- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 липня 2014 р.
за № 796/25573
Про затвердження Порядку контролю за дотриманням Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями законодавства у процесі ліцензування діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках
1. Затвердити Порядок контролю за дотриманням Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями законодавства у процесі ліцензування діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, що додається.
2. Управлінню ліцензійного контролю (Старцева С.М.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
В.о. Голови Комісії |
Ю. Хіврич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері
комунальних послуг
20.06.2014 № 770
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 липня 2014 р.
за № 796/25573
ПОРЯДОК
контролю за дотриманням Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями законодавства у процесі ліцензування діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках
I. Загальні положення
2. Контроль за дотриманням Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (далі - органи ліцензування) законодавства у процесі ліцензування діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія).
3. Комісія здійснює контроль за дотриманням органами ліцензування законодавства у процесі ліцензування діяльності з виробництва теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії), транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення.
II. Організація проведення перевірок
1. Перевірка органів ліцензування проводиться згідно з річним планом перевірок, який затверджується наказом Комісії, або позапланово.
2. Планова перевірка одного й того самого органу ліцензування проводиться не частіше одного разу на рік.
Позапланові перевірки здійснюються лише на підставі надходження до Комісії в письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення вимог законодавства у сфері ліцензування або з метою перевірки виконання органом ліцензування розпоряджень про усунення порушень вимог законодавства у сфері ліцензування.
3. Для проведення перевірок готуються необхідні розпорядчі документи: наказ про проведення перевірки, посвідчення на проведення перевірки (додаток 1), наказ про відрядження посадових осіб (за необхідності).
4. Відповідно до наказу Голови Комісії створюється комісія з перевірки у складі не менше трьох осіб, які вказуються в посвідченні на проведення перевірки, та визначається голова комісії з їх числа.
5. Посвідчення реєструються в журналі обліку посвідчень (додаток 2), сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою Комісії.
6. Комісія повідомляє орган ліцензування про проведення планової перевірки за десять робочих днів до початку перевірки в письмовій формі або телефонограмою, зареєстрованою у встановленому законодавством порядку.
7. Строк проведення перевірки не може перевищувати п’ятнадцяти робочих днів.
8. На початку перевірки голова комісії з перевірки пред'являє керівнику органу ліцензування (його заступнику) або посадовій особі, яка виконує його обов'язки (далі - уповноважена особа), посвідчення на проведення перевірки та службові посвідчення, що засвідчують особи голови та членів комісії з перевірки.
III. Порядок роботи комісії з перевірки
1. Під час проведення перевірки щодо дотримання органом ліцензування вимог законодавства у процесі ліцензування комісія з перевірки ознайомлюється з:
1) журналами обліку заяв та виданих ліцензій (наявність у них необхідних відомостей, передбачених законодавством; відповідність зазначених у них відомостей тим, що містяться у документах, з яких формуються ліцензійні справи, рішеннях органу ліцензування тощо);
2) ліцензійним реєстром (наявність у ньому відомостей щодо кожної виданої ліцензії, переоформлення ліцензії, видачі дубліката ліцензії, видачі копій ліцензії; відповідність зазначених у ньому відомостей тим, що містяться в ліцензійних справах, рішеннях органу ліцензування, журналі обліку заяв та виданих ліцензій тощо; дотримання порядку його формування, ведення і користування відомостями та подання цих відомостей до Єдиного ліцензійного реєстру);
3) заходами щодо усунення порушень вимог законодавства у процесі ліцензування, ужитими за результатами попередніх перевірок;
4) протоколами засідань ліцензійної комісії органу ліцензування щодо відповідності прийнятих органом ліцензування рішень вимогам законодавства (за наявності);
5) рішеннями органу ліцензування щодо видачі ліцензії, залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду, відмови у видачі ліцензії, анулювання ліцензії стосовно:
дотримання строків їх прийняття;
їх відповідності вимогам законодавства;
наявності підстав для їх прийняття (відомостей, актів тощо);
6) ліцензіями, які оформлені та підготовлені до видачі, щодо дотримання порядку заповнення бланків ліцензій єдиного зразка;
7) документами, з яких формуються ліцензійні справи (комплектність ліцензійних справ; дотримання вимог законодавства при їх оформленні);
8) документами, що підтверджують унесення плати за видачу, переоформлення ліцензій, видачу дублікатів, копій ліцензій;
9) актами перевірок ліцензіатів, розпорядчими документами про створення комісій з проведення перевірок ліцензіатів, розпорядженнями про усунення порушень ліцензійних умов, повідомленнями контролюючих органів та органів місцевого самоврядування про виявлення порушень ліцензійних умов щодо виконання вимог законодавства при здійсненні контролю за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов;
10) результатами розгляду звернень суб’єктів господарювання та громадян стосовно порушень ліцензіатами вимог законодавства у сфері ліцензування певних видів господарської діяльності.
................Перейти до повного тексту