1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.11.2014 № 1848/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 листопада 2014 р.
за № 1409/26186
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 809/5 від 09.03.2017 )
Про затвердження Порядку формування кадрового резерву на керівні посади начальницького складу в Державній кримінально-виконавчій службі України
Відповідно до абзацу другого пункту 1 Положення про Міністерство юстиції України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, з метою формування кадрового резерву на керівні посади начальницького складу в органах і установах, що належать до сфери управління Державної кримінально-виконавчої служби України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок формування кадрового резерву на керівні посади начальницького складу в Державній кримінально-виконавчій службі України , що додається.
2. Департаменту взаємодії з органами влади (Козловська Н.А.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бондарчука І.В.
Міністр П. Петренко
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
пенітенціарної служби України


В.М. Палагнюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
05.11.2014 №1848/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 листопада 2014 р.
за № 1409/26186
ПОРЯДОК
формування кадрового резерву на керівні посади начальницького складу в Державній кримінально-виконавчій службі України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру формування кадрового резерву на керівні посади начальницького складу в апараті Державної пенітенціарної служби України, її територіальних органах, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, воєнізованих формуваннях, закладах охорони здоров’я, відомчих навчальних закладах, інших підприємствах, установах і організаціях, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - органи і установи), а також організації роботи з особами, зарахованими до кадрового резерву на керівні посади.
2. Кадровим резервом на керівні посади в Державній кримінально-виконавчій службі України (далі - кадровий резерв) вважається спеціально сформована група осіб рядового і начальницького складу, які мають досвід оперативно-службової, фінансово-господарської і управлінської діяльності та відповідні ділові якості, можуть об’єктивно оцінювати стан справ у службовій діяльності, приймати виважені, обґрунтовані рішення.
3. Кадровий резерв формується з метою вивчення особистісних якостей осіб рядового і начальницького складу та рівня їх підготовки до виконання посадових обов’язків на керівних посадах в органах і установах.
4. Організація роботи з кадровим резервом включає в себе три взаємопов’язані між собою складові:
формування кадрового резерву;
безпосередню роботу з особами, зарахованими до кадрового резерву, організацію їх стажування;
щорічний аналіз ефективності роботи кадрового резерву.
5. Робота з кадровим резервом проводиться протягом року на плановій основі. Керівник органу чи установи відповідає за якісну підготовку та ефективне використання кадрового резерву.
6. Перебування особи рядового чи начальницького складу у кадровому резерві може припинитися:
з її власної ініціативи на підставі особисто поданого нею рапорту;
за письмовою вмотивованою пропозицією безпосереднього начальника;
у разі звільнення особи зі служби або її смерті.
7. Виключення особи рядового чи начальницького складу з кадрового резерву здійснюється наказом керівника органу чи установи.
ІІ. Формування кадрового резерву
1. Кадровий резерв формується у кожному органі та установі з числа осіб рядового і начальницького складу з розрахунку на одну посаду керівника органу чи установи не менше двох кандидатів, на інші керівні посади - з урахуванням фактичної потреби.
2. До кадрового резерву зараховуються кандидати з такими особистісними якостями, професійними знаннями і здібностями, які дають підстави вважати, що внаслідок подальшої цілеспрямованої підготовки вони можуть бути призначені на керівні посади в органах і установах.
3. Кандидати для зарахування до кадрового резерву повинні мати відповідну вищу освіту та досвід роботи, відповідати вимогам, які висуваються до сучасного керівника, а саме: широке розуміння завдань, що покладаються на ДПтС, досконале знання дорученої справи, компетентність, авторитет, комплексне бачення проблем, шляхів їх вирішення, уміння мислити і діяти в умовах жорсткого ліміту часу, ініціативність і діловитість, дисциплінованість, наявність професійних навичок, що ґрунтуються на сучасних спеціальних знаннях і аналітичних здібностях, для прийняття та успішної реалізації управлінських рішень.
4. Керівники структурних підрозділів органів та установ за підсумками службової діяльності осіб рядового і начальницького складу щороку до 01 жовтня надають підрозділу по роботі з персоналом органу чи установи письмові клопотання про зарахування кандидатів за їх згодою до кадрового резерву. Підрозділ по роботі з персоналом органу чи установи формує список осіб рядового і начальницького складу, зарахованих до кадрового резерву, форма якого наведена в додатку до цього Порядку.
Зазначений список розглядається на засіданні атестаційної комісії відповідного органу чи установи і затверджується наказом цього органу чи установи.
Список осіб начальницького складу (керівники органів, установ), зарахованих до кадрового резерву в територіальних органах управління ДПтС, навчальних закладах, утворених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби (далі - ДКВС), разом з біографічними довідками цих осіб надсилається до департаменту по роботі з персоналом ДПтС щороку до 01 грудня.
5. Атестаційною комісією апарату ДПтС щороку до 01 січня розглядаються списки кандидатів для зарахування до кадрового резерву на керівні посади начальницького складу апарату ДПтС, а також органів та установ, призначення на які здійснюється наказом ДПтС (керівники органів, установ).
6. У разі необхідності до зазначених списків наказом відповідного органу чи установи протягом року можуть бути внесені зміни.
7. Рішення про зарахування до кадрового резерву оголошується особі рядового чи начальницького складу під особистий підпис.

................
Перейти до повного тексту