1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
22.04.2014 № 195 ( z0515-14 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 травня 2014 р.
за № 518/25295
ІНСТРУКЦІЯ
з оброблення телеграм категорій "Президент України" та "вища урядова"
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає процедуру приймання та оброблення телеграм категорій "Президент України" та "вища урядова" операторами, провайдерами телекомунікацій (далі - оператор), які згідно із законодавством надають послуги телеграфного зв’язку в телекомунікаційних мережах загального користування.
1.2. У цій Інструкції терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про телекомунікації" та Правилах надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 року № 295 (далі - Правила).
1.3. Скорочення, які використовуються при обробленні телеграм категорій "Президент України" та "вища урядова":
ПУ - телеграма категорії "Президент України";
ВУР - телеграма категорії "вища урядова";
ф. ТГ - форма телеграфна;
D - комбінація "пропуск";
СКП - станція комутації повідомлень;
ЦКП - центр комутації повідомлень;
ЕТК КП - електронний телеграфний концентратор комутації повідомлень;
АТВС - система експлуатації автоматизованого транзиту з відривом і транспортуванням стрічки.
ІІ. Приймання телеграм
2.1. Телеграми категорій "Президент України" та "вища урядова" приймаються і тарифікуються згідно з Правилами.
2.2. Телеграми категорій "Президент України" та "вища урядова" приймаються за списком телеграм, що приймаються у рахунок авансу за формою ТГ-33 згідно з додатком 1 до цієї Інструкції, які складаються відправниками у двох примірниках.
2.3. Прийняті телеграми категорій "Президент України" та "вища урядова" працівник телеграфного зв’язку, який приймає, оброблює і передає телеграму (далі - працівник оператора), здає керівнику підрозділу, на якого покладено функції оброблення телеграм і який повинен забезпечити негайне передавання зазначених телеграм за призначенням, що він засвідчує підписом:
в обласних підрозділах оператора і підрозділах оператора мм. Києва, Сімферополя, Севастополя телеграми категорій "Президент України" та "вища урядова" здають працівникові з контролю за обробленням криптограм або начальнику дільниці (зміни, відділення), бригадиру;
в інших містах і районних центрах такі телеграми здають бригадиру, а за його відсутності - черговому працівнику оператора;
у міських і сільських поштових відділеннях своєчасне передавання за призначенням телеграм категорій "Президент України" та "вища урядова" забезпечує працівник оператора, який прийняв їх від відправника.
ІІІ. Передавання та приймання телеграм каналами зв’язку
3.1. Телеграми категорій "Президент України" та "вища урядова" передаються негайно, якщо немає телеграм "поза категорією" і "позачергова".
3.2. Під час передавання телеграм каналами зв’язку, підключеними до ЦКП і ЕТК КП, працівник оператора зобов’язаний після передавання тексту телеграми до знаків кінця повідомлення (НННН DD) додати дані про її передавання.
Наприклад:
НАШ СВ 025 ПЕРЕДАЛА ................................. НННН DD,
(прізвище і час передавання)
де
С - індекс терміновості;
В - індекс категорії оброблення телеграм категорії "Президент України" або "вища урядова";
025 - порядковий номер вихідної телеграми на робочому місці передавання;
НННН DD - знаки кінця повідомлення.
3.3. Контрольні або рулонні стрічки телеграм, виведені копії переданих телеграм (у разі передавання телеграм з телеграфного концентратора) після передавання їх каналами зв’язку наклеюються на зворотному боці бланка оригіналу телеграми і засвідчуються підписом працівника оператора, який передав телеграму. Якщо носієм інформації є перфострічка, після передавання телеграми її необхідно підклеїти до бланка телеграми і здати для контролю за обробленням таких телеграм (технологія залежить від місцевих умов).
3.4. Приймання телеграми ЦКП підтверджується службовим повідомленням, що надсилається ЦКП, ЕТК КП автоматично до кінцевого пункту, який передав телеграму.
Наприклад:
ЗЦЗЦ СВ 128 ПРИЙНЯТА 1142 НННН.
Стрічку з підтвердженнями приймання і передавання необхідно наклеїти на зворотному боці бланка оригіналу телеграми.
3.5. Надходження від ЦКП телеграм категорій "Президент України" та "вища урядова" супроводжується акустичним сигналом "виклик" і службовим повідомленням, яке видається автоматично:
ЗЦЗЦ ПЕРЕДАЄТЬСЯ КАТЕГОРІЙНА ЗАБЕЗПЕЧТЕ ПРИЙОМ НННН.
3.6. Працівник оператора, переконавшись у належній якості прийнятої телеграми, підтверджує її приймання службовою телеграмою, адресованою до експлуатаційної служби ЦКП, ЕТК КП свого вузла.
Наприклад:
ЗЦЗЦ056С131900
ВАШ СВ 128 131025/01 ПРИЙНЯЛА КОТКО 1305 НННН,
де
056 - порядковий номер вихідної службової телеграми з кінцевого пункту, який отримав категорійну телеграму;
С - категорія терміновості службової телеграми;
131900 - номер робочого місця контролю оброблення категорійних телеграм у ЦКП;
СВ 128 - індекс категорії оброблення та порядковий номер телеграми, за яким вона отримана в кінцевому пункті;
131025/01 - касовий номер отриманої телеграми;
1305 - час отримання телеграми в кінцевому пункті.
3.7. У разі передавання телеграм каналами зв’язку за допомогою АТВС суміжний вузол необхідно попередити про наявність телеграм категорій "Президент України" або "вища урядова" для забезпечення їх приймання.
Попередження про наявність телеграми для передавання передається словами:
УВАГА УВАГА УВАГА
ЗАБЕЗПЕЧТЕ ПРИЙМАННЯ ПУ (АБО ВУР).
Працівник оператора суміжного підрозділу повинен негайно підтвердити готовність прийняти телеграму:
ПРИЙМАННЯ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ____________.
(прізвище)
3.8. Працівник оператора в пункті передавання телеграми після закінчення передавання телеграми категорій "Президент України" або "вища урядова" повідомляє: "ПУ (або ВУР).........(зазначає номер телеграми) ПЕРЕДАЛА............(зазначає своє прізвище, годину та хвилини закінчення передавання)".
Наприклад:
ВУР 346 ПЕРЕДАЛА ІВАНЕНКО 1255.
Часом приймання телеграми каналами зв’язку за допомогою АТВС вважається час одержання від передавального пункту підтвердження правильності її передавання. Цей час вважається також часом передавання телеграми.
3.9. Приймання кожної телеграми повинно бути обов’язково підтверджене приймальним пунктом із зазначенням номера телеграми, прізвища працівника оператора, який прийняв телеграму, та часу приймання.
Працівник оператора, прийнявши телеграму, підтверджує її приймання тільки після ретельної перевірки тексту, правильності зазначення кількості слів.
Наприклад:
ВУР 3201 ПРИЙНЯЛА ПЕТРЕНКО 1730.
3.10. Працівник оператора в пункті передавання телеграми наклеює стрічку з підтвердженням на зворотному боці бланка переданої телеграми.
3.11. Усі прийняті та передані каналами зв’язку телеграми з усіма стрічками (контрольними, перфораторними, рулонними), що їх стосуються, після оброблення здають працівникові, призначеному для проведення контролю за проходженням таких телеграм, про що він засвідчує підписом в апаратному журналі.
3.12. На СКП на робочих місцях контролю оброблення телеграм необхідно відстежувати вхідні та вихідні журнальні записи проходження телеграм через СКП (звідки і коли телеграма надійшла до СКП і куди і коли передана).
На робочі місця контролю оброблення телеграм надходять підтвердження від кінцевого пункту про приймання категорійних телеграм.
3.13. У разі відсутності в пункті призначення телеграфного зв’язку допускається передавання телеграм категорій "Президент України" та "вища урядова" по телефону. Для забезпечення правильності передавання кожну прийняту по телефону телеграму обов’язково передають з повною зворотною перевіркою.
Прізвища працівників, які передали і прийняли телеграму, записують на бланку телеграми.
Після передавання по телефону оригінал телеграми в запечатаному конверті із записом у реєстрі з першою поштою рекомендованим порядком досилається у відповідне поштове відділення, видається в першу доставку та вручається адресату під розписку.
IV. Доставка телеграм
4.1. Телеграми категорій "Президент України" та "вища урядова" надсилаються на доставку негайно. Кожну телеграму наклеюють на бланк вхідної урядової телеграми (додаток 2) до цієї Інструкції за формою ТГ-17а. На кожну телеграму виписують розписку. Телеграму вкладають у конверт, на якому зазначають "Президент України" або "вища урядова" та номер телеграми, вкладеної у конверт.

................
Перейти до повного тексту