- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.07.2013 N 660
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 жовтня 2013 р.
за N 1703/24235
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 777 від 25.09.2023 )
Про затвердження Змін до Правил внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України, затверджених наказом МВС від 2 грудня 2008 року N 638
1. Затвердити Зміни до Правил внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України, затверджених наказом МВС України від 2 грудня 2008 року
N 638, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 лютого 2009 року за N 137/16153 (із змінами), що додаються.
2. Департаменту громадської безпеки МВС України (Крикун О.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Ратушняка В.І.
Міністр
генерал внутрішньої
служби України В.Ю.Захарченко
ПОГОДЖЕНО:
Міністр охорони здоров'я України Р.В.Богатирьова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
10.07.2013 N 660
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 жовтня 2013 р.
N 1703/24235
ЗМІНИ
до Правил внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України
1. У пункті 2.6 глави 2:
1.1. В абзаці другому підпункту 2.6.1 слова "взятої під варту особи" замінити словами "особи, яка тримається під вартою".
1.2. Друге речення підпункту 2.6.2 викласти в такій редакції: "У разі переведення осіб, які тримаються під вартою, та засуджених до слідчого ізолятора цінні речі, особисті предмети та документи, а також особисті гроші надсилаються адміністрацією установи до слідчого ізолятора".
2. У пункті 3.1 глави 3:
2.1. У підпункті 3.1.5:
у третьому абзаці слова "узятим під варту особам і засудженим" замінити словами "особам, які тримаються під вартою, та засудженим";
у четвертому абзаці слова "узятих під варту й засуджених осіб" замінити словами "осіб, які тримаються під вартою, та засуджених".
2.2. Підпункти 3.1.13, 3.1.14 викласти в такій редакції:
"3.1.13. На першу вимогу мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту - мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості, з моменту допуску захисника до участі в кримінальному провадженні, підтвердженого письмовим повідомленням особи або органу, які здійснюють кримінальне провадження.
3.1.14. З дозволу особи або органу, який здійснює кримінальне провадження, мати не менше трьох разів на місяць короткочасні побачення з родичами або іншими особами тривалістю від однієї до чотирьох годин".
2.3. Доповнити пункт новим підпунктом 3.1.15 такого змісту:
"3.1.15. Особи, які тримаються під вартою (віком від 14 до 35 років), мають право на отримування психолого-педагогічної допомоги від спеціалістів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді".
2.4. У пункті 3.2:
Підпункти 3.2.5, 3.2.6 викласти в такій редакції:
"3.2.5. Окуляри, з дозволу лікаря милиці (протези), а також інше життєзабезпечувальне медичне обладнання (слуховий апарат, катетер тощо). Лікарські засоби - лише за призначенням лікаря за необхідності цілодобового невідкладного прийому (не більше добової норми).
3.2.6. Документи і записи, що стосуються кримінального провадження".
2.5. Пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. Затримані, особи, які тримаються під вартою, та засуджені зобов'язані".
2.6. Підпункт 3.5.1 пункту 3.5 викласти в такій редакції:
"3.5.1. Порушувати тишу, перемовлятися, перестукуватися з особами, які тримаються в інших камерах, підбирати й перекидати за межі дворика для прогулянок будь-які предмети, виявлені на його території".
3. У пункті 4.1 глави 4:
3.1. Підпункти 4.1.2, 4.1.3 та 4.1.4 викласти в такій редакції:
"4.1.2. Скарги, заяви клопотання та листи (кореспонденція) затриманих і осіб, які тримаються під вартою, переглядає адміністрація ІТТ, кореспонденція, адресована Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, до Європейського суду з прав людини, а також до інших відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, до уповноважених осіб таких міжнародних організацій, захисникові у кримінальному провадженні, що здійснює свої повноваження відповідно до положень
Кримінального процесуального кодексу України, прокуророві та слідчому судді, перегляду не підлягають і надсилаються адміністрацією установи за адресою протягом доби з часу їх подання. Кореспонденція, яку особи, які тримаються під вартою, одержують від зазначених органів та осіб, перегляду не підлягає та протягом доби вручається адресату під підпис.
Затриманим, особам, які тримаються під вартою, дозволяється одержувати і відправляти листи за свій рахунок без обмеження їх кількості.
У разі відсутності на особовому рахунку цих осіб коштів відправлення кореспонденції здійснюється за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання органів внутрішніх справ.
4.1.3. Заяви осіб з питань оскарження ухвали судді про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або ухвали про продовження строків тримання під вартою надсилаються керівництвом ІТТ до визначеного законодавством України суду протягом доби з часу їх подання.
4.1.4. Інші скарги, заяви, клопотання і листи, пов'язані з проведенням розслідування в кримінальному провадженні, протягом однієї доби з часу їх подання надсилаються керівництвом ІТТ особі або органу, які здійснюють кримінальне провадження".
3.2. Абзац перший підпункту 4.1.5 викласти в такій редакції:
"4.1.5. Скарги та заяви і листи затриманих і осіб, які тримаються під вартою, якщо в них є відомості, розголошення яких може завадити встановленню істини в кримінальному провадженні, протягом доби передаються особі чи органу, які здійснюють кримінальне провадження, про що повідомляється особа, яка подала скаргу чи заяву, та сповіщається прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням".
................Перейти до повного тексту