- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 грудня 2014 р.
за № 1532/26309
Про затвердження Порядку підготовки системним оператором плану розвитку об’єднаної енергетичної системи України на наступні десять років та Порядку оприлюднення плану розвитку об’єднаної енергетичної системи України на наступні десять років
1. Затвердити Порядок підготовки системним оператором плану розвитку об’єднаної енергетичної системи України на наступні десять років, що додається.
3. Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики (Кузнєцов С.К.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Улиду В.Ю.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України В. о. Голови Антимонопольного комітету України Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва |
С.Д. Савчук М.Я. Бараш В.В. Демчишин М.Ю. Бродський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
енергетики та вугільної
промисловості України
29.09.2014 № 680
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 грудня 2014 р.
за № 1532/26309
ПОРЯДОК
підготовки системним оператором плану розвитку об’єднаної енергетичної системи України на наступні десять років
І. Загальні положення
процедуру підготовки, зміст і структуру плану розвитку об’єднаної енергетичної системи України на наступні десять років (далі - План розвитку);
вихідні дані для підготовки Плану розвитку;
строки підготовки та подання проекту Плану розвитку та відповідальних за розробку складових Плану розвитку.
ІІ. Зміст і структура Плану розвитку
1. Формування Плану розвитку здійснюється з урахуванням:
планів (програм, схем) перспективного розвитку електропередавальних, електророзподільних підприємств, виробників електроенергії;
прогнозів попиту на електричну енергію та потужність в об’єднаній енергетичній системі (далі - ОЕС) України;
оцінок фактичного стану об’єктів електричних мереж, включаючи обмеження на видачу потужності електростанцій та електропостачання енерговузлів у поточний період та на перспективу;
оцінок фактичного стану джерел виробництва електричної енергії та перспективних планів їх розвитку;
необхідності забезпечення достатніх резервів потужності в ОЕС України.
2. План розвитку повинен містити такі розділи:
І. Аналіз функціонування ОЕС України за останні роки.
II. Прогнозні баланси електричної енергії та потужності.
Системний оператор формує узагальнений прогноз попиту на електроенергію на наступні десять років з урахуванням показників економічного та соціального розвитку України на відповідний період.
ІІІ. Прогнози обсягів міждержавних перетоків електричної енергії та потужності.
ІV. Обсяги необхідної встановленої потужності електростанцій.
Інформація у розділі наводиться з розбивкою за типом генеруючих потужностей, видом палива (джерелом енергії, у тому числі відновлюваних (альтернативних) джерел енергії та регіонів їх розташування, з окремим зазначенням інформації щодо об’єктів електроенергетики, що використовують відновлювані (альтернативні) джерела енергії, встановлена потужність яких перевищує 5 МВт), що використовується в технологічному процесі.
При цьому враховуються плани та строки введення та виведення генеруючих потужностей з експлуатації, а також вимоги до забезпечення резерву потужності ОЕС України.
V. Інформація щодо бажаних (доцільних) регіонів (місць) розташування нових генеруючих потужностей з прогнозованою прив’язкою до існуючих об’єктів міждержавних, магістральних та/або місцевих (локальних) електричних мереж.
Роздiл формується з урахуванням інформації розділу ІV та плану розвитку генеруючих потужностей, які виробляють електричну енергію з відновлюваних (альтернативних) джерел енергії.
VI. Об’єкти магістральних (міждержавних) електричних мереж, які мають бути збудовані та/або реконструйовані, та строки їх будівництва.
Роздiл формується з урахуванням розділу ІV та інформації щодо планів розвитку міждержавних мереж відповідних сусідніх (суміжних) енергосистем.
VII. Заходи щодо зняття та недопущення в перспективі системних обмежень у магістральних і міждержавних та місцевих (локальних) електричних мережах, що мають загальносистемне значення, та вимоги щодо вимушеної роботи генеруючого обладнання.
VIIІ. Оцінка потреб в інвестиціях у розвиток генеруючих потужностей та магістральних (міждержавних) електричних мереж та пропозиції щодо джерел фінансування.
................Перейти до повного тексту