1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про Звернення Верховної Ради України до інституцій Європейського Союзу щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 30, ст.240)
Верховна Рада України
постановляє:
1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до інституцій Європейського Союзу щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом (додається).
2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Європейського Парламенту, Європейської Ради, Європейської Комісії.
3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України А.ПАРУБІЙ
м. Київ
5 липня 2018 року
№ 2490-VIII
ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до інституцій Європейського Союзу щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом
Верховна Рада України підтверджує свою відданість спільним європейським політичним та правовим цінностям, принципам вільної ринкової економіки, верховенства права, належного врядування та сталого розвитку.
Європейський вибір України був виборений ціною життів українців під час Революції Гідності. Його щодня продовжують відстоювати захисники держави у боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет України.
Україна високо цінує постійну підтримку Європейського Союзу у найважчі часи її історії, зокрема у період здійснення збройної агресії Російської Федерації та окупації Кримського півострова у 2014 році.
Наголошуємо на важливості збереження обмежувальних заходів, прийнятих Європейським Союзом безпосередньо після анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасової окупації українського Донбасу, а також важливості підтримки міжнародних зусиль, спрямованих на мирне врегулювання конфлікту на основі Мінських домовленостей (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року та Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року), у тому числі у Нормандському форматі.
Закликаємо посилити міжнародний тиск на Російську Федерацію щодо негайного та безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних на території Російської Федерації громадян України, які протиправно ув’язнені з політичних мотивів, негайного звільнення заручників, які утримуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Наголошуємо на необхідності подальшого тиску на Російську Федерацію для надання її згоди в Раді Безпеки ООН на розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, насамперед уздовж українсько-російського державного кордону.
Початок дії Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, в частині функціонування всеохоплюючої та поглибленої зони вільної торгівлі у 2016 році та набуття нею чинності у повному обсязі 1 вересня 2017 року не лише суттєво збільшують обсяги торгівлі, що робить Європейський Союз найбільшим торговельним партнером України, а й значною мірою сприяють адаптації законодавства України до правових норм Європейського Союзу. Автономні торговельні преференції, надані Європейським Союзом для України, та приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження сприяли кращій ефективності українських експортерів на ринку Європейського Союзу.

................
Перейти до повного тексту