- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України,
Міністерства освіти
і науки України
16.12.2013 № 875/1776 ( z0003-14 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 січня 2014 р.
за № 4/24781
ПОРЯДОК
створення комісії для підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями
2. Для здійснення підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями кваліфікації (далі - підтвердження кваліфікації) суб’єкти підтвердження створюють:
декілька комісій у разі підтвердження кваліфікації за професіями, які передбачають виконання різних трудових функцій та відносяться до різних класів економічної діяльності.
3. У своїй діяльності комісія керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України, іншими нормативно-правовими актами, які стосуються підтвердження кваліфікації осіб за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями.
4. Положення про порядок роботи комісії та її склад затверджуються наказом керівника суб’єкта підтвердження за погодженням із об’єднанням організацій роботодавців відповідної сфери діяльності.
Головою комісії призначається представник роботодавця - фахівець відповідної галузі виробництва чи сфери послуг, секретарем комісії - представник суб’єкта підтвердження. Членами комісії можуть бути працівники відповідної сфери діяльності, які мають стаж роботи не менше 5 років за відповідною професією (спеціалізацією), та рівень кваліфікації, не нижчий ніж рівень кваліфікації, на який претендує кандидат.
Кількість членів комісії не може бути менше 3 осіб.
5. Члени комісії виконують роботи з підтвердження кваліфікації на основі договорів із суб’єктом підтвердження.
Строк повноважень комісії - не менше одного року.
6. Основними завданнями комісії є:
експертиза наданих документів, що підтверджують професійну компетентність кандидата;
проведення кваліфікаційної атестації;
прийняття рішення щодо присвоєння (підвищення) або відмову у присвоєнні (підвищенні) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання та надання кандидату рекомендацій щодо продовження навчання.
7. Комісія проводить засідання відповідно до графіка проведення процедури підтвердження кваліфікації, затвердженого суб’єктом підтвердження. Засідання комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини її членів.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним.
8. Для підтвердження кваліфікації кандидат подає секретарю комісії:
1) направлення на підтвердження кваліфікації територіального органу Державної служби зайнятості за встановленою формою (додаток 1);
Для підтвердження кваліфікації кандидат має право за власною ініціативою подати секретарю комісії також інші документи, що підтверджують професійну компетентність кандидата.
Копії документів іноземною мовою повинні бути перекладені українською мовою та легалізовані в установленому порядку.
9. Секретар комісії робить копії з оригіналів документів у присутності кандидата, який їх подав. Оригінали таких документів повертаються кандидату.
11. Суб’єкт підтвердження укладає з кандидатом або роботодавцем, який направляє кандидата на підтвердження кваліфікації, договір про підтвердження кваліфікації.
12. Підтвердження кваліфікації здійснюється відповідно до графіка, затвердженого суб’єктом підтвердження.
13. Комісія проводить експертизу наданих документів, що підтверджують професійну компетентність кандидата, з метою визначення їх достовірності та відповідності вимогам кваліфікаційної характеристики професії за відповідним кваліфікаційним рівнем, професійного стандарту.
14. За результатами аналізу поданих документів та інших підтверджень професійної компетентності кандидата комісія складає план проведення кваліфікаційної атестації із визначенням методів і обсягу проведення кваліфікаційних пробних робіт, іспитів.
15. Комісія зобов’язана ознайомити кандидата із планом проведення кваліфікаційної атестації. Кандидату повідомляються порядок і умови виконання кваліфікаційної пробної роботи, місце проведення, строк виконання завдання.
16. Форми, методи проведення кваліфікаційної атестації, критерії оцінювання обираються комісією за результатами оцінки підтверджень професійної компетентності кандидата та відповідно до переліку засобів оцінювання за відповідною професією, затвердженого суб’єктом підтвердження.
................Перейти до повного тексту