- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 березня 2013 р.
за № 396/22928
Про затвердження Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації в Державному агентстві резерву України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
№ 1088 від 11.09.2014 )
1. Затвердити Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації в Державному агентстві резерву України, що додається.
2. Відділу доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян управління комунікацій з громадськістю (Іоанно І.О.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державного агентства резерву України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр економічного розвитку і торгівлі України |
І.М. Прасолов |
ПОГОДЖЕНО: В.о. Голови Державного агентства резерву України |
М.П. Косіченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
18.02.2013 № 139
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 березня 2013 р.
за № 396/22928
ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації в Державному агентстві резерву України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок доступу до публічної інформації в Державному агентстві резерву України (далі - Держрезерв).
1.4. Дія цього Положення не поширюється на відносини щодо одержання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян.
1.5. Спрямовує та координує роботу самостійних структурних підрозділів щодо надання доступу до публічної інформації перший заступник Голови Держрезерву.
1.6. Дотримання встановленого порядку надання публічної інформації (облік, систематизація та контроль щодо задоволення запиту) організовує і забезпечує департамент забезпечення діяльності Держрезерву.
1.7. Керівники самостійних структурних підрозділів Держрезерву, які володіють запитуваною інформацією та визначені резолюцією керівництва Держрезерву до запиту на інформацію, організовують і забезпечують виконання та надання публічної інформації на запит.
II. Забезпечення доступу до публічної інформації в Держрезерві
2.1. Доступ до публічної інформації в Держрезерві забезпечується відповідно до частини першої
статті 5 Закону.
2.2. Публічна інформація може надаватися в усній формі та у вигляді документованої інформації, у тому числі у вигляді електронного документа.
Публічна інформація також може надаватися в усній формі запитувачам інформації під час особистого прийому керівництвом Держрезерву згідно з графіками, затвердженими відповідним наказом Держрезерву.
2.3. Обмеження доступу до публічної інформації здійснюється відповідно до частини другої
статті 6 Закону.
III. Оприлюднення публічної інформації Держрезервом
3.2. Структурний підрозділ Держрезерву, відповідальний за налагодження взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю, забезпечує оприлюднення на веб-сайті Держрезерву публічної інформації, підготовленої самостійними структурними підрозділами Держрезерву, з урахуванням вимог
Закону.
3.3. Розміщенню на офіційному веб-сайті Держрезерву, зокрема, підлягають:
інформація про діяльність Держрезерву:
місцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку, адреси офіційного веб-сайта та електронної пошти;
прізвища, імена та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти Голови Держрезерву та його заступників, а також керівників самостійних структурних підрозділів Держрезерву;
розклад роботи та графік прийому громадян;
вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;
правила внутрішнього трудового розпорядку Держрезерву;
інформація про нормативно-правові засади діяльності Держрезерву;
перелік і службові номери засобів зв’язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держрезерву, та їх керівників;
проекти рішень, що підлягають обговоренню;
інформація про порядок складання та подання запиту на інформацію;
інформація про систему обліку, види інформації, що знаходяться у володінні Держрезерву;
звіти, у тому числі щодо результатів розгляду запитів на інформацію;
( Пункт 3.3 розділу ІІІ доповнено новим абзацом чотирнадцятим згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі
№ 1088 від 11.09.2014 )
інші відомості про діяльність Держрезерву, які належать до публічної інформації.
3.4. Розміщення публічної інформації на інформаційному стенді в приміщенні Держрезерву забезпечують керівники структурних підрозділів Держрезерву за напрямами діяльності відповідно до компетенції.
3.5. У приміщенні Держрезерву на інформаційному стенді розміщуються:
інформація про розклад роботи Держрезерву;
умови і порядок одержання інформації про діяльність Держрезерву;
інші відомості, необхідні для оперативного інформування запитувачів інформації про діяльність Держрезерву.
IV. Порядок звернення за публічною інформацією до Держрезерву
4.1. Запитувач інформації має право доступу в понеділок - четвер з 9:00 по 12:45 та з 13:30 по 18:00, у п’ятницю з 09:00 по 12:45 та з 13:30 по 16:45 до спеціального місця в приміщенні Держрезерву для роботи запитувачів публічної інформації з документами, що містять публічну інформацію, їх копіями, обладнаного відповідною оргтехнікою та забезпеченого необхідною кількістю канцелярського приладдя та бланків запитів на інформацію.
4.2. Запитувач інформації має право звернутися до Держрезерву із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
4.3. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.
4.4. Запитувач інформації може подати запит в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, телефаксом, телефоном, електронною поштою).
4.5. З метою спрощення процедури оформлення письмового запиту на інформацію запитувач може подавати запит шляхом заповнення відповідної форми запиту на інформацію (додаток), яку можна отримати в приміщенні Держрезерву та на офіційному веб-сайті Держрезерву в розділі "Доступ до публічної інформації".
4.6. Запитувач інформації може звернутися до Держрезерву із запитом на інформацію під час особистого прийому посадовими особами Держрезерву, телефоном та телефаксом, а також на електронну адресу Держрезерву.
4.7. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) запитувач інформації не може подати письмовий запит на інформацію, його повинен оформити працівник департаменту забезпечення діяльності Держрезерву, обов’язково зазначивши в запиті свою посаду, прізвище, ім’я, по батькові, контактний телефон, та надати копію запиту запитувачу інформації, який його подав.
4.8. У разі коли запитувач інформації звернувся до Держрезерву із запитом на інформацію під час особистого прийому посадовими особами Держрезерву або телефоном в усній формі, його повинен письмово оформити працівник департаменту забезпечення діяльності Держрезерву шляхом заповнення відповідної форми запиту на інформацію, обов’язково зазначивши в запиті свою посаду та прізвище, ім’я, по батькові.
V. Порядок реєстрації та опрацювання запитів на інформацію
5.1. Запити на інформацію, що надходять на адресу Держрезерву, приймаються, попередньо опрацьовуються і реєструються відповідно до Інструкції з діловодства в Державному агентстві резерву України, затвердженої наказом Держрезерву від 24 жовтня 2011 року № 190 (далі - Інструкція), з урахуванням вимог цього Положення.
5.2. Запити на інформацію, які надійшли до Держрезерву в письмовому вигляді, реєструються в автоматизованій системі діловодства "ДОК.ПРОФ.СТЕП.2.0." (далі - система) у картотеці "Вхідна" із зазначенням у реєстраційно-контрольній картці "Запит на доступ до публічної інформації".
Реєстрація запитів на інформацію, які надійшли до Держрезерву у вигляді електронного документа, здійснюється після їх роздрукування на паперовому носії в журналі реєстрації документів, що надійшли електронною поштою.
Реєстрація запитів на інформацію, які надійшли до Держрезерву засобами факсимільного зв’язку, здійснюється в системі в картотеці "Вхідна" із зазначенням у реєстраційно-контрольній картці "Запит на публічну інформацію" та із зазначенням виду доставки "Факсом".
Реєстрація запитів на інформацію, які надійшли до Держрезерву в усній формі, здійснюється в окремому журналі із зазначенням того, як запитувач інформації звернувся до Держрезерву із запитом на інформацію: під час особистого прийому посадовими особами Держрезерву чи телефоном.
................Перейти до повного тексту