- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2013 р.
за № 1621/24153
Про затвердження Інструкції про організацію раціоналізаторської роботи в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
2. Директору Департаменту організації урядового зв’язку Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, начальникам територіальних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити виконання заходів для оцінки позитивного ефекту від використання раціоналізаторських пропозицій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, планування в установленому порядку асигнувань для відповідних виплат, а також забезпечити реалізацію права авторів (співавторів) на добросовісне заохочення за раціоналізаторські пропозиції, що використовуються в підрозділах Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно зНаказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 485 від 25.09.2014 )
3. Директору Департаменту організації урядового зв’язку Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби |
Г.А. Резніков |
ПОГОДЖЕНО: Тимчасово виконуючий обов'язки Міністра освіти і науки, молоді та спорту України |
Є.М. Суліма |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
02.09.2013 № 495
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2013 р.
за № 1621/24153
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію раціоналізаторської роботи в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає загальні засади щодо організації раціоналізаторської роботи в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв’язку), встановлює єдиний порядок складання, подання, розгляду заяв про раціоналізаторські пропозиції, а також порядок визначення розрахунку винагороди автору (співавторам) раціоналізаторської пропозиції за її використання в Держспецзв’язку.
1.2. З метою підвищення надійності функціонування урядового зв’язку, інших спеціальних видів зв’язку та забезпечення їх безпеки, удосконалення технічної експлуатації засобів урядового та спеціального зв’язку, іншого технологічного обладнання у територіальних органах, територіальних підрозділах, закладах і установах Держспецзв’язку (далі - підрозділи Держспецзв’язку) організовується та проводиться раціоналізаторська робота.
( Пункт 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно зНаказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 485 від 25.09.2014 )
1.3. Для забезпечення організації раціоналізаторської роботи в Держспецзв’язку утворюється бюро з питань раціоналізаторських пропозицій (далі - БРП).
1.4. Раціоналізаторською визнається пропозиція, яка містить нове і корисне для підрозділів Держспецзв’язку технологічне (технічне) або організаційне рішення і передбачає створення або зміну конструкції виробів, технологічного процесу, застосовуваної техніки або складу матеріалу.
Пропозиція вважається новою, якщо згідно з наявними джерелами інформації ця або тотожна поданій пропозиція не була відома в мірі, достатній для її практичного використання.
Пропозиція є корисною, якщо її використання дає змогу одержати позитивний ефект.
1.5. Не визнається раціоналізаторською пропозиція, яка знижує надійність та інші показники якості продукції, об’єкта вдосконалення, конструкції, матеріалу, виробу, технологічного процесу.
1.6. Автором раціоналізаторської пропозиції визнається військовослужбовець, державний службовець, інший працівник Держспецзв’язку (далі - співробітник Держспецзв’язку), творчою працею якого вона створена. Відносини між співавторами можуть бути визначені договором. У разі відсутності такого договору авторське право на раціоналізаторську пропозицію здійснюється всіма співавторами спільно.
( Пункт 1.6 розділу I із змінами, внесеними згідно зНаказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 485 від 25.09.2014 )
1.7. Використанням раціоналізаторської пропозиції визнається її застосування у виробі, який експлуатується, або у технологічному процесі, що дає право авторам на добросовісне заохочення шляхом виплати одноразової грошової винагороди (далі - винагороди).
Факт використання раціоналізаторської пропозиції підтверджується актом про використання раціоналізаторської пропозиції, форма якого наведена в додатку 1 до цієї Інструкції. Акт про використання раціоналізаторської пропозиції складається у двох примірниках у місячний строк від дати початку використання пропозиції в підрозділах, які використовують раціоналізаторську пропозицію. Другий примірник акта про використання раціоналізаторської пропозиції надсилається до БРП.
( Абзац другий пункту 1.7 розділу I в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 398 від 24.06.2016 )
1.8. Раціоналізаторська пропозиція, яка належить до відомостей, що становлять державну таємницю, приймається і розглядається відповідно цієї Інструкції з додержанням вимог режиму секретності.
1.9. Раціоналізаторська пропозиція набуває правової охорони у формі свідоцтва на раціоналізаторську пропозицію, наведеного в додатку 2 до цієї Інструкції. Право на раціоналізаторську пропозицію охороняється відповідно до законодавства.
( Пункт 1.9 розділу I в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 398 від 24.06.2016 )
1.10. Упровадження в підрозділах Держспецзв'язку раціоналізаторських пропозицій, які надійшли з інших підрозділів Держспецзв'язку і прийняті БРП Держспецзв'язку, підтверджується актом про використання раціоналізаторської пропозиції.
ІІ. Складання, подання та розгляд заяви про раціоналізаторську пропозицію
2.1. Заява про раціоналізаторську пропозицію, форма якої наведена в додатку 3 до цієї Інструкції, (далі - заява) складається автором (співавторами) і подається у двох примірниках на розгляд БРП у паперовому та електронному вигляді.
( Абзац перший пункту 2.1 розділу II в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 398 від 24.06.2016 )
Заява складається окремо на кожну раціоналізаторську пропозицію.
2.2. У
заяві викладаються такі матеріали: недоліки наявної конструкції, виробу, технологічного процесу і техніки, що застосовується, чи складу матеріалу, які усуваються впровадженням раціоналізаторської пропозиції; мета пропозиції; зміст запропонованого рішення, у тому числі дані, достатні для практичної реалізації пропозиції без участі автора (співавторів); визначення коефіцієнтів досягнутого позитивного ефекту К1 та складності вирішеного технічного завдання К3; стисла анотація, що розкриває способи вирішення вказаної проблеми.
До заяви додаються графічні матеріали (креслення, схеми, ескізи тощо) та інші додаткові відомості (за потреби).
На заяві та графічних матеріалах проставляється дата їх заповнення і виготовлення.
2.3. БРП проводиться перевірка змісту заяв щодо відповідності вимогам цієї Інструкції.
Заява приймається до розгляду та реєструється в журналі реєстрації раціоналізаторських пропозицій (додаток 4) у день її одержання. На заяві проставляються дата її подання до БРП і номер, за яким вона зареєстрована в цьому журналі.
( Абзац другий пункту 2.3 розділу II в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 398 від 24.06.2016 )
2.4. Висновки за раціоналізаторською пропозицією надаються секціями БРП протягом одного місяця з дати її реєстрації та підписуються керівником або заступником керівника секції. Рішення, прийняте щодо використання (відхилення) раціоналізаторської пропозиції, підписує голова БРП (заступник голови БРП) і секретар БРП. Перший примірник розглянутої пропозиції долучається до справи в БРП Держспецзв’язку, другий примірник надсилається автору пропозиції.
2.5. У разі відхилення раціоналізаторської пропозиції другий примірник заяви повертається авторові із зазначенням мотивів відхилення.
Рішення БРП щодо відмови у визнанні пропозиції раціоналізаторською або в її використанні може бути оскаржене автором (співавторами) керівнику підрозділу Держспецзв’язку в місячний строк після повернення авторові заяви.
2.6. Після отримання підрозділом Держспецзв’язку рішення про визнання пропозиції раціоналізаторською і прийняття її для використання технічний засіб (обладнання) доопрацьовується відповідно до поданої заяви про раціоналізаторську пропозицію, про що особою інженерного складу, за якою закріплено конкретний технічний засіб (обладнання), вносяться зміни у технічну документацію. Запис у формулярі на технічний засіб (обладнання) щодо впровадження раціоналізаторської пропозиції засвідчується підписом начальника підрозділу і печаткою. У другий примірник заяви, який повернуто автору (співавторам), автором (співавторами) вноситься відповідний запис із зазначенням: яка, коли, ким і на підставі чого змінена документація. Запис засвідчується підписом відповідальної особи.
2.7. Після прийняття рішення про визнання пропозиції раціоналізаторською та підтвердження факту її використання автору (кожному із співавторів) пропозиції протягом місяця видається
свідоцтво. Дата подання та номер заяви проставляються у свідоцтві згідно з даними в журналі реєстрації. Свідоцтво підписується головою БРП і завіряється печаткою.
У свідоцтві вказуються прізвища та ініціали співавторів в алфавітному порядку.
2.8. Строк зберігання заяв про раціоналізаторські пропозиції, що були прийняті для використання, акта про використання раціоналізаторської пропозиції та інших матеріалів, що додаються до них, становить 10 років, відхилених заяв - 5 років. Журнали реєстрації раціоналізаторських пропозицій зберігаються постійно.
................Перейти до повного тексту