- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2014 р.
за № 439/25216
Про затвердження Інструкції про пропускний і внутрішньооб’єктовий режим в адміністративних будівлях Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
енергетики та вугільної промисловості
№ 734 від 17.11.2015 )
1. Затвердити Інструкцію про пропускний і внутрішньооб’єктовий режим в адміністративних будівлях Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України довести цей наказ до відома працівників апарату Міністерства.
3. Адміністративно-господарському департаменту (Апурін А.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості
№ 734 від 17.11.2015 )
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
енергетики та вугільної
промисловості України
07.04.2014 № 285
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2014 р.
за № 439/25216
ІНСТРУКЦІЯ
про пропускний і внутрішньооб'єктовий режим в адміністративних будівлях Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
( В Інструкції та додатках до неї замінено у відповідних відмінках слова "Департамент адміністративно-господарського забезпечення та конкурсних процедур" словами "Адміністративно-господарський департамент"; слова "Спеціальний відділ" словами "Відділ режимно-секретної та мобілізаційної роботи"; слова "директор Департаменту адміністративно-господарського забезпечення та конкурсних процедур" словами "директор Адміністративно-господарського департаменту"; слова "начальник Спеціального відділу" словами "начальник Відділу режимно-секретної та мобілізаційної роботи"; слова "Управління роботи з персоналом" словами "Управління по роботі з персоналом"; слова "Управління протоколу та міжнародного співробітництва" словами "Департамент стратегічного планування та європейської інтеграції" згідно з Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості
№ 734 від 17.11.2015 )
I. Загальні положення
1.1. Цією Інструкцією визначається організація пропускного і внутрішньооб'єктового режиму в адміністративних будівлях (далі - адмінбудівлі) Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі - Міністерство) за адресами: м. Київ, вул. Хрещатик, 30; вул. Богдана Хмельницького, 4.
1.2. Пропускний режим визначає порядок:
допуску до адмінбудівель працівників Міністерства, відвідувачів, працівників медичних, аварійних служб та служб екстреної допомоги (швидка медична допомога, міліція, пожежна охорона тощо), іноземних делегацій, груп та окремих іноземців;
оформлення, видачі та вилучення службових посвідчень, постійних, тимчасових і разових перепусток;
в'їзду (виїзду) автотранспорту на територію (з території);
внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей.
1.3. Внутрішньооб'єктовий режим визначає порядок:
відвідування Міністерства;
утримання службових приміщень;
зберігання матеріальних цінностей;
виконання правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.4. Дотримання в адмінбудівлях вимог внутрішньооб'єктового режиму забезпечується керівниками структурних підрозділів Міністерства (далі - підрозділи).
1.5. Контроль за виконанням вимог пропускного і внутрішньооб'єктового режиму в адмінбудівлях Міністерства здійснюють Адміністративно-господарський департамент та Відділ режимно-секретної та мобілізаційної роботи Міністерства.
1.6. Організація цілодобової охорони адміністративних будівель Міністерства, дотримання режимних заходів з питань забезпечення охорони та пропускного режиму здійснюються відомчою воєнізованою охороною Міністерства, повноваження, права та обов'язки якої визначено
наказом Міністерства палива та енергетики України від 08 жовтня 2007 року № 480 "Про організацію діяльності відомчої воєнізованої охорони Міністерства палива та енергетики України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2007 року за № 1262/14529.
1.7. Працівники охорони чергових змін несуть службу на визначених постах в адмінбудівлях та на територіях і оперативно підпорядковуються в частині пропускного і внутрішньооб'єктового режиму Міністру та його заступникам, директору Адміністративно-господарського департаменту Міністерства, його заступникам та начальнику Відділу режимно-секретної та мобілізаційної роботи.
II. Порядок оформлення та видачі службових посвідчень, тимчасових і разових перепусток у формі електронних карток
2.1. У Міністерстві встановлено такі форми документів, які дають право на вхід (вихід) до адмінбудівель (з адмінбудівель), в'їзд (виїзд) автотранспорту, ввезення (вивезення), внесення (винесення) матеріальних цінностей:
службові посвідчення;
постійні, тимчасові, разові перепустки у формі електронних карток (далі - електронні перепустки);
накладні на відпуск товарно-матеріальних цінностей (товарно-транспортні накладні);
матеріальні перепустки.
2.2. Службові посвідчення (додаток 1) оформлюються Управлінням по роботі з персоналом, реєструються в журналі обліку та видаються під підпис працівникам Міністерства, прийнятим на постійну роботу згідно з наказом Міністра енергетики та вугільної промисловості України. Службові посвідчення Мінпаливенерго та Мінвуглепрому, видані до 01 січня 2011 року, вважаються недійсними.
2.3. Електронні перепустки (постійні, тимчасові та разові) виготовляються Адміністративно-господарським департаментом і реєструються працівниками бюро перепусток в електронній базі даних.
2.4. Постійні електронні перепустки (додаток 2) видаються працівникам, прийнятим на постійну роботу, відповідно до штатного розпису Міністерства. Строк дії цього документа встановлюється Міністром енергетики та вугільної промисловості України.
2.5. Тимчасові електронні перепустки (додаток 3) видаються в бюро перепусток за розпорядженням директора Адміністративно-господарського департаменту відповідно до письмових заявок керівників структурних підрозділів Міністерства на поточний календарний рік або на строк виконання роботи в Міністерстві і дійсні тільки в разі реєстрації у журналі обліку тимчасових перепусток, який зберігається у бюро перепусток.
Тимчасові перепустки з простроченим строком дії і тимчасові перепустки осіб, які вибувають з Міністерства у зв'язку із завершенням строку виконання роботи, вилучаються (здаються в бюро перепусток) з реєстрацією в журналі обліку тимчасових перепусток.
2.6. Для одноразового відвідування Міністерства бюро перепусток за електронними, письмовими або, як виняток, телефонними заявками директорів департаментів або їхніх заступників, керівників інших структурних підрозділів видає відвідувачу разову електронну перепустку (додаток 4) на підставі документа, який посвідчує особу. Разова електронна перепустка повертається відвідувачем до бюро перепусток протягом поточного дня.
2.7. Відвідування Міністерства групою осіб, які беруть участь у нарадах, зборах та інших заходах, здійснюється за списками, затвердженими керівництвом Міністерства.
2.8. У разі втрати працівником службового посвідчення він доповідає про це в Управління по роботі з персоналом, а у разі втрати електронної перепустки - у Адміністративно-господарський департамент для рішення стосовно оформлення нових документів і блокування втраченої перепустки в електронній базі даних бюро перепусток.
2.9. У разі звільнення працівника з роботи або зміни його облікових даних службове посвідчення підлягає поверненню до Управління по роботі з персоналом, а постійна електронна перепустка - у бюро перепусток з метою відповідної обробки, перереєстрації в електронній базі даних і подальшого використання за призначенням.
III. Порядок допуску працівників і відвідувачів до адмінбудівель Міністерства
3.1. Працівники департаментів, управлінь, відділів та секторів (далі - структурні підрозділи) апарату Міністерства допускаються до адмінбудівель у робочі дні за постійними електронними перепустками.
3.2. Працівники, викликані на роботу в неробочий час за розпорядженням керівництва Міністерства, пропускаються до адмінбудівель за посвідченням особи з реєстрацією в журналі приймання/здавання ключів (додаток 5).
3.3. Перебування в адмінбудівлях працівників Міністерства після 20.00 дозволяється на підставі письмових заявок за підписом керівників структурних підрозділів, узгоджених із керівництвом Адміністративно-господарського департаменту (додаток 6). Оформлені належним чином заявки подаються до 17.30 начальнику команди охорони відповідної адмінбудівлі.
Перебування після 20.00 в адмінбудівлях Міністерства працівників, на яких не оформлено заявок, забороняється.
3.4. Перебування в адмінбудівлях працівників Міністерства у вихідні (святкові, неробочі) дні дозволяється на підставі заявок керівників відповідних структурних підрозділів Міністерства, погоджених з Адміністративно-господарським департаментом (додатки 7, 8). Оформлені заявки надаються начальнику чергової зміни охорони відповідної адмінбудівлі в останній день перед вихідним (святковим, неробочим) днем.
3.5. Порядок роботи бюро перепусток:
понеділок - четвер - з 8.30 до 17.30;
п'ятниця та передсвяткові дні - з 8.30 до 16.15;
обідня перерва - з 13.00 до 13.45 (відвідувачі не допускаються у цей час в адмінбудівлю).
3.6. Працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, та господарських товариств, щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами держави, допускаються в адмінбудівлю у робочі дні з 8.30 до 17.00, у передсвяткові дні та по п'ятницях - з 8.30 до 16.00 з наданням разової електронної перепустки за пред'явленням наказу про відрядження та документа, який посвідчує особу.
3.7. Особи, які прибули з інших міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, допускаються в адмінбудівлю Міністерства за разовими перепустками, які видаються бюро перепусток за електронними, письмовими заявками керівників структурних підрозділів Міністерства, та документами, що посвідчують особу.
3.8. Допуск відвідувачів до Міністра енергетики та вугільної промисловості України та його заступників здійснюється за разовими перепустками після узгодження з помічником Міністра або помічниками заступників Міністра відповідних приймалень.
3.9. У разі необхідності відвідувач, який прибув до структурного підрозділу Міністерства, може зайти до приймальні Міністра та його заступників тільки в супроводі керівника зазначеного структурного підрозділу після погодження з помічником Міністра.
3.10. Рішення про можливість прийому іноземних делегацій, груп та окремих іноземців та осіб без громадянства приймається Міністром енергетики та вугільної промисловості України, що забезпечує прийом іноземців, роботу з ними та вжиття необхідних заходів для охорони конфіденційної інформації, що є власністю держави, згідно з вимогами
Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 року № 1893 (зі змінами).
Іноземні делегації, групи, окремі іноземці, особи без громадянства та окремі громадяни і особи, що їх супроводжують (перекладачі, консультанти тощо), допускаються в адмінбудівлі відповідно до програми зустрічі з іноземцями, складеної Департаментом стратегічного планування та європейської інтеграції за формою, наведеною у додатку 9 до цієї Інструкції, узгодженої з Відділом режимно-секретної та мобілізаційної роботи та затвердженої Міністром енергетики та вугільної промисловості України, лише у присутності особи, відповідальної за організацію прийому згідно з програмою. Копія програми зустрічі надається на відповідний пост чергової зміни охорони.
Допускати в Міністерство окремих іноземців, іноземні делегації та осіб без громадянства без програми зустрічі, затвердженої Міністром енергетики та вугільної промисловості України та погодженої Відділом режимно-секретної та мобілізаційної роботи, забороняється.
Вхід іноземних делегацій, груп іноземців та осіб без громадянства в адмінбудівлі (вихід з адмінбудівель) дозволяється лише у робочий час та не має збігатися з початком і закінченням робочого дня.
3.11. Зустрічі посадових осіб Міністерства з іноземними делегаціями та окремими іноземцями дозволено проводити у приміщеннях за номерами: кабінет № 501 (адмінбудівля за адресою: вул. Хрещатик, 30) та кабінет № 305 (адмінбудівля за адресою: вул. Б. Хмельницького, 4).
Організацію та проведення зустрічей з іноземцями та особами без громадянства у службових кабінетах та інших приміщеннях Міністерства заборонено.
Забороняється залишати іноземців у приміщеннях адмінбудівель Міністерства без супроводження осіб від Міністерства. Заборонено доступ іноземців до службових приміщень Міністерства, не визначених програмою прийому та роботи.
3.12. Забороняється вхід до адмінбудівель зі зброєю (за винятком працівників спеціального та фельд'єгерського зв'язку, працівників Управління державної охорони України).
Також забороняється вхід до адмінбудівель з кіно-, фото-, телерадіоапаратурою, за винятком представників засобів масової інформації, які пропускаються за списками, погодженими з Адміністративно-господарським департаментом. У додатку до списку зазначається наявна кіно-, фото-, телерадіоапаратура.
3.13. Дозволяється прохід з портфелями, кейсами, папками. У випадках підозри щодо можливого занесення в адмінбудівлю зброї, вибухівки, небезпечних речовин тощо працівники охорони повинні запропонувати працівнику або відвідувачу пред'явити ручну поклажу до огляду.
3.14. Відвідування їдальні в адмінбудівлі за адресою: вул. Хрещатик, 30, працівниками інших установ та організацій дозволяється з 13.00 до 14.30 за списками, підписаними керівництвом Адміністративно-господарського департаменту.
3.15. До адмінбудівель Міністерства цілодобово в робочі, святкові та вихідні дні пропускаються безперешкодно:
Президент України;
Голова Верховної Ради України;
Прем'єр-міністр України;
Голова Конституційного Суду України;
Голова Верховного Суду України;
Перший заступник Голови Верховної Ради України;
Перший віце-прем'єр-міністр України;
Генеральний прокурор України;
віце-прем'єр-міністри України, міністри, Міністр енергетики та вугільної промисловості України та його заступники;
Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України та його заступники.
3.16. При відвідуванні Міністерства у робочий час право вільного входу за службовими посвідченнями та з реєстрацією у журналі реєстрації відвідувачів за формою, наведеною у додатку 10 до цієї Інструкції (у разі потреби - із супроводжуючим представником Міністерства), мають:
Заступники Голови Верховної Ради України;
Глава Адміністрації Президента України та його заступники;
Секретар Ради національної безпеки і оборони України та його заступники;
Керівник Секретаріату Кабінету Міністрів України та його заступники;
Голова Служби безпеки України та його заступники;
керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники;
Голова Рахункової палати та його заступники;
народні депутати України діючого скликання та їхні помічники-консультанти;
заступник Голови Верховного Суду України;
судді Конституційного Суду України, голови вищих спеціалізованих судів України та їхні заступники;
заступники Генерального прокурора України та працівники прокуратури України;
Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій;
керівний склад центральних комітетів профспілок паливно-енергетичного та вуглепромислового комплексу;
працівники фельд'єгерського та спеціального зв'язку й Управління державної охорони України.
3.17. Цілодобово за службовими посвідченнями з реєстрацією в журналі реєстрації відвідувачів мають право на вхід до адмінбудівлі:
оперативний склад Міністерства внутрішніх справ України - з метою забезпечення безпеки громадян та у випадках запобігання злочинам, безперешкодного переслідування осіб, підозрюваних у здійсненні злочину, у разі стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій відповідно до
Закону України "Про міліцію";
керівники служби охорони об'єктів НЕК "Укренерго", які прибули для перевірки охорони в адмінбудівлі за адресою: вул. Хрещатик, 30.
З прибуттям зазначених осіб у Міністерство черговий зміни перевіряє у них службові посвідчення особи, реєструє в журналі реєстрації відвідувачів і пропускає до адмінбудівлі, повідомляє керівника структурного підрозділу, до якого вони прибули, та доповідає раднику Міністра з безпеки та керівництву Адміністративно-господарського департаменту. У разі необхідності для супроводу цих осіб може призначатись працівник охорони.
3.18. Працівники медичних, аварійних та екстрених служб у разі виникнення аварійної або небезпечної ситуації в адмінбудівлях і на територіях Міністерства з відома керівництва Адміністративно-господарського департаменту у супроводі працівника чергової зміни охорони допускаються до адмінбудівлі, при цьому в Журналі реєстрації відвідувачів реєструються час заїзду та кількість осіб, яка має відповідати кількості осіб, що виходять з адмінбудівлі.
3.19. Обслуговуючий персонал (прибиральниці, електромонтери, сантехніки, працівники з ремонту тощо) проходить до адмінбудівель і на території, які охороняються, у визначений для цього час за списками, погодженими керівництвом Адміністративно-господарського департаменту, за пред'явленням документа, що посвідчує особу.
3.20. Збори, наради та інші заходи після 18.00 в адмінбудівлях організовуються керівниками структурних підрозділів за погодженням з Адміністративно-господарським департаментом. Допуск до адмінбудівель осіб, які беруть у них участь, здійснюється за службовими посвідченнями особи та списками, затвердженими керівництвом Міністерства, керівниками структурних підрозділів Міністерства, без оформлення разових перепусток.
3.21. Працівники сторонніх організацій (будівельники, майстри тощо) проходять до адмінбудівель відповідно до списків, наданих керівництвом Адміністративно-господарського департаменту, з пред'явленням документа, що посвідчує особу.
3.22. Особи з правом вільного входу за службовими посвідченнями при вході в адмінбудівлі та на прилеглу територію пред'являють черговому зміни охорони посвідчення у розгорнутому вигляді.
3.23. Забороняється пропускати до адмінбудівель осіб у нетверезому стані, із спиртними напоями, підозрілими пакунками (крім спецодягу), із займистими та вибухонебезпечними речовинами, неповнолітніх дітей, а на територію - транспортні засоби, крім тих, яким дозволено паркування відповідно до переліку за погодженням з керівником Адміністративно-господарського департаменту.
3.24. Усі спори, що виникають у зв'язку з відвідуванням адмінбудівель як працівниками апарату Міністерства, так й іншими громадянами, вирішуються керівництвом Адміністративно-господарського департаменту.
ІV. Порядок внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей
4.1. Винесення (вивезення) матеріальних цінностей з адмінбудівель для ремонту, з метою заміни меблів, устаткування, техніки, інвентарю тощо здійснюється тільки на підставі матеріальної перепустки встановленого зразка (додаток 11), яка надається на пост охорони чергової зміни. Матеріальну перепустку виписує матеріально відповідальна особа Адміністративно-господарського департаменту та затверджує керівник зазначеного Департаменту і погоджує відповідний начальник охорони.
4.2. Список керівництва та матеріально відповідальних осіб Адміністративно-господарського департаменту, яким надано право підпису матеріальних перепусток, із зразками підписів зберігається на посту охорони чергової зміни відповідних адмінбудівель (додаток 12).
4.3. Внесення (ввезення) матеріальних цінностей до адмінбудівель здійснюється на підставі накладних на відпуск товарно-матеріальних цінностей (товарно-транспортних накладних).
4.4. Матеріальні цінності, що підлягають винесенню (вивезенню), з матеріальною перепусткою пред'являються охороннику чергової зміни, який перевіряє відповідність записів у перепустці з наявними цінностями, робить позначку на перепустці, у якій зазначає час, число, місяць, рік, своє прізвище і ставить підпис. Після цього реєструє матеріальну перепустку в
журналі обліку за формою згідно з додатком 13 до цієї Інструкції і наприкінці дня здає перепустки, що накопичились за день, у бюро перепусток, де вони зберігаються протягом 3-х років.
V. Порядок утримання, здавання під охорону та приймання службових приміщень
5.1. Керівниками структурних підрозділів Міністерства призначаються особи, відповідальні за стан пожежної безпеки в приміщеннях структурного підрозділу. Списки надаються начальникам охорони відповідних адмінбудівель.
5.2. Після закінчення робочого дня особи, відповідальні за стан пожежної безпеки службових приміщень, оглядають належність вимкнення електроосвітлювальних та інших електроприладів (радіо-, відео-, комп'ютерна, обчислювальна, копіювальна та інша техніка), зачиняють вікна, кватирки, двері та здають ключі, про що роблять запис у журналі приймання/здавання ключів (додаток 5).
5.3. Ключі від кабінетів Міністра та його заступників в опечатаному тубусі здають помічники та працівники приймалень старшому чергової зміни охорони, про що робиться запис у журналі приймання/здавання ключів від приміщень відповідних адмінбудівель.
5.4. Каси беруться під охоронну сигналізацію, а ключі від них здаються в опечатаних тубусах старшому чергової зміни охорони, про що особи, які їх здають та приймають, ставлять підписи у відповідному журналі приймання/здавання ключів.
Списки осіб, які мають право відчиняти та зачиняти зазначені приміщення, зі зразками їхніх підписів та відбитків особистих номерних печаток затверджуються директором Адміністративно-господарського департаменту та погоджуються начальником Відділу режимно-секретної та мобілізаційної роботи Міністерства. Списки зберігаються у старшого чергової зміни охорони.
5.5. Для прибирання службових приміщень відповідної адмінбудівлі ключі від них охоронник поста чергової зміни охорони видає прибиральницям під підпис у журналі. Прибиральниці під час роботи відповідають за збереження всіх матеріальних цінностей, які наявні в службових приміщеннях. Після завершення прибирання приміщень ключі здаються охороні.
Прибирання службових приміщень, які перебувають під охоронною сигналізацією, здійснюється лише у присутності відповідальних за ці приміщення осіб.
5.6. Двері запасних виходів, горищ та підвальних приміщень тримають зачиненими, опечатаними, а ключі від них зберігаються у старшого чергової зміни охорони. Проходи до дверей цих приміщень мають бути вільними. У разі надзвичайних ситуацій двері відчиняють охоронники за вказівкою старшого чергової зміни охорони з подальшою позначкою в журналі запасних ключів.
5.7. Працівники охорони під час служби періодично здійснюють зовнішній огляд приміщень, які перебувають під охороною. У разі виявлення під час обходу ознак пожежі або затоплення, невимкнених електроосвітлювальних приладів, кондиціонерів, обчислювальної та іншої техніки дозволяється відкривати такі приміщення не менш як двом працівникам чергової зміни охорони. Про відкривання приміщення складається акт (додаток 14), який доводиться до відома відповідного начальника охорони, а також керівника структурного підрозділу Міністерства, за яким закріплено приміщення.
5.8. Один комплект ключів від кабінетів, приміщень, виходів з адмінбудівель, підсобних приміщень зберігається в опечатаному сейфі старшого чергової зміни або в спеціально обладнаній шафі, ключі від яких зберігаються в опечатаному тубусі.
5.9. Особовий склад чергової зміни охорони забезпечує дотримання встановлених правил пожежної безпеки на постах. У разі виявлення пожежі оцінюється інтенсивність загоряння, викликається пожежна охорона, вживаються заходи з гасіння пожежі та повідомляється керівництво Адміністративно-господарського департаменту.
VI. Режимні приміщення Відділу режимно-секретної та мобілізаційної роботи та заходи щодо їх охорони
................Перейти до повного тексту