1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: "Участь молоді в суспільному житті: економічна активність"
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 32, ст.1145)
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: "Участь молоді в суспільному житті: економічна активність" (додаються).
2. Кабінету Міністрів України до 1 жовтня 2014 року проінформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: "Участь молоді в суспільному житті: економічна активність".
3. Апарату Верховної Ради України в установленому порядку забезпечити видання збірника матеріалів за результатами зазначених парламентських слухань.
4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України О.ТУРЧИНОВ
м. Київ
18 червня 2014 року
№ 1521-VII
СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 18 червня 2014 року № 1521-VII
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: "Участь молоді в суспільному житті: економічна активність"
Учасники парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: "Участь молоді в суспільному житті: економічна активність", що відбулися 20 листопада 2013 року, відзначають, що молодь залишається серед тих, кого криза робочих місць уразила найбільше.
На обліку в органах Державної служби зайнятості на кінець грудня 2013 року перебувало 205,1 тис. осіб віком до 34 років (45% від загальної чисельності зареєстрованих). З них - молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх навчальних закладах - 2,4 тис. осіб (працевлаштовано - 1 тис. осіб), у вищих та професійно-технічних закладах - 46,2 тис. осіб (працевлаштовано - 11,5 тис. осіб).
Незважаючи на наявність механізму працевлаштування випускників навчальних закладів, фактичний стан справ у цій сфері свідчить про необхідність ґрунтовного перегляду відповідних нормативно-правових актів.
Покращенню ситуації із зайнятістю молоді та забезпеченням молоді першим робочим місцем сприятиме підвищення якості підготовки майбутніх фахівців з урахуванням реальних потреб ринку праці, збільшення обсягів фінансування на відновлення та розвиток матеріально-технічної бази професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підвищення рівня стипендіального забезпечення.
Важливим чинником щодо закріплення кадрів є створення необхідних житлово-побутових умов, збільшення закладів соціально-культурної сфери, оздоровлення тощо. Це забезпечує додаткові соціальні гарантії для молоді, яка навчається та працює.
Ігнорування проблем зайнятості молоді позначається на рівні її життя, зростанні обсягів неформальної зайнятості, внаслідок чого посилюється криміногенна ситуація, міграція за кордон.
З огляду на несприятливі тенденції у питанні зайнятості молоді зростає необхідність підвищення захисту права молоді на працю. Значні зміни характеру та умов праці, пов’язані з впливом соціально-економічних умов, потребують введення нових та перегляду чинних норм про умови праці й надання додаткових гарантій щодо трудових прав молоді.
Враховуючи вищезазначене, учасники парламентських слухань рекомендують:
1. Президенту України:
1) виключити із Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року, затвердженої Указом Президента України від 27 вересня 2013 року № 532, положення щодо підготовки пропозицій про внесення змін до законів стосовно зменшення вікових меж молоді до 28 років.
2. Верховній Раді України:
1) передбачати при розгляді проектів законів про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та про Державний бюджет України на наступні роки забезпечення в повному обсязі видатків на:
надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла у розмірах, передбачених Державною програмою забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 967;
реалізацію заходів, передбачених Державною цільовою соціальною програмою "Молодь України" на 2009-2015 роки, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 року № 41;
2) прискорити розгляд проектів законів:
щодо особливостей державної підтримки забезпечення молоді житлом (реєстр. № 0955);
про молодіжну житлово-будівельну кооперацію (реєстр. № 0954);
про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" (щодо форм власності молодіжних центрів праці) (реєстр. № 2208).
3. Кабінету Міністрів України:
1) підготувати та подати на розгляд до Верховної Ради України проекти законів щодо внесення змін до законодавчих актів України:
про зайнятість населення з метою вдосконалення механізму стажування студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, установах і організаціях та створення механізму стимулювання роботодавців для створення ними першого робочого місця для молоді, зокрема з урахуванням відновлення норм, що були передбачені у Законі України "Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю" ;
з оподаткування з метою створення системи заохочень, пільгового інвестування, оподаткування з метою заохочення місцевих органів влади щодо створення умов для працевлаштування молоді та визначення понять "підприємницька діяльність", "самозайнятість", "молодий підприємець", "молодіжне підприємництво";
про вищу освіту щодо законодавчого врегулювання практики укладання тристоронніх договорів між навчальним закладом, підприємством і випускником відповідного навчального закладу;
про загальну середню освіту щодо профорієнтаційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів;
про працю щодо особливості регулювання праці при виконанні дистанційної роботи (віддаленої роботи або роботи на дому) з визначенням поняття та застосування дистанційної роботи;
2) внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України "Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України" від 21 листопада 2007 року № 1333 в частині збільшення кількості і розміру премій, зокрема, введення нової номінації щодо відзначення молодих громадян за творчі та новітні ідеї у створенні та веденні бізнесу, створення нових робочих місць та працевлаштування уразливих категорій громадян;

................
Перейти до повного тексту