1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 17, ст.204)
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ 9-13, ст. 88) такі зміни:
1. Частину третю статті 190 доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
"2-1) добровільного з’явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що слідчий суддя, суд повідомляє прокурора".
2. У статті 219:
1) частину третю після слів "про відновлення кримінального провадження" доповнити словами та цифрами "а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу";
2) доповнити частинами четвертою та п’ятою такого змісту:
"4. Загальний строк досудового розслідування при об’єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому статтею 217 цього Кодексу, визначається:
1) у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим;
2) у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.
5. Обрахований відповідно до частини четвертої цієї статті загальний строк досудового розслідування в об’єднаному кримінальному провадженні визначається прокурором, зазначеним у частині четвертій статті 295 цього Кодексу, про що ним виноситься відповідна постанова. У разі необхідності одночасно з обрахуванням загального строку в об’єднаному кримінальному провадженні може бути вирішено питання його продовження".
3. У статті 280:
1) пункт 2 частини першої викласти в такій редакції:
"2) оголошено в розшук підозрюваного";
2) у частині другій слова "встановлення місцезнаходження особи" замінити словами "здійснення розшуку підозрюваного".
4. Частину першу статті 281 викласти в такій редакції:
"1. Якщо під час досудового розслідування місцезнаходження підозрюваного невідоме або особа перебуває за межами України та не з’являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора за умови його належного повідомлення про такий виклик, то слідчий, прокурор оголошує його розшук".
5. У статті 297-1:
1) частину першу після слова "здійснюється" доповнити словами "стосовно одного чи декількох підозрюваних";
2) у частині другій цифри "258" замінити цифрами "255-258";
3) доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Якщо у кримінальному провадженні повідомлено про підозру декільком особам, слідчий, прокурор вправі звернутися до слідчого судді із клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування лише стосовно тих підозрюваних, щодо яких наявні передбачені частиною другою цієї статті підстави, а стосовно інших підозрюваних подальше досудове розслідування у цьому самому кримінальному провадженні здійснюватиметься згідно із загальними правилами, передбаченими цим Кодексом".
6. У статті 297-4:
1) частину другу після слів "підозри особи" доповнити словами "щодо якої подано клопотання";

................
Перейти до повного тексту