- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність"
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 51, ст.849)
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" (додаються).
2. Кабінету Міністрів України до 1 вересня 2017 року поінформувати Верховну Раду України про стан реалізації зазначених Рекомендацій парламентських слухань.
3. Апарату Верховної Ради України забезпечити в установленому порядку видання збірника матеріалів парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність".
4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності, Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України |
А.ПАРУБІЙ |
м. Київ 16 листопада 2016 року № 1744-VIII |
СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 16 листопада 2016 року № 1744-VIII
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність"
Учасники парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність", що відбулися 27 вересня 2016 року, наголошують на необхідності належного вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру як злочин Голокосту є сьогодні невід’ємною складовою національної пам’яті Українського народу.
Бабин Яр є спільним місцем пам’яті жертв нацизму - євреїв, українців, ромів та інших. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943 року він був місцем регулярних розстрілів та захоронень, які проводили органи окупаційної влади міста Києва. Оцінки кількості жертв становлять щонайменше 100 тисяч осіб, понад дві третини з яких були євреями.
Серед жертв Бабиного Яру - військовополонені, члени ОУН, мирні жителі, представники різних політичних поглядів, віросповідань та національностей. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру повинна бути позбавлена будь-яких політичних спекуляцій, ґрунтуватися на шанобливому ставленні до всіх жертв нацистського тоталітарного режиму.
Україна вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру на найвищому державному рівні. Для збереження та увічнення пам’яті жертв Голокосту та нацистського терору було створено Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр". Україна включила питання історії Голокосту до державних програм для загальноосвітніх навчальних закладів із всесвітньої історії та історії України. Відповідні матеріали знайшли відображення у шкільних підручниках історії.
Учасники парламентських слухань зазначають, що й надалі необхідно плекати в українському суспільстві атмосферу толерантності на основі усвідомлення історичних уроків Голокосту та інших геноцидів.
Усвідомлення цінності власної історії є ознакою європейської демократичної держави, фундаментом розвитку громадянського суспільства. Для майбутніх поколінь трагедія Бабиного Яру має бути нагадуванням, яку велику ціну платять народи, здобуваючи Мир.
Враховуючи згадане, учасники парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" рекомендують:
................Перейти до повного тексту