальних повітряних суден, призначених для використання в державній авіації України, без розпізнавальних знаків або з розпізнавальними знаками, які не відповідають цьому Положенню, забороняються, за винятком:
випробувальних польотів (перельотів), польотів після виконання ремонтних або інших робіт, які передбачають наступне повне відновлення лакофарбового покриття;
польотів (перельотів) державних повітряних суден до місць подальшої їх відправки з метою виконання завдань, визначених міжнародними зобов’язаннями України, або після виконання цих завдань з подальшою зміною розпізнавальних знаків у строк, що визначений пунктом 1 розділу ІІІ цього Положення;
польотів (перельотів) державних повітряних суден в особливий період.
ІІ. Види розпізнавальних знаків
1. Для визначення державної належності та іншої інформації на кожне державне повітряне судно перед початком його експлуатації наносяться відповідні розпізнавальні знаки.
2. Як державні розпізнавальні знаки державної авіації України встановлюються відповідні зображення, що наносяться на поверхню повітряного судна в місцях, визначених цим Положенням.
3. За своїм призначенням розпізнавальні знаки поділяються на основні, додаткові тощо.
4. Основні розпізнавальні знаки визначають належність повітряного судна до держави Україна та до державної авіації України (додаток 1).
До основних розпізнавальних знаків належать:
два концентричні кола жовтого та синього кольорів, діаметри яких мають співвідношення 2:1;
символ державної авіації України (далі – символ державної авіації) – зображення тризуба жовтого кольору на синьому щиті з напівкруглими краями та окантовкою жовтого кольору. Ширина та висота тризуба мають співвідношення 3:5.
5. До додаткових розпізнавальних знаків належать:
знаки (емблеми) центральних органів виконавчої влади України (відомств) та видів Збройних Сил України;
бортові номери повітряних суден;
особливі надписи;
особливі зображення.
6. До інших розпізнавальних знаків належать:
надписи типу та модифікацій повітряного судна;
емблеми (фірмові знаки).
7. За строком дії розпізнавальні знаки поділяються на постійні та тимчасові.
8. До постійних розпізнавальних знаків відносяться знаки, що наносяться на державні повітряні судна на весь період їх експлуатації.
9. До тимчасових розпізнавальних знаків належать знаки, що наносяться на державні повітряні судна тільки на визначений строк.
ІІІ. Порядок нанесення розпізнавальних знаків на державні повітряні судна
1. Експлуатуюча організація протягом п’яти робочих днів від дня одержання повітряного судна наносить (оновлює) на поверхню державного повітряного судна розпізнавальні знаки. Забороняється нанесення розпізнавальних знаків або їх частин(и) на елементи механізації крила та інші аеродинамічні поверхні повітряного судна, що відхиляються.
2. На державні повітряні судна обов’язково наносяться всі основні та такі додаткові розпізнавальні знаки:
бортові номери державних повітряних суден;
знак "червоний хрест" – тільки для державних повітряних суден, що використовуються як повітряні санітарно-транспортні засоби.
3. У разі потреби за погодженням з Головним управлінням державної авіації України (далі - ГУДАУ) на державні повітряні судна можуть встановлюватися та наноситись інші розпізнавальні знаки:
( Абзац перший пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 131 від 13.03.2023 )
для Збройних Сил України – наказами командувачів видів Збройних Сил України;
для Національної гвардії України – наказом командувача Національної гвардії України;
для Державної служби України з надзвичайних ситуацій – Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
для Державної прикордонної служби України – Головою Державної прикордонної служби України.
4. Право визначення порядку нанесення на державні повітряні судна розпізнавальних знаків в особливий період також надається:
начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України у разі оперативного підпорядкування Збройним Силам України повітряних суден інших військових формувань, утворених згідно із законами України, органів внутрішніх справ, органів з питань цивільного захисту, органів охорони державного кордону України;
керівникам інших військових формувань, утворених згідно із законами України, керівнику органу внутрішніх справ, керівнику органу з питань цивільного захисту, органу охорони державного кордону України в разі оперативного підпорядкування повітряних суден Збройних Сил України одному із зазначених органів.
5. Основні розпізнавальні знаки залежно від конструкції повітряного судна наносяться таким чином:
на літаки моноплани – два концентричні кола жовтого та синього кольорів зверху та знизу площин консолей крила повітряного судна. Символ державної авіації – з двох боків на вертикальне оперення;
на вертикальне оперення літака з низьким розташуванням стабілізатора символ державної авіації наноситься по центру загальної площі кіля вище стабілізатора, з високим розміщенням горизонтального оперення – по центру площі кіля нижче стабілізатора (додаток 2);
на літаки моноплани, що мають подвійне вертикальне оперення, символ державної авіації наноситься на зовнішніх боках вертикального оперення таким чином, щоб його межі не заходили на поверхні руля напрямку, що відхиляються (додаток 3);
................Перейти до повного тексту