1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.02.2013 N 146
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 березня 2013 р.
за N 450/22982
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 332 від 27.10.2021 )
Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 06 лютого 2001 року N 36
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1232 "Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві" НАКАЗУЮ:
1. Внести до наказу Міністра оборони України від 06 лютого 2001 року N 36 "Про затвердження Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2001 року за N 169/5360 (із змінами), таку зміну:
у преамбулі наказу слова та цифри "Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 N 1112 (із змінами)" замінити словами та цифрами "Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1232".
2. Затвердити Зміни до Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 06 лютого 2001 року N 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2001 року за N 169/5360 (із змінами), що додаються.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України П.В.Лебедєв ПОГОДЖЕНО: Міністр охорони здоров'я України Р.В.Богатирьова Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України О.І.Хохотва Голова Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України Д.Т.Мірошниченко Заступник Міністра надзвичайних ситуацій України - керівник апарату В.Сиротін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
27.02.2013 N 146
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 березня 2013 р.
за N 450/22982
ЗМІНИ
до Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України
( z0169-01 )
1. У главі 1:
1.1. Пункт 1.3 викласти в такій редакції:
"1.3. Дія Інструкції не поширюється на осіб, які відповідно до законодавства про працю працюють за трудовими договорами (контрактами) у військових частинах. Розслідування та облік нещасних випадків, що сталися з цими особами, а також групових нещасних випадків, унаслідок яких одночасно отримали травми або загинули військовослужбовці та особи, які працюють за трудовими договорами, проводяться згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1232. У цьому випадку для військовослужбовців додатково складається акт про нещасний випадок (далі - акт) (додаток 1).".
1.2. Пункт 1.5 викласти в такій редакції:
"1.5. Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на військовослужбовця небезпечного фактора чи середовища, що сталися під час виконання ним обов'язків військової служби, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров'ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень (заподіяних іншою особою), гострого професійного захворювання і гострого професійного* та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, комахами, іншими представниками флори і фауни (далі - нещасні випадки), які призвели до звільнення від виконання обов'язків військової служби військовослужбовця на один день і більше, а також випадки смерті військовослужбовців під час виконання ними обов'язків військової служби.".
2. У главі 2:
2.1. Абзац другий пункту 2.2 викласти в такій редакції:
"терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити у разі потреби доставку до закладу охорони здоров'я;".
2.2. У пункті 2.3:
в абзаці другому слова "отримання військовослужбовцем травми" замінити словами "нещасного випадку з військовослужбовцем протягом однієї години передати повідомлення з використанням засобів зв'язку та протягом доби на паперовому носії (додаток 7)";
абзац третій після слова "частині" доповнити словами "протягом доби";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"забезпечити належні умови для роботи комісії (забезпечити приміщенням, засобами зв'язку, оргтехнікою, автотранспортом, канцелярським приладдям), а також залучених до роботи експертів, інших спеціалістів та сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об'єктивного проведення розслідування нещасного випадку.".
2.3. Пункт 2.4 викласти в такій редакції:
"2.4. Нещасні випадки, що підлягають спеціальному розслідуванню, розслідуються відповідно до вимог глави 3 цієї Інструкції.".
2.4. У пункті 2.5:
в абзаці першому слово "діб" замінити словами "робочих днів";
в абзаці другому після слова "одержати" доповнити словом "письмові".
2.5. У пункті 2.9 абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Матеріали розслідування подій, пов'язаних зі значними матеріальними збитками, зберігаються постійно".
2.6. Пункт 2.11 викласти в такій редакції:
"2.11. Військовий лікувальний заклад повинен передати протягом доби з використанням засобів зв'язку та на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого від нещасного випадку та гострого професійного захворювання (отруєння) з посиланням на нещасний випадок (додаток 4):
командиру військової частини, де проходить службу потерпілий;
начальнику територіального органу державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України за місцем настання нещасного випадку;
відповідним закладам санітарно-епідеміологічного нагляду Збройних Сил України у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння).
Заклад охорони здоров'я обов'язково проводить у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров'я, необхідні дослідження і складає протокол про наявність в організмі потерпілого алкоголю (наркотичних засобів чи отруйних речовин) та визначає ступінь його сп'яніння. Відповідний висновок чи витяг з протоколу, а також висновок про ступінь тяжкості травми (із зазначенням коду діагнозу згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я (МКХ-10)) подаються на запит командира військової частини до утворення комісії з проведення розслідування нещасного випадку або голові комісії після її утворення протягом однієї доби з моменту одержання запиту.".
3. У главі 3:
У пункті 3.1 абзац другий доповнити словами "під час виконання обов'язків військової служби;".
У пункті 3.2 абзац перший після слова "подати" доповнити словами "протягом трьох годин";
абзац другий доповнити реченням такого змісту: "Матеріали спеціального розслідування нещасних випадків, події яких пов'язані зі значними матеріальними збитками, зберігаються постійно.".
4. У главі 5:
4.1. В абзаці третьому пункту 5.1 слово "біологічно" виключити.
4.2. У пункті 5.2:
в абзаці першому слово "три" замінити словом "дві";
в абзаці третьому слово "біологічно" виключити;
абзац дев'ятий виключити.
У зв'язку з цим абзац десятий вважати відповідно абзацом дев'ятим.
4.3. У пункті 5.5:
в абзаці першому слова "першої чи другої категорії" виключити;
абзац п'ятий виключити.
4.4. У пункті 5.6:
абзац четвертий виключити.
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - сьомий вважати відповідно абзацами четвертим - шостим;
в абзаці четвертому слова "першої, другої, третьої категорії" виключити.
4.5. В абзаці першому пункту 5.10 слова "(у разі аварії першої чи другої категорії)" виключити.
5. Главу 6 доповнити новим пунктом такого змісту:
"6.3. Військові частини ведуть облік усіх нещасних випадків".
6. Додаток 1 до Інструкції доповнити примітками такого змісту:
"Примітки: 1. Підпункт 6.1 пункту 6 зазначається відповідно до глави 1 класифікатора, зазначеного у цьому додатку.
2. Пункт 7 зазначається відповідно до глави 2 класифікатора, зазначеного в цьому додатку.
КЛАСИФІКАТОР
1. Вид події, що призвела до нещасного випадку
01 - пригоди (події) на транспорті;
01.1 - дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування,
у тому числі:
01.1.1 - наїзд транспортних засобів на потерпілого;
01.2 - дорожньо-транспортна пригода на території підприємства, у тому числі:
01.2.1 - наїзд транспортних засобів на потерпілого;
01.3 - авіаційна подія;
01.4 - морська та річкова подія;
01.5 - транспортна подія на залізничному транспорті;
02 - падіння потерпілого,
у тому числі:
02.1 - під час пересування;
02.2 - з висоти;
02.3 - в колодязь, ємність, яму тощо;
03 - падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо,
у тому числі:
03.1 - обрушення, обвалення будівель, споруд та їх елементів;
03.2 - обвалення та обрушення породи, ґрунту тощо;
03.3 - падіння, зсув, перекидання технологічних транспортних засобів;
03.4 - падіння устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів;
04 - дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються,
у тому числі:
04.1 - дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів;
04.2 - дія предметів, що розлітаються в результаті вибуху або руйнування приладів, посудин, які перебувають під тиском, у вакуумі;
05 - ураження електричним струмом,
у тому числі:
05.1 - у разі доторкання до ліній електропередачі та обірваних проводів;
05.2 - у разі наближення на недопустиму відстань до струмоведучих частин, що перебувають під напругою;
05.3 - у разі дії блискавки;
06 - дія температур;
06.1 - дія підвищених температур (крім пожежі);
06.2 - дія низьких температур (обмороження);
07 - дія шкідливих і токсичних речовин;
08 - дія іонізуючого випромінювання;
09 - показники важкості праці;
10 - показники напруженості праці;
11 - ушкодження внаслідок контакту з тваринами, комахами, іншими представниками фауни, а також флори;
12 - утоплення;
13 - асфіксія;

................
Перейти до повного тексту