1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.10.2013 № 431
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 жовтня 2013 р.
за № 1817/24349
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 302 від 19.08.2016 )
Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України)
Відповідно до статті 6 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України), що додається.
2. Департаменту екологічної безпеки та дозвільної системи (Гірман Ю.В.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сушка О.В.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр О.А. Проскуряков
ПОГОДЖЕНО:

Голова
Антимонопольного комітету України

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва



В.П. Цушко



М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
21.10.2013 № 431
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 жовтня 2013 р.
за № 1817/24349
ПОРЯДОК
контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України) ( z1816-13 )
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", постанов Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", від 26 жовтня 2011 року № 1100 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України) та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)".
1.2. Контроль за додержанням суб'єктами господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України) (далі - Ліцензійні умови) здійснює Мінприроди України (далі - орган ліцензування) у межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
1.3. Цей Порядок поширюється на всіх суб'єктів господарювання, які отримали у встановленому порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин.
1.4. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
акт - оформлений у встановленому порядку документ, який складається посадовими особами органу ліцензування за результатами перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов (акт перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов; акт про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов; акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов; акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування; акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов);
відмова ліцензіата в проведенні перевірки - недопущення посадових осіб органу ліцензування на територію та/або до будівель, споруд, приміщень ліцензіата, які використовуються для провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, відсутність під час планової перевірки ліцензіата чи уповноваженої ним особи, а також непризначення ліцензіатом уповноваженої ним особи, яка має право представляти ліцензіата під час проведення перевірки у разі відсутності керівника ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіата - фізичної особи - підприємця, відмова в наданні документів, інформації щодо предмета перевірки на вимогу посадових осіб органу ліцензування;
комісія з перевірки ліцензіата - створена згідно з наказом органу ліцензування комісія, до складу якої входять посадові особи органу ліцензування;
ліцензіат - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин;
недостовірність відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії, - виявлення на дату видачі ліцензії факту провадження господарської діяльності, на яку видана ліцензія, філією, іншим відокремленим підрозділом юридичної особи або факту провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, фізичною особою - підприємцем за місцем провадження господарської діяльності, яке не зазначене у заяві про видачу ліцензії, а також інших розбіжностей між відомостями, викладеними в поданих для одержання ліцензії документах, і наявною матеріально-технічною базою, які встановлені при перевірці суб'єкта господарювання;
неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов - відсутність матеріально-технічної бази (приміщень, обладнання) для провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, що зазначені в документах, які додані до заяви про видачу ліцензії; відсутність фахівців, які пройшли спеціальне навчання та відповідають кваліфікаційним вимогам;
неподання повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії, - виявлення факту неподання у визначений законом строк до органу ліцензування разом з відповідними документами повідомлення в письмовій формі про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії;
орган ліцензування - орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України для ліцензування господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин;
передача ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності - встановлення факту передачі ліцензії іншому суб'єкту господарювання: фізичній особі - підприємцю або юридичній особі для провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин;
повторне порушення Ліцензійних умов - вчинення ліцензіатом протягом строку дії ліцензії повторного порушення Ліцензійних умов після застосування санкцій за аналогічне порушення;
розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов - рішення органу ліцензування про необхідність усунення ліцензіатом у встановлені строки порушень Ліцензійних умов;
суб'єкт господарювання - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка провадить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа - підприємець.
Інші терміни вживаються у значеннях, визначених Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
ІІ. Організація проведення перевірок
2.1. Планові перевірки додержання ліцензіатами Ліцензійних умов проводяться органом ліцензування відповідно до квартальних планів перевірок, які затверджуються органом ліцензування до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
Упродовж десяти робочих днів після затвердження плану перевірок орган ліцензування надає копію плану-графіка та наказ про його затвердження до спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування.
Заходи з проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на провадження діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, здійснюються відповідно до вимог Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України) та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1100.
2.2. Плани проведення перевірок щокварталу оприлюднюються органом ліцензування шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті органу ліцензування.
2.3. Орган ліцензування здійснює планові перевірки додержання ліцензіатами Ліцензійних умов за умови письмового повідомлення про проведення перевірки (додаток 1) ліцензіата про проведення планової перевірки не пізніше ніж за десять днів до дня здійснення цієї перевірки.
2.4. Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою за рахунок коштів органу ліцензування або вручається особисто керівнику ліцензіата (юридичної особи) чи уповноваженій ним особі або ліцензіату - фізичній особі - підприємцю під підпис.
2.5. Строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів.
Продовження строку здійснення планової перевірки не допускається.
2.6. Позапланові перевірки здійснюються органом ліцензування на підставах, визначених Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Під час проведення позапланових перевірок з'ясовуються лише ті питання, які стали підставою для здійснення цих перевірок, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні на проведення позапланової перевірки.
2.7. Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.
Продовження строку здійснення позапланової перевірки не допускається.
Про проведення позапланової перевірки ліцензіат заздалегідь не попереджається.
2.8. Для здійснення планової або позапланової перевірки орган ліцензування видає наказ, який має містити найменування (прізвище, ім'я, по батькові) суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. На підставі наказу оформляється посвідчення на проведення перевірки (додаток 2), яке підписується керівником або заступником керівника органу ліцензування (із зазначенням прізвища, імені та по батькові) і засвідчується печаткою.
Посвідчення на проведення перевірки є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки.
2.9. Посвідчення на проведення перевірки реєструється в журналі обліку посвідчень на проведення перевірки (додаток 3), сторінки якого повинні бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
ІІІ. Права та обов'язки комісії з перевірки ліцензіата
3.1. Посадові особи органу ліцензування мають право:
вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства;
вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню перевірки (перешкоджання у доступі на територію, у виробничі та інші приміщення ліцензіатів для їх обстеження, з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою);
відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного контролю, відповідно до закону.
3.2. Посадові особи органу ліцензування зобов'язані:
повно, об'єктивно та неупереджено здійснювати державний контроль у межах повноважень, передбачених законом;
дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із ліцензіатами;
не втручатися і не перешкоджати здійсненню господарської діяльності під час проведення перевірки, якщо це не загрожує життю та здоров'ю людей, не спричиняє небезпеки виникнення техногенних ситуацій і пожеж;
забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці суб'єкта господарювання, що стає доступною посадовим особам під час здійснення перевірки;
ознайомити керівника суб'єкта господарювання (його заступника) - юридичної особи або уповноважену ним особу або ліцензіата - фізичну особу - підприємця з результатами перевірки в строки, передбачені законом;
надавати суб'єкту господарювання консультаційну допомогу щодо здійснення державного контролю.
ІV. Права та обов'язки ліцензіата
4.1. Ліцензіат має право:
вимагати від посадових осіб органу ліцензування додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у посадових осіб органу ліцензування службового посвідчення і одержувати копії посвідчення на проведення планової або позапланової перевірки;
не допускати посадових осіб органу ліцензування до здійснення перевірки, якщо:
не одержано письмове повідомлення про здійснення перевірки;
перевірка здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного контролю, передбачених законом;
посадова особа органу державного контролю не надала копії документів, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", або якщо надані документи не відповідають вимогам зазначеного Закону та цього Порядку;
бути присутнім під час здійснення перевірки;
вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею суб'єкта господарювання;
одержувати та знайомитися з актом перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України) (додаток 4) (далі - акт перевірки);
надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки;
оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії органу ліцензування та його посадових осіб.
4.2. Ліцензіат або уповноважена ним особа під час перевірки зобов'язаний(а):
допускати посадових осіб, які ввійшли до складу комісії з перевірки ліцензіата, до здійснення перевірки за умови дотримання порядку її здійснення, передбаченого законом;
виконувати вимоги органу ліцензування щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
надавати документи, зразки продукції, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного контролю, відповідно до закону;
одержувати примірник акта перевірки органу ліцензування за результатами проведеної перевірки.
V. Порядок проведення перевірки
5.1. Перед початком перевірки голова комісії з перевірки ліцензіата повинен пред'явити керівнику або уповноваженій особі ліцензіата посвідчення та документи, які засвідчують особи голови та членів комісії з перевірки ліцензіата. При цьому ліцензіату надається копія посвідчення на проведення перевірки.
5.2. Планові та позапланові перевірки здійснюються в робочий час ліцензіата, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку, та у присутності ліцензіата чи уповноваженої ним особи.

................
Перейти до повного тексту