1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 травня 2015 р. № 303
Київ
Деякі питання організації міжвідомчого обміну інформацією в Національній системі конфіденційного зв’язку
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1358 від 16.12.2020 № 1247 від 04.11.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про структуру Національної системи конфіденційного зв’язку та умови її використання для забезпечення безпеки обміну інформацією, що додається.
2. Міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку, забезпечити використання ресурсу Національної системи конфіденційного зв’язку для міжвідомчого обміну інформацією та сприяти розвиткові Національної системи конфіденційного зв’язку.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 1247 від 04.11.2022 )
3. Рекомендувати державним органам, не зазначеним у пункті 2 цієї постанови, та органам місцевого самоврядування використовувати ресурси Національної системи конфіденційного зв’язку для інформаційного обміну службовою інформацією у власних інтересах.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 травня 2015 р. № 303
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 2022 р. № 1247)
ПОЛОЖЕННЯ
про структуру Національної системи конфіденційного зв’язку та умови її використання для забезпечення безпеки обміну інформацією
1. Це Положення визначає структуру та умови використання Національної системи конфіденційного зв’язку для забезпечення безпеки обміну інформацією між її суб’єктами.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про інформацію", "Про Національну систему конфіденційного зв’ язку", "Про електронні комунікації", "Про Державну службу спеціального зв’ язку та захисту інформації України", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", Порядку надання послуг конфіденційного зв’ язку органам державної влади та органам місцевого самоврядування, державним підприємствам, установам та організаціям, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 р. № 1519 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 42, ст. 117; 2013 р., № 36, ст. 1267), Правилах забезпечення захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 р. № 373 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 13, ст. 878; 2022 р., № 47, ст. 2595), та Порядку функціонування Національної телекомунікаційної мережі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1358 "Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 4, ст. 208).
3. Національна система конфіденційного зв’язку базується на власних спеціальних електронних комунікаційних мережах та інформаційно-комунікаційних системах, використовує ресурс Національної телекомунікаційної мережі та у разі потреби елементи інфраструктури і ресурси електронних комунікаційних мереж загального користування.
4. Національна система конфіденційного зв’язку складається із спеціальних електронних комунікаційних мереж, спеціальних інформаційно-комунікаційних систем, а також централізованих систем захисту інформації та оперативно-технічного управління (далі - спеціальні системи):
1) спеціальні електронні комунікаційні мережі призначені для забезпечення транзиту трафіку між спеціальними інформаційно-комунікаційними системами суб’єктів Національної системи конфіденційного зв’язку із застосуванням засобів криптографічного захисту службової інформації та засобів технічного захисту інформації, а також забезпеченням централізованого управління такими засобами;
2) спеціальні інформаційно-комунікаційні системи призначені для надання захищених електронних комунікаційних (мультисервісних) послуг в інтересах суб’єктів Національної системи конфіденційного зв’язку, у тому числі послуг, які надаються мобільним та/або фіксованим зв’язком, створення, оброблення, зберігання та кіберзахисту електронних даних, захищеного доступу до Інтернету;
3) централізовані системи захисту інформації та оперативно-технічного управління призначені для виконання завдань з інтеграції (взаємодії) спеціальних електронних комунікаційних мереж та спеціальних інформаційно-комунікаційних систем, забезпечення відокремлення і захисту інформації суб’єктів та/або споживачів Національної системи конфіденційного зв’язку, а також автоматизації процесів оперативно-технічного управління.

................
Перейти до повного тексту