1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.12.2012 № 1316
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2013 р.
за № 318/22850
Про затвердження Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення
Відповідно до статей 207, 233, 319, 320, 336, 338, 359 та 360 Митного кодексу України, Закону України „Про приєднання України до Міжнародної конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур у зміненій редакції згідно з Додатком I до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур” та підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 446,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що додається.
2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) і Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної митної служби України (Сьомка С.М.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Державній митній службі України (Дороховський О.М.) забезпечити протягом 30-ти днів з дати державної реєстрації цього наказу доопрацювання відповідних програмно-інформаційних комплексів для забезпечення виконання вимог цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та першого заступника Голови Державної митної служби України Дороховського О.М.
Міністр Ю. Колобов
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва




М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
12.12.2012 № 1316
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2013 р.
за № 318/22850
ПОРЯДОК
проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою реалізації положень статей 207, 233, 319, 320, 336, 338, 359 та 360 Митного кодексу України.
1.2. Терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених Митним кодексом України, законами України та іншими нормативно-правовими актами з питань державної митної справи.
1.3. Цей Порядок визначає послідовність дій посадових осіб митних органів при організації, проведенні та оформленні результатів огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
1.4. Огляд та переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення (далі - огляд) здійснюються шляхом:
візуального огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення;
розкриття пакувальних місць, обстеження транспортного засобу комерційного призначення.
1.5. Огляд проводиться з метою:
ідентифікації товарів у цілях митного контролю та митного оформлення;
перевірки дотримання законодавства України з питань державної митної справи;
перевірки наявної інформації про порушення законодавства України з питань державної митної справи;
перевірки дотримання законодавства України з питань захисту прав інтелектуальної власності.
1.6. З метою забезпечення проведення огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення посадові особи митних органів самостійно вживають необхідних заходів, передбачених законодавством України з питань державної митної справи.
1.7. Огляд проводиться виключно посадовими особами митних органів, у посадових інструкціях яких визначені відповідні права та обов’язки.
1.8. Під час проведення огляду можуть використовуватися технічні та спеціальні засоби митного контролю, а також службові собаки.
II. Прийняття рішення про проведення огляду та організація його проведення
1. Прийняття рішення про проведення огляду
1.1. Якщо за результатами застосування системи управління ризиками виникла необхідність огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, посадова особа митного органу, яка виявила таку необхідність, особисто інформує керівника підрозділу митного оформлення або особу, яка виконує його обов’язки, для прийняття рішення про проведення огляду не пізніше 10 хвилин з моменту виявлення необхідності проведення огляду.
При цьому в автоматизованій системі митного оформлення (далі - АСМО) проставляється відмітка про час виявлення необхідності проведення огляду, яка свідчить про інформування керівника підрозділу митного оформлення або особи, яка виконує його обов’язки, з метою прийняття рішення про проведення огляду.
1.2. Рішення про проведення огляду у випадках, визначених частиною третьою статті 338 Митного кодексу України, приймає керівник митного органу або особа, яка виконує його обов’язки, в зоні діяльності якого знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення.
1.3. Рішення про проведення огляду оформляється шляхом:
проставлення в АСМО керівником підрозділу митного оформлення або особою, яка виконує його обов’язки, відмітки щодо проведення огляду (має бути вказано обсяг огляду, а також необхідні для його проведення технічні засоби митного контролю у разі, якщо ці відомості не визначені за результатами застосування системи управління ризиками);
надання посадовій особі митного органу доручення про проведення огляду (далі - доручення) шляхом проставляння відміток в АСМО.
1.4. Огляд проводиться в місцях, оснащених ваговим устаткуванням, розвантажувально-навантажувальною технікою, місцем для вивантаження товарів з транспортного засобу, на спеціально обладнаних майданчиках.
1.5. У разі якщо декларування товарів здійснюється на підставі електронних документів, рішення про проведення огляду оформляється у вигляді електронного повідомлення про проведення огляду, засвідченого електронним цифровим підписом посадової особи митного органу (далі - повідомлення), що направляється електронними каналами зв’язку декларанту.
1.6. Залежно від кількості та характеристики товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають огляду, а також від строків його проведення огляд може бути доручений одній, двом або більше посадовим особам.
1.7. У разі прийняття рішення про проведення огляду за результатами використання мобільних скануючих рентгенівських систем посадовій особі, яка проводить огляд, передаються рентгенівські зображення (за технічної можливості) та коментарі до них.
2. Організація проведення огляду
2.1. Посадова особа, якій доручено проводити огляд, інформує власника товарів, або уповноважену ним особу, або водія транспортного засобу про проведення операцій з товарами, транспортними засобами комерційного призначення не пізніше 10 хвилин з моменту отримання доручення.
У разі проведення огляду відповідно до положень частини п’ятої статті 338 Митного кодексу України огляд може проводитися посадовими особами митних органів в інших місцях митної території України.
2.2. У разі потреби для участі в здійсненні окремих (спеціальних) дій при проведенні огляду можуть залучатися спеціалісти та експерти.
2.3. При проведенні митного контролю товарів, що підлягають іншим державним видам контролю, у разі проведення огляду митні органи взаємодіють з контрольними органами, уповноваженими на здійснення таких видів контролю, координують роботу з їх одночасного проведення.
У разі проведення огляду товарів, які відповідно до законодавства України підлягають попередньому документальному контролю, посадові особи контролюючих органів до його проведення не залучаються.
2.4. Інформування посадових осіб інших підрозділів митного органу, які за результатами застосування системи управління ризиками повинні бути присутніми при проведенні огляду, а також спеціалістів та експертів, представників інших державних органів, до компетенції яких належить забезпечення дотримання законодавства України, здійснюється посадовою особою, яка виявила необхідність проведення огляду.
III. Проведення огляду
1. Порядок проведення огляду
1.1. Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться у присутності особи, яка переміщує ці товари, транспортні засоби через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем, а у разі її відсутності - за умови залучення не менше ніж двох понятих. Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду (переогляду). Працівники митних органів не можуть бути понятими.
1.2. За результатами огляду складається Акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (далі – Акт огляду), форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 636 „Про затвердження форми Акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 червня 2012 року за № 1004/21316.
1.3. Посадові особи митних органів здійснюють огляд не пізніше закінчення робочого дня (зміни).
Якщо посадовою особою проведення огляду не завершене у зв’язку із закінченням її робочого часу, то посадова особа, яка проводить огляд, доповідає про це керівнику підрозділу митного оформлення (особі, яка виконує його обов’язки). Керівник підрозділу митного оформлення (особа, яка виконує його обов’язки) визначає іншу посадову особу, яка протягом робочого часу митного органу завершить огляд, про що проставляється відмітка в АСМО.

................
Перейти до повного тексту