- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 квітня 2012 р.
за № 604/20917
Про затвердження Тимчасового порядку проведення скринінгу новонароджених на адреногенітальний синдром та муковісцидоз і оцінки його результатів
1. Затвердити Тимчасовий порядок проведення скринінгу на адреногенітальний синдром та муковісцидоз і оцінки його результатів, що додається.
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, генеральному директору Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" забезпечити впровадження в діяльність лікувально-профілактичних закладів Тимчасового порядку проведення скринінгу новонароджених на адреногенітальний синдром та муковісцидоз.
3. Директору Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С.І.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та діє до 1 січня 2016 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Моісеєнко Р.О.
Віце-прем’єр-міністр України - Міністр |
Р.В. Богатирьова |
ПОГОДЖЕНО: Головний учений секретар член-кореспондент Національної академії медичних наук України |
В.А. Міхньов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
29.03.2012 № 221
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 квітня 2012 р.
за № 604/20917
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
проведення скринінгу на адреногенітальний синдром та муковісцидоз і оцінки його результатів
I. Загальні положення
1.2. Взяття зразків крові у новонароджених для скринінгу здійснюється у пологовому будинку або у відділеннях патології новонароджених на 3 - 5 добу після народження. У випадку, якщо дитину виписують з пологового будинку раніше другої доби, взяття зразка крові у зазначений термін забезпечується дитячою поліклінікою, а у пілотних регіонах - центром первинної медичної (медико-санітарної) допомоги за місцем фактичного проживання дитини.
Взяття зразків крові у новонароджених для скринінгу здійснюється за наявності інформованої згоди одного з батьків за формою згідно з додатком.
Використовується фільтрувальний тест-бланк для забору зразків крові новонароджених з обов’язковим заповнюванням на ньому відомостей про новонародженого.
Взяття крові для дослідження від хворих та передчасно народжених дітей проводиться на 7 - 8 добу життя.
1.3. Двократне взяття зразка крові проводиться:
у недоношених дітей - повторне дослідження при досягненні 36 тижнів гестаційного віку;
у хворих дітей, які тривало перебувають на стаціонарному лікуванні, - у віці 1 місяць.
1.4. Взяття зразків крові для скринінгу у дітей, народжених поза пологовим стаціонаром, проводиться на 3 - 5 день після народження.
1.5. Фільтрувальний тест-бланк для забору зразків крові новонароджених повинен бути відправлений пологовим будинком, відділенням патології новонароджених або дитячою поліклінікою, а у пілотних регіонах - центром первинної медичної (медико-санітарної) допомоги за місцем фактичного проживання дитини до медико-генетичного центру, який здійснює лабораторне дослідження зразків крові цього регіону, не пізніше 48 годин після забору крові.
II. Трактування результатів лабораторних досліджень при проведенні скринінгу на АГС у доношених новонароджених
2.1. Скринінг на АГС ґрунтується на визначенні рівня 17a-гідроксипрогестерону (17-ОНП) у сухих плямах крові флюорометричним методом за допомогою стандартного тест-набору.
2.2. Результат трактується як скринінг-позитивний, якщо при двократному тестуванні зразка рівень 17-ОНП у доношених новонароджених становить більше або дорівнює 20 нг/мл.
2.3. У разі отримання позитивного результату скринінгу медико-генетичний центр протягом 24 годин з моменту виявлення такого результату інформує про це педіатричну службу за місцем фактичного проживання дитини.
2.4. При рівні 17-ОНП більше або дорівнює 60 нг/мл завідувач дитячої поліклініки, а у пілотних регіонах завідувач центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги протягом 48 годин з моменту отримання повідомлення про отримання позитивного результату скринінгу забезпечує негайне направлення дитини на консультацію до лікаря-ендокринолога дитячого або її госпіталізацію до обласної (міської) дитячої лікарні для уточнення діагнозу АГС.
2.5. При рівні 17-ОНП від 20 до 60 нг/мл і відсутності клінічних проявів АГС завідувач дитячої поліклініки, а у пілотних регіонах завідувач центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у дводенний строк з моменту отримання повідомлення забезпечує взяття у дитини зразків сухих плям крові та їх направлення до медико-генетичного центру для повторного обстеження (далі - ре-тест). Якщо до цього моменту новонароджений не був виписаний під спостереження дитячої поліклініки, а у пілотних регіонах - центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги за місцем фактичного проживання дитини, то забір другого зразка здійснюється в стаціонарі.
................Перейти до повного тексту