1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.10.2013 № 2241/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 2013 р.
за № 1819/24351
Про затвердження Порядку проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького
Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 "Про Всеукраїнський тиждень права", розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 року № 611-р "Про затвердження плану заходів з проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького, що додається.
2. Департаменту реєстрації та систематизації нормативних актів, правоосвітньої діяльності (Железняк Н.А.) забезпечити виконання та державну реєстрацію цього наказу в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Ємельянову І.І.
Міністр О. Лукаш
ПОГОДЖЕНО:

Директор Інституту держави і права
імені В.М. Корецького
НАН України



Ю.С. Шемшученко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
28.10.2013 № 2241/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 2013 р.
за № 1819/24351
ПОРЯДОК
проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького (далі - Конкурс), його організаційне, методичне забезпечення, порядок участі в Конкурсі і визначення переможців.
2. Метою Конкурсу є підвищення рівня правових знань студентської молоді, зокрема у сфері європейського права з прав людини; стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді.
3. Конкурс проводиться серед команд студентів вищих навчальних закладів України, що здобувають кваліфікацію за напрямами підготовки "Правознавство" (галузь знань "Право") та "Міжнародне право" (галузь знань "Міжнародні відносини"), а також серед команд студентів вищих навчальних закладів інших держав, які здобувають юридичну освіту (далі - команди-учасниці).
4. Основними завданнями Конкурсу є:
підвищення інтересу до поглибленого вивчення фахових дисциплін;
стимулювання до застосування здобутих теоретичних знань на практиці, вироблення практичних навичок застосування норм європейського права з прав людини;
виявлення, розвиток обдарованих студентів, надання їм допомоги у проходженні стажувань, працевлаштування за обраною професією;
формування творчого покоління молодих науковців та практиків у юридичній сфері;
набуття практичного досвіду під час спілкування з практикуючими юристами, забезпечення правового наступництва поколінь;
підвищення позитивного іміджу правничої професії в Україні.
5. Організатором Конкурсу є Міністерство юстиції України (далі - Мін’юст України); координаторами Конкурсу є Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України та Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України.
6. Організатор Конкурсу забезпечує контроль за дотриманням вимог цього Порядку при проведенні всіх турів Конкурсу.
7. Для організації та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет, а для оцінювання результатів - журі.
8. Конкурс проводиться у два тури: письмовий (заочна форма змагання) та усний (очна форма змагання).
9. Місце проведення усного туру Конкурсу визначається організатором Конкурсу відповідно до результатів розгляду пропозицій вищих навчальних закладів, наукових установ, направлених йому не пізніше ніж за 30 календарних днів до проведення усного туру Конкурсу.
10. Кількісний склад команди-учасниці Конкурсу - три особи. Заміна членів команд-учасниць не допускається. Нез’явлення команди-учасниці в зареєстрованому складі для участі в усному турі Конкурсу є підставою для її дискваліфікації. За наявності поважних причин (хвороба, форс-мажорні обставини), які мають бути документально підтверджені та доведені до відома організаційного комітету до початку усного туру Конкурсу, за рішенням організаційного комітету допускається заміна членів команд-учасниць або участь у Конкурсі команди у складі одного чи двох членів. Посвідчення заявленої особи члена команди-учасниці здійснюється за пред’явленням студентського квитка.
11. Мовами проведення Конкурсу є українська та англійська. Завдання письмового туру Конкурсу командами-учасницями виконуються українською або англійською мовою на власний вибір. У разі участі в усному турі Конкурсу команд-учасниць, члени яких вільно володіють обома мовами, рішення про застосування мови приймає журі; у разі участі в усному турі Конкурсу команд-учасниць, члени яких не володіють українською мовою, застосовується англійська мова. Відсутність рівня володіння жодною з мов проведення Конкурсу, достатнього для участі в Конкурсі, є підставою для дискваліфікації команди-учасниці в будь-якому з турів Конкурсу.
II. Проведення Конкурсу
1. Дата початку реєстрації команд-учасниць визначається організатором Конкурсу, але не пізніше ніж за 35 календарних днів до проведення Всеукраїнського тижня права. Реєстрація команд-учасниць проводиться упродовж 10 календарних днів з дати початку реєстрації. Координатори Конкурсу забезпечують повідомлення про початок реєстрації для участі у Конкурсі, строк та електронну адресу для подання заявки на власних сайтах та в засобах масової інформації.
2. Реєстрація команд-учасниць забезпечується координаторами Конкурсу в електронній формі.
3. Процедура реєстрації команд-учасниць полягає в поданні координаторам Конкурсу заявки на участь у Міжнародному правничому конкурсі імені В.М. Корецького за формою, що додається, та отриманні повідомлення про надходження заявки і присвоєння команді-учасниці персонального реєстраційного номера. Обробка заявок здійснюється у відповідності із Законом України "Про захист персональних даних" . З дати отримання повідомлення про надходження заявки і присвоєння персонального реєстраційного номера команда допускається до участі у Конкурсі.
4. Заявка надсилається координаторам Конкурсу упродовж 10 календарних днів з дати початку реєстрації (останній день подання заявки - до 23:59 GMT+2) на електронну адресу, зазначену в повідомленні координаторів Конкурсу, з поміткою "На Міжнародний правничий конкурс імені В.М. Корецького".
5. Персональний реєстраційний номер використовується для ідентифікації команди-учасниці під час Конкурсу.
6. Ідентифікація команди-учасниці у всіх турах Конкурсу здійснюється за персональним реєстраційним номером; оприлюднення інформації про команду-учасницю, яка будь-яким чином може вплинути на об’єктивність та неупередженість проведення Конкурсу (наприклад, зазначення найменування навчального закладу, який представляє команда-учасниця), забороняється.
7. Упродовж доби з дати закінчення реєстрації координаторами Конкурсу забезпечується направлення командам-учасницям в електронному вигляді фабули та завдання Конкурсу.
8. Упродовж п’яти календарних днів з дати направлення фабули та завдання Конкурсу команда-учасниця має право направити координаторам Конкурсу на вказану ними електронну адресу до трьох запитань щодо фабули та завдань Конкурсу. Координатори зобов’язані надати вичерпні відповіді із забезпеченням рівності прав команд-учасниць. Відповіді на запитання команд-учасниць оприлюднюються на веб-сайтах організатора та координаторів Конкурсу.
9. Письмовий тур проводиться протягом 14 календарних днів з дати направлення фабули та завдання Конкурсу командам-учасницям.
10. Оцінювання робіт команд-учасниць у письмовому турі та на всіх етапах усного туру здійснює журі Конкурсу шляхом заповнення формулярів за критеріями оцінювання, визначеними у розділі VІ цього Порядку. Організаційним комітетом забезпечується підрахунок, складання рейтингу та інформування команд-учасниць щодо результатів оцінювання робіт команд-учасниць у письмовому турі та на всіх етапах усного туру Конкурсу.
11. Організаційним комітетом забезпечується оприлюднення на веб-сайтах організатора, координаторів Конкурсу рейтингу команд-учасниць письмового туру Конкурсу за персональними реєстраційними номерами не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня його завершення.
12. В усному турі беруть участь 8 команд-учасниць Конкурсу з найвищим рейтингом, складеним за результатами оцінювання робіт команд-учасниць, які взяли участь у письмовому турі.
13. Усний тур проводиться в день (дні), визначений (визначені) організатором Конкурсу, у рамках Всеукраїнського тижня права, про що повідомляється не пізніше ніж за 5 календарних днів до його проведення.
14. В усному турі Конкурсу вищий навчальний заклад представляє одна команда-учасниця. У разі участі в письмовому турі Конкурсу кількох команд-учасниць, що представляють один вищий навчальний заклад, до участі в усному турі допускається одна команда-учасниця з рейтингом, вищим порівняно з іншими. До участі в усному турі Конкурсу допускається кілька команд-учасниць, що представляють один вищий навчальний заклад, лише у випадку однакового рейтингу за результатами письмового туру Конкурсу.
15. Переможцями Конкурсу вважаються команди-учасниці, нагороджені дипломами I, II та III ступенів. У разі втрати диплома він не поновлюється і дублікат не видається. Організатор Конкурсу видає довідку про участь у Конкурсі за запитом.
16. За результатами проведення Конкурсу також визначаються переможці командної першості в номінації "Краща письмова робота" та в особистій першості в номінації "Кращий оратор" шляхом простого голосування членів журі.
17. Організаційним комітетом забезпечується оприлюднення на веб-сайтах організатора, координаторів Конкурсу результатів проведення Конкурсу.
ІІІ. Фабула Конкурсу та завдання до неї
1. Фабула Конкурсу - хронологічний послідовний виклад правової ситуації, який у подальшому пов'язаний з вирішенням правової проблеми за матеріалами наведених обставин. Розробка фабули Конкурсу та завдань до неї забезпечується координаторами Конкурсу.
2. Для складання фабули, завдання Конкурсу координатори Конкурсу можуть залучати фахівців у галузі європейського права з прав людини, які забезпечують науковий рівень змісту завдань та їх нерозголошеність до часу оприлюднення. Надання підготовлених завдань будь-якій особі, яка не є членом журі, категорично забороняється.
3. Фабула та завдання до неї оприлюднюються на веб-сайтах організатора, координаторів Конкурсу.
4. Фабула використовується в обох турах Конкурсу.
5. Завдання до фабули поділяються на обов’язкове та факультативне. Виконання обов’язкового завдання є необхідною умовою участі команди-учасниці в обох турах Конкурсу. Виконання факультативного завдання не є обов’язковою умовою участі команди-учасниці в обох турах Конкурсу, але впливає на рейтинг команди-учасниці та враховується під час оцінювання роботи команди-учасниці щодо виконання обов’язкового завдання. Виконання факультативного завдання не погіршує рейтинг команди-учасниці, отриманий за результатами виконання обов’язкового завдання.
6. Команди-учасниці не можуть змінювати фабулу Конкурсу та виходити за її межі, у тому числі доповнювати умови фабули, довільно їх інтерпретувати, змінювати надані у фабулі факти, надавати докази, що розширюють або іншим чином змінюють фабулу. Не є зміною фабули Конкурсу чи виходом за її межі використання командами-учасницями міжнародних договорів, національного законодавства, судової практики.
ІV. Письмовий тур Конкурсу
1. Письмовий тур Конкурсу полягає у виконанні командами-учасницями завдання до фабули Конкурсу. Виконання завдання допускається будь-якою з мов Конкурсу.
2. Виконані завдання направляються командами-учасницями Конкурсу на електронну адресу, вказану координаторами Конкурсу в повідомленні про реєстрацію для участі в Конкурсі, упродовж 14 календарних днів з дати початку Конкурсу (останній день направлення виконаного письмового завдання - до 23:59 GMT+2). Виконані завдання ідентифікуються командою-учасницею Конкурсу за персональним реєстраційним номером; зміст роботи не повинен містити жодних вказівок чи інформації, що в будь-який спосіб може ідентифікувати команду-учасницю.
3. Письмовий тур проходить винятково в електронній формі; виконані завдання направляються електронною поштою.
4. Виконані письмові завдання формуються командою-учасницею Конкурсу в один файл формату ".doc", який включає: титульну сторінку, на якій проставляється лише персональний реєстраційний номер команди-учасниці; виконане обов’язкове завдання; виконане факультативне завдання (за бажанням); перелік використаних джерел, що оформляється згідно з правилами бібліографічного опису.
5. До виконаного обов’язкового завдання застосовуються вимоги: обсяг не повинен перевищувати 40 сторінок формату А4 (шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5); до факультативного завдання застосовуються такі ж вимоги.
6. Виконані письмові завдання використовуються командами-учасницями Конкурсу в усному турі.
V. Усний тур Конкурсу
1. Усний тур Конкурсу полягає в імітації судового засідання в навчальному форматі, аналогічному провадженню в Європейському суді з прав людини.
2. Усний тур Конкурсу проводиться у два етапи:
І етап - півфінал;
ІІ етап - фінал.
3. Півфінал усного туру Конкурсу проходить у чотири відбірні раунди змагань по дві команди-учасниці у кожному, визначені відкритим жеребкуванням серед команд-учасниць. Визначення питання представлення сторін "держави-відповідача" та "заявника" командами-учасницями також визначається відкритим жеребкуванням.
4. Команди-учасниці розпочинають участь у відбірних раундах та фіналі усного туру Конкурсу з однаковим початковим рейтингом. У разі якщо за результатами відбірних раундів чи фіналу Конкурсу команди-учасниці мають однакові показники у рейтингу, для визначення переможця використовуються результати письмового туру (обов’язкового та факультативного завдання).

................
Перейти до повного тексту