- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 липня 2012 р. № 666 Київ |
Про затвердження Порядку проведення службового розслідування
1. Затвердити Порядок проведення службового розслідування, що додається.
2. Установити, що дія
Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 24, ст. 1004; 2010 р., № 1, ст. 14; 2011 р., № 79, ст. 2912), не застосовується у частині проведення службового розслідування стосовно державних службовців.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 липня 2012 р. № 666
ПОРЯДОК
проведення службового розслідування
1. Цей Порядок визначає механізм проведення службового розслідування в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим та інших державних органах (далі - державний орган) стосовно осіб, які займають посади державної служби, а також у визначених
Законом України "Про державну службу" випадках стосовно інших осіб з питань реалізації ними права на державну службу (далі - особа, щодо якої проводиться службове розслідування).
2. Службове розслідування проводиться за таких підстав:
у разі необхідності проведення додаткового дослідження обставин вчинення державним службовцем дисциплінарного проступку, в тому числі обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, а також причин та умов, що сприяли його вчиненню, - за рішенням суб'єкта призначення;
на вимогу державного службовця з метою спростування безпідставних, на його думку, звинувачень або підозр - за рішенням суб'єкта призначення;
з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню державним службовцем корупційного правопорушення або невиконанню вимог
Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", - за поданням спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції та за рішенням керівника державного органу, в якому працює державний службовець, що вчинив таке правопорушення;
у разі оскарження рішення керівника державної служби в державному органі щодо порушення наданих
Законом України "Про державну службу" прав на державну службу або виникнення перешкод у їх реалізації - за рішенням Нацдержслужби.
За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться.
3. Рішення про проведення службового розслідування оформлюється розпорядчим актом посадової особи, яка прийняла таке рішення (далі - розпорядчий акт).
Копія розпорядчого акта не пізніше наступного робочого дня після його прийняття вручається під розписку особі, щодо якої проводиться службове розслідування, а в разі неможливості складається відповідний акт, копія якого разом з копією розпорядчого акта надсилається не пізніше робочого дня, що настає за днем його прийняття, рекомендованим листом зазначеній особі.
У разі коли рішення про проведення службового розслідування прийнято суб'єктом призначення або керівником державного органу, в якому працює державний службовець, копія розпорядчого акта надсилається не пізніше наступного робочого дня Нацдержслужбі.
4. У розпорядчому акті зазначається:
підстава проведення службового розслідування;
прізвище, ім'я, по батькові особи, щодо якої проводиться службове розслідування, та її посада;
мета проведення службового розслідування;
дата початку та закінчення проведення службового розслідування.
5. Для забезпечення проведення службового розслідування керівником державної служби в державному органі утворюється комісія у складі не менше семи осіб, яку очолює голова.
Комісія з проведення службового розслідування стосовно державних службовців, які займають посади державної служби групи I (далі - комісія), утворюється суб'єктом призначення. До складу комісії включається представник Нацдержслужби.
У разі проведення службового розслідування у державному органі, штатна чисельність працівників якого не перевищує десяти осіб, склад комісії затверджує керівник державної служби в державному органі вищого рівня. У такому разі комісія формується з працівників державного органу вищого рівня та представників Нацдержслужби.
Під час проведення службового розслідування за рішенням суб'єкта призначення або керівника державної служби в державному органі до роботи комісії можуть залучатися відповідні фахівці.
До проведення службового розслідування не залучаються посадові особи державного органу, де працює особа, щодо якої проводиться службове розслідування, якщо таке залучення може призвести до виникнення конфлікту інтересів у зазначених посадових осіб.
Посадова особа, за рішенням якої утворено комісію, у разі звернення із клопотанням про відвід або самовідвід голови або членів комісії, приймає протягом одного робочого дня рішення про внесення змін до складу комісії.
6. Службове розслідування на підставі, зазначеній в абзаці п'ятому пункту 2 цього Порядку, проводиться Нацдержслужбою за рішенням її Голови за скаргою (заявою), поданою:
особою, яка претендує на зайняття посади державної служби та бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади;
кандидатом на посаду державної служби, який взяв участь у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби;
державним службовцем;
особою, звільненою з посади державної служби.
До скарги (заяви) щодо проведення службового розслідування про порушення наданих
Законом України "Про державну службу" прав на державну службу або виникнення перешкод у їх реалізації додається відповідь керівника державної служби в державному органі на скаргу (заяву).
Скарга (заява), до якої не додається відповідь керівника державної служби в державному органі, та скарга (заява), подана з порушенням установлених строків, не розглядаються.
Нацдержслужба повідомляє протягом п'яти робочих днів з дня отримання скарги (заяви) особу, що її подала, про прийняте рішення щодо проведення службового розслідування або відмови в його проведенні.
У разі проведення службового розслідування з підстав, визначених в абзаці п'ятому пункту 2 цього Порядку, склад комісії затверджується наказом Голови Нацдержслужби.
7. Службове розслідування проводиться протягом десяти робочих днів. За необхідності зазначений строк може бути продовжено, але не більш як до двадцяти робочих днів.
До періоду проведення службового розслідування не належить період тимчасової втрати працездатності особи, щодо якої проводиться службове розслідування; період її перебування у відпустці або службовому відрядженні, а також період ознайомлення такою особою з висновком, що складається за результатами службового розслідування.
8. Особа, щодо якої проводиться службове розслідування, може бути відсторонена від виконання посадових обов'язків на час проведення службового розслідування із збереженням середньої заробітної плати.
Рішення про відсторонення державного службовця від виконання посадових обов'язків приймається суб'єктом призначення.
У період відсторонення від виконання посадових обов'язків державний службовець повинен дотримуватися правил внутрішнього службового розпорядку, в тому числі щодо робочого часу, та сприяти проведенню службового розслідування.
9. Керівник державного органу, в якому проводиться службове розслідування, зобов'язаний забезпечити роботу комісії (надати належне приміщення, необхідну оргтехніку та витратні матеріали до неї, засоби зв'язку, а у разі потреби та можливості - транспортні засоби).
10. Посадовій особі, за рішенням якої проводиться службове розслідування, а також будь-яким іншим особам заборонено втручатися у роботу комісії.
11. Голова та члени комісії мають право:
отримувати від працівників державного органу, в якому проводиться службове розслідування, усні чи письмові пояснення, інші матеріали та проводити консультації з фахівцями з питань, пов'язаних із проведенням службового розслідування;
ознайомлюватися з документами, отриманими під час службового розслідування, та у разі потреби знімати з них копії;
отримувати згідно із законодавством інформацію, пов'язану із службовим розслідуванням, від інших юридичних та фізичних осіб на підставі запиту голови комісії.
................Перейти до повного тексту