- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2014 р.
за № 449/25226
Про затвердження Інструкції про порядок комплектування військових частин резервістами в особливий період
1. Затвердити Інструкцію про порядок комплектування військових частин резервістами в особливий період, що додається.
2. Головному управлінню внутрішніх військ МВС України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта Ярового С.А.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Виконуючий обов'язки Міністра оборони України генерал-полковник |
М.В. Коваль |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
07.04.2014 № 289
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2014 р.
за № 449/25226
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок комплектування військових частин резервістами в особливий період
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок комплектування військових частин резервістами в особливий період.
ІІ. Основні вимоги стосовно комплектування військових частин резервістами
1. Командири (начальники) військових частин здійснюють керівництво та є відповідальними за комплектування військових частин резервістами.
Командир (начальник) військової частини може визначити посадову особу, яка здійснює організацію комплектування військової частини резервістами, про що видається відповідний наказ.
У військових частинах штатним розписом можуть вводитися посадові особи, які здійснюють комплектування військових частин резервістами.
2. Для добору кандидатів для проходження служби у військовому резерві максимально залучаються людські ресурси, які є в районах дислокації військових частин та надходження яких у війська при потребі забезпечується в найбільш стислі строки.
3. У роботі щодо комплектування резервістами пріоритетним напрямом уважається організація дієвої взаємодії з керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, установ, навчальних закладів.
4. Штатами військових частин визначаються військові посади, які комплектуються резервістами. У військовій частині на наступний рік визначається Перелік військово-облікових спеціальностей та посад військової частини, які планується комплектувати резервістами (далі - Перелік), зразок якого наведено в додатку до цієї Інструкції.
Штабом Головного управління Національної гвардії України щороку розробляється План комплектування резервістами Національної гвардії України. На підставі витягів з Плану комплектування резервістами Національної гвардії України військовими частинами щороку розробляється відповідний Перелік. Щороку до 10 грудня примірник Переліку після затвердження командиром (начальником) військової частини та узагальнення за підпорядкованістю надсилається до Головного управління Національної гвардії України.
У разі необхідності за рішенням командира (начальника) військової частини протягом року до цього Переліку вносяться зміни.
Після внесення змін до Переліку (у разі їх внесення), його затвердження командиром (начальником) військової частини та узагальнення за підпорядкованістю примірник уточненого Переліку у десятиденний строк надсилається до Головного управління Національної гвардії України.
5. У разі скорочення штатів, проведення організаційних заходів або внесення змін до Переліку, унаслідок яких передбачається скорочення посад, що заміщуються резервістами, резервісти призначаються на вакантні посади в цю військову частину, а якщо такої можливості немає, то в інші військові частини, які дислокуються поряд з населеними пунктами, у яких проживають (перебувають) резервісти.
У разі неможливості призначення резервістів, які вивільняються, на посади, що заміщуються резервістами, вони звільняються зі служби у військовому резерві.
6. Відповідні органи оперативно-територіальних об’єднань організують та забезпечують виконання заходів взаємодії між військовими частинами, у яких є вакантні посади, що підлягають комплектуванню резервістами.
ІІІ. Добір кандидатів для проходження служби у військовому резерві
1. Добір громадян для проходження служби у військовому резерві здійснюється у добровільному порядку та проводиться військовими частинами з числа:
військовослужбовців, які звільняються з військової служби в запас із військових частин або з військових частин, що дислокуються поблизу, і проживають (перебувають) поблизу цих військових частин;
військовозобов’язаних, що проживають (перебувають) у населених пунктах, у яких або поряд з якими дислокуються військові частини, що проводять зазначений добір.
Перевагу під час добору та зарахування кандидатів для проходження служби у військовому резерві (далі - кандидати) мають військовозобов'язані, які раніше проходили військову службу та отримали фахову підготовку за військово-обліковою спеціальністю, якою підлягає комплектуванню вакантна посада резервіста.
2. Не підлягають добору для проходження служби у військовому резерві громадяни, які у визначених законом випадках не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації.
Як кандидати не розглядаються громадяни, щодо яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду.
3. Кандидатів, відібраних із числа громадян, що не мають досвіду військової служби, або не за наявною військово-обліковою спеціальністю, командир (начальник) військової частини або особа, яка відповідає за комплектування військової частини резервістами, інформує про можливість проходження підготовки у відповідному навчальному центрі, а кандидатів на офіцерські посади - на курсах при відповідному вищому військовому навчальному закладі за обраною військово-обліковою спеціальністю.
4. Громадяни (військовослужбовці), які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, подають про це заяву (рапорт) командирові (начальнику) військової частини, обраної для проходження служби у військовому резерві.
У заяві зазначаються:
прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, місце народження;
поштова адреса фактичного місця проживання;
посада, на якій він бажає проходити службу у військовому резерві;
відомості про освіту та спеціальність;
військово-облікова спеціальність (за наявності).
Разом із заявою подаються:
по одній кольоровій фотокартці розміром 9x12 см та 3x4 см;
паспорт громадянина України, який відразу повертається кандидату;
копії документів про народження та сімейний стан (за наявності);
військовий квиток (за наявності), який відразу повертається кандидату;
автобіографія, написана власноруч;
документи про освіту, які відразу повертаються кандидату.
5. Командир (начальник) військової частини приймає рапорти від військовослужбовців, які звільняються з військової служби та виявили бажання проходити службу у військовому резерві, заяви від громадян, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, розглядає їх та приймає рішення про оформлення документів для проходження служби у військовому резерві або відмову в проходженні служби.
Після прийняття ним рішення, для встановлення ступеня придатності до військової служби за станом здоров'я кандидат за направленням військової частини проходить обов'язковий медичний огляд у встановленому законодавством порядку.
6. Кандидати після проходження військо-лікарської комісії та за наявності позитивного рішення про оформлення документів для проходження служби у військовому резерві, яке прийнято командиром (начальником) військової частини, прибувають до військової частини для укладення контракту у визначений день.
IV. Вивчення кандидатів для прийняття на службу у військовому резерві
1. Вивчення кандидатів здійснюється командирами (начальниками) військових частин шляхом:
вивчення особистих якостей, установлення рівня їх освіти та професійної придатності;
організації медичного огляду;
перевірки рівня фізичної підготовки;
проведення заходів професійно-психологічного тестування та відбору.
2. Вивчення особистих якостей, установлення рівня освіти та професійної придатності кандидатів передбачають:
................Перейти до повного тексту