1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.04.2013 № 182
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2013 р.
за № 679/23211
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 273 від 06.05.2014 )
Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура”
Відповідно до підпункту 10 пункту 3, підпунктів 55, 56 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України , затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389 (зі змінами), та з метою виявлення і підтримки талановитих і обдарованих дітей, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, розвитку їх творчих здібностей під час оздоровлення та відпочинку, підтримуючи ініціативу Відкритого міжнародного університету розвитку людини ,,Україна”,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура”, що додається.
2. Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей (Жуковська Г.Г.):
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Вжити заходів щодо забезпечення переможців відбіркових турів Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура” путівками на оздоровлення та відпочинок у державному підприємстві України ,,Міжнародний дитячий центр ,,Артек” за рахунок загальної кількості путівок, передбачених для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Дроздову.
Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
09.04.2013 № 182
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2013 р.
за № 679/23211
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура’’
І. Загальні положення
1.1. Всеукраїнський інтелектуальний конкурс для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура” (далі - Конкурс) - відкритий освітній захід, що проводиться щороку з метою виявлення обдарованих дітей із числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку їх потенціалу, сприяння в організації оздоровлення та відпочинку за підтримки Мінсоцполітики України на базі державного підприємства України ,,Міжнародний дитячий центр ,,Артек” (далі - МДЦ ,,Артек”).
1.2. Мета Конкурсу - підтримка талановитих та обдарованих дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, розвитку їх творчих здібностей під час оздоровлення та відпочинку.
1.3. Завдання Конкурсу:
демонстрація і заохочення досягнень дітей у дослідницькій, соціальній та творчій діяльності;
привернення уваги широкої громадськості до питань підтримки дітей пільгових категорій;
набуття і розвиток навичок та здібностей дітей у напрямі вибору майбутньої професії;
сприяння у встановленні творчих контактів між учасниками Конкурсу, пошук нових талантів, встановлення співробітництва через культуру, творчість, освіту;
створення умов для змістовного відпочинку та оздоровлення, творчого спілкування між дітьми одного віку, пропаганда здорового способу життя;
виховання патріотів Української держави.
ІІ. Організатори Конкурсу
Організаторами Конкурсу є:
Мінсоцполітики України;
відповідні структурні підрозділи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, до повноважень яких належать формування і реалізація державної політики з питань сім’ї та дітей (далі - підрозділи);
громадські об’єднання (за згодою);
МДЦ ,,Артек”.
ІІІ. Організація підготовки та проведення Конкурсу
3.1. Для проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі.
3.2. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Конкурсу здійснюється організаційним комітетом.
3.3. До складу організаційного комітету Конкурсу входять представники:
Мінсоцполітики України;
громадських об’єднань (за згодою).
3.4. Організаційний комітет:
визначає строки та умови проведення Конкурсу;
визначає тематику Конкурсу;
формує і затверджує персональний склад журі Конкурсу;
розробляє програму Конкурсу;
координує роботу з підготовки, організації та проведення Конкурсу;
забезпечує роботу із залучення спонсорських коштів для організації та проведення Конкурсу згідно з чинним законодавством.
3.5. До участі в організації та проведенні Конкурсу можуть залучатися також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, загальноосвітні навчальні заклади, благодійні фонди та міжнародні організації, громадські об’єднання, меценати (за згодою).
3.6. До складу професійного журі входять відомі освітяни та науковці, представники загальноосвітніх навчальних закладів, громадських об’єднань, засобів масової інформації.
3.7. Джерелами фінансування Конкурсу є спонсорські та благодійні внески фізичних та юридичних осіб, не заборонені законодавством України.
ІV. Програма Конкурсу
4.1. Конкурс проводиться у три тури:
1-й та 2-й тури проходять на місцевому та регіональному рівнях;
3-й тур (фінал) проходить у МДЦ ,,Артек” протягом однієї з оздоровчих змін.
4.2. Конкурс робіт учасників проводиться залежно від обраної учасником майбутньої сфери діяльності та професії за такими напрямами:
,,Людина - людина”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з роботою з людьми, як-от: лікар, психолог, педагог, перекладач тощо;
,,Людина - культура”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з мистецтвом, літературою, історією тощо;
,,Людина - природа”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з дослідженням живої та неживої природи, такими науками, як фізика, хімія, географія, біологія, геологія, астрономія, космонавтика тощо;

................
Перейти до повного тексту