- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 вересня 2015 р. № 980 Київ |
Про затвердження Детальних правил виробництва органічних морських водоростей
Затвердити Детальні правила виробництва органічних морських водоростей, що додаються.
Прем'єр-міністр України |
А.ЯЦЕНЮК |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2015 р. № 980
ДЕТАЛЬНІ ПРАВИЛА
виробництва органічних морських водоростей
1. Ці Детальні правила визначають особливості виробництва органічних морських водоростей для їх подальшого використання у харчовій, фармацевтичній промисловості та як корму для об'єктів аквакультури.
Під виробництвом органічних морських водоростей у цих Детальних правилах слід розуміти збирання в природному середовищі морських водоростей або їх вирощування на відокремлених ділянках природного середовища або у штучних місткостях та первинну обробку для подальшого обігу.
2. Дія цих Детальних правил не поширюється на території та об'єкти природно-заповідного фонду України.
4. Збирання видів водоростей, які занесені до Червоної книги України, у природному середовищі та/або їх вирощування у штучних умовах здійснюється відповідно до законодавства.
6. Вирощування органічних морських водоростей здійснюється у прибережних районах моря, що не забруднені продуктами або речовинами, які не призначені для органічного виробництва, або забруднювачами, що загрожують органічній природі продуктів, або у штучних умовах на суходолі у закритих виробничих об'єктах з контрольованими умовами середовища помешкання, що відповідають вимогам законодавства про органічну продукцію (сировину).
Екологічна якість визначається відповідно до КНД 211.1.1.106-2003 "Організація та здійснення спостережень за забрудненням поверхневих вод (в системі Мінекоресурсів)".
На усіх стадіях вирощування органічних морських водоростей у природних умовах від збору молодих водоростей до збору врожаю застосовуються методи, що не викликають значного впливу на навколишнє водне середовище та популяцію водоростей.
З метою забезпечення широкого генофонду для доповнення культивованої культури здійснюється регулярний збір молодих дикорослих водоростей.
7. Для всіх видів виробничої діяльності, що провадяться для органічного виробництва морських водоростей, здійснюється екологічне оцінювання навколишнього природного середовища з урахуванням виробничих одиниць з метою встановлення умов розташування виробничої одиниці, навколишнього природного середовища, що її оточує, та ймовірних наслідків експлуатації виробничої одиниці.
Для видів діяльності та об’єктів, які підлягають оцінці впливу на довкілля, здійснюється оцінка впливу на довкілля в порядку, визначеному Законом України
"Про оцінку впливу на довкілля" .
8. Виробник розробляє план сталого управління виробництвом органічних морських водоростей на рік та подає його компетентному органові контролю чи уповноваженій ним установі, підприємству. План включає детальний опис впливу діяльності на навколишнє природне середовище, заходи щодо проведення моніторингу навколишнього природного середовища та щодо зменшення негативного впливу на таке середовище, що передбачають запобігання потраплянню поживних речовин у навколишнє природне середовище, повний опис установок на суходолі і морі та заходи щодо нагляду та ремонту технічного обладнання. У разі збирання диких морських водоростей до плану сталого управління додається повний опис і карта узбережжя та морських зон збирання та зон на суходолі, де провадиться діяльність після збирання.
9. Виробник стежить, щоб зібраний обсяг органічних морських водоростей не був вищим за оптимальний для даного водного середовища з метою забезпечення можливості відновлення відповідної аквакультури та запобігання заподіянню шкоди водному середовищу.
................Перейти до повного тексту